| razvancopilul a întrebat:

As dori cateva sfaturi, in special de la fete.
Am o mare problema...am 18 ani si inca nu am avut prietena.Ca sa zic sincer,nici macar primul sarut nu l-am avut!
Nu stiu ce sa fac,sau mai exact cum sa actionez.
Urat nu sunt(sunt fete care mi-au spus ca arat bine),prost nu mi s-a spus ca sunt+ca sunt printre ultimele persoane din scoala care inca mai citesc.
Cu sportul nu stau rau, avand in vedere ca fac box si sala, iar in timpul liber frecventez inotul.
Intr-adevar am vorbit cu fete dar mai departe nu stiam ce sa fac.O sa va relatez 2 experiente din care nu stiu ce concluzii sa trag.
1.In scoala este o fata care mereu ma ia in brate.Pana la urma am spus ca nu se mai poate si trebuie sa fac si eu ceva asa ca dupa balul bobocilor am iesit afara sa ne plimbam.De aici habar n-am cum sa intamplat, dar tipa care ma lua in brate pur si simplu m-a bagat in friendzone.Mi-a spus ca sunt un pic prea hiperactiv si ca n-am stare(dar mare lucru nu faceam), si m-a facut si putin copilaros(nu stiu de ce)dupa care mi-a spus hai sa ramanem prieteni.Chestia asta m-a derutat la maxim..Inca ma ia in brate cand ma vede, dar nu stiu ce sa mai cred.
2.A doua experienta m-a derutat complet.Eram la un amic,si un tip a venit cu prietena lui. Tipul acesta se comporta urat cu ea,ii lua telefonul si ne spunea ca il inseala, o impingea, etc.Mai era putin si o batea.Ideea e ca pana la urma s-au despartit, si am inceput eu sa vorbesc cu fata respectiva.Ne-am apropiat mult si am vorbit ceva timp. Cand credeam ca o sa se intample, pac, tipul a aflat ca vorbeste cu mine si s-au reampacat.Eram distrus.Toate sperantele mele s-au ruinat. Dupa ceva timp,ea inca era cu el, am iesit cu fata respectiva afara.Ea mi-a spus ca iubitul ei nici macar in seama n-o baga, ce sa o mai salute.Am intrebat-o de ce mai e cu el, iar ea mi-a spus ca nu stie.Imi spunea ca sunt un tip de treaba si dragut, dar faza e ca dupa ce s-a despartit de baiatul asta am intrebat-o daca ar putea fi ceva intre noi.Ea s spus ca vrea sa fim doar prieteni.Nu stiam ce sa mai cred.
Mereu vad cum baietii rai, cu tupeu pe ei atrag cele mai multe fete.Dar ideea e ca nu stiu cum sa o fac si eu.
Sfant nu pot sa zic ca sunt.Intr-adevar nu frecventez barurile si nu fumez, dar cam atat cu cumintenia.A, si am mai facut o greseala mare.Inainte cand mergeam la majorate ma faceam muci cu prietenii, pana am aflat ce parere si-au facut despre mine anumite fete, de atunci gata.Dar in rest nimic.Colegii mei de clasa beau mai mereu, si totusi ei par sa nu aiba treaba cu fetele.N-au nici un stres.
Va rog, putin ajutor.Dau funda celui sau celei care ma ajuta si-mi spune ce sa schimb la mine si la comportamentul meu.
Dupa parerea mea sunt ori copilaros ori foarte bleg.

Răspuns Câştigător
| AliGab a răspuns:

Nu mai sunt fata de mult, dar is femeie si iti dau un sfat precum ai cerut. Sunt rari oamenii ca tine, asa ca ramai cum esti. Nu te schimba, nu iti face complexe si nu apuca pe cai gresite (fumat, bautura, droguri, anturaje). Lasa impresia ca baietii rai au succes la fete. La varsta voastra rare sunt fetele care se uita dupa baieti cuminti, dar tocmai acelea stiu ce vor si iti vor ramane alaturi multa vreme. Presupun ca nu doresti relatii clandestine, ci una care sa fie stabila, asa ca tot ce iti ramane de facut este sa ai rabdare, sa respecti femeile indiferent de statut si viziunea lor asupra lucrurilor. Fugi de cele materialiste si cauta o fata cuminte care sa stie sa (te) iubeasca (si nu ma refer la relatiile fizice, ci la modul de a iti ramane fidela si care te respecta). Timp ai destul. Plus ca vine vremea sa dai la facultate (daca ai asemenea intentii), poate vei gasi acolo o fata asa cum trebuie si cum iti trebuie.
Succes in alegerile cele bune!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Femeile sant ciudate nu ai ce sa le ceri. Descurcate in viata fara nimeni si vei descoperi linistea, pacea si starea de bunastare se imbunatateste fiind singur. Omenia se schimba si va urma sa traim cu robotii in cativa ani. E o miscare gandita pentru a reduce populatia in lume

| Aasdfghj a răspuns:

1. Ca sa iei pe cineva in brate nu trebuie sa-l placi neaparat. Tipa iti e prietena si se bucura sa te vada, atata tot.

2. Oricum daca ai fi fost cu tipa asta, ea ar fi acceptat sa fie cu tine numai sa scape de fostul care nu ii acorda atentie. Tu i-ai acordat-o si cumva s-a prins de tine, nu neaparat sa fi fost vorba de ceva sentimente.

Tu chiar vrei sa fii ca un baiat rau? Fetele care stau cu ei, nu sunt cele mai dragute si cuminti, parerea mea.
Nu trebuie sa iti schimbi comportamentul in niciun fel. Dupa cele spuse chiar pari un baiat super ok. Trebuie doar sa ai rabdare si sa incerci sa te imprietenesti cu fete ok, nu cu cele care alearga dupa baietii rai. Ai rabdare si incearca sa nu te arunci in relatii imediat dupa ce cunosti o fata pentru ca o sa o faci sa fuga. Daca te-am ajutat si mai vrei sfaturi, imi poti scrie.

| Lioana a răspuns:

Probabil fetele n-au vazut in ochii tai sentimente puternice, poate erai prea indiferent chiar daca vorbeai cu ele. Stai linistit! Ce-i al tau e pus deoparte. Cele doua nu erau potrivite pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema este cã nu sti fermecãtor si probabil nici carismatic, la ambele tipe te-au refuzat din cauzã cã ai devenit cam feminin, nici o datã nu intrebi o fatã daca vrei sã fie ceva intre voi, pur si simplu vorbiti si Daca merge bine Daca nu iarasi bine.
Probabil esti si putin cam disperat si e cam greu sã ascunzi asta, fetele sunt numai dupã baietii mai rãi nu neapãrat golani dar care nu prea le pasã de ele, si binenteles aceia care au multe fete.
Ce sa-ti spun câstigã experientã, inainte sã fi bun la ceva iti trebuie practicã, se poate sã treci prin 100 de reduzuri pentru câtva peste, te mai poti documenta in timpul acesta carti despre seductie etc.