| Marian2004 a întrebat:

...Am si eu 2 intrebari: Intr-o relatie are ceva daca baiatul este mai mare cu 3 ani decat fata? ..De exemplu baiatul are varsta de 15 ani iar fata varsta de 12 ani...Si parintii ar zice ceva daca ar fi diferanta asta de varsta?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

în general diferența e chiar ok dar la vârsta voastră chiar e nepotrivită și prea mult... N-aveți nimic în comun, gândiri diferite, hormoni etc.

| OldSoul a răspuns:

3 ani nu este o diferenta mare.
Insa in intervalul de varsta oferit de tine, e o problema.

In opinia mea, 12 ani, 13 ani, 14 ani, si mai jos de atat, nu sunt o varsta potrivita pentru a avea o relatie.

La varsta respectiva, persoanele sunt naive si pot avea o perceptie gresita asupra relatiilor, si asupra sentimentelor, iar asta le poate afecta destul de mult.

| Lioana a răspuns:

Diferența de vârstă nu e mare dar cata vreme sunteti minori aceasta mica diferenta conteaza. Parintii fetei pot fi deranjati de diferenta de varsta pentru ca tu fiind mai mare te vei gandi mai devreme la sex decat un baiat de varsta fetei.

| Crackman a răspuns:

Depinde de parinti

| Eireann a răspuns:

Daca fata are 28 si barbatul are 31 e ok, nici o problema. Daca fata are 20 si baiatul are 23 e ok, nici o problema. Dar daca fata are 12 ani si baiatul are 15 e diferit. Sunteti in etape diferite ale vietii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea conteaza nu varsta sau culoarea.3 ani este o varsta de neluat in calcul.parintii daca sunt open mind nu ar trebui sa zica nimic.

| eckblume a răspuns:

Nu e mare diferenta.
Ea probabil e in clasa a 6-a sau a 7-a. La 15 ani baiatul deja e la liceu. Ca parinte nu mi-as lasa fata (la anii acestia) cu unul de la liceu. Daca avea fata avea 14 mai ziceam, dar 12 sunt putini ani pentru o relatie, mai ales cu un tip de liceu. Really, isi va face probleme cu dragostea sau matematica? Personal, nu sunt de acord cu acest caz.

| Maia55 a răspuns:

Diferența de vârstă nu este o problema în anumite situații. După părerea mea la 12 ani trebuie sa te joci cu păpușile, nu sa ai o relație. La 12 ani nici nu înțelegi ce înseamnă să ai o relație, deci în acest caz nu cred ca părinții vor accepta.

| ThesthilxD123 a răspuns:

După părerea mea sunteti tineri dar nu asta-i problema. Eu as sta cu ea dar gândește-te bine daca va potriviți si va înțelegeți de ce nu.

| Marian2004 explică:

Nu am gandul asta in cap, am si eu minte laughing