| SpiridusulCelCurios a întrebat:

Intrebare pentru cei din Ardeal: după părerea voastră, ce este mai comun: un cuplu format dintr-un român și o unguroaică sau un cuplu format dintr-un maghiar și o româncă?
Care tip de relație se întâmplă mai frecvent?

24 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nas rezista cu o maghiara in casa. Ideal e sa fie femeie artificiala care se intelege bine cu partenerul si face orice la comanda omului

Bula
| Bula a răspuns:

Se intampla din fiecare.
Esential este ca, copii sa invete bine si sa vorbeasca corect limba ambilor parinti.

| SpiridusulCelCurios explică (pentru Bula):

Și totuși, care crezi că este mai comun?

| Bula a răspuns (pentru SpiridusulCelCurios):

Dupa parerea mea, sunt aproximativ egale, poate cu ceva mai multi barbati romani.

Bula
| Bula a răspuns:

Si slovacii s-au despartit de cehii, dupa care au ramas in urma ca coada de matura dupa maturatul gunoiului.

| Simpatic a răspuns:

Bai tu lucrezi la statistica sau ce rost au intrebarile acestea? defineste ce inseamna maghiar si ce inseamna ungur? e pe principiul tigan sau rrom?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai varianta 2. Nu te plângi tu de 4 ani de asta?

| SpiridusulCelCurios explică (pentru suntserios):

În ceea ce privește relațiile româno-maghiare nu m-am plâns niciodată. Eu chiar eram ferm convins că sunt mai mulți români cu unguroaice până acum ceva timp, sincer.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mai des, am întâlnit femei unguroaice căsătorite cu bărbați români. Nu-i exclus să existe sute de cupluri formate din unguri si românce.

| Bizon95 a răspuns:

Nu stiu, dar mi-as dori serios sa am o relatie cu o unguroaica, numita... Barbara Palvin big grinbig grinbig grinbig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romanca si tigan logic

| SpiridusulCelCurios explică (pentru anonim_4396):

Bullshit. nu prea văd niciodată așa ceva.

| brokxy a răspuns:

Frate la mine in zona, sunt ungurii barbati tot cu femei unguroaice, nu se prea amesteca cu romanii dar am rude femei casatorite cu unguri
Dar stii ce am observat? Ungurii din Romania sunt foarte bogati Eu nu am intalnit pana acum ungur sarac ce case au...

| SpiridusulCelCurios explică (pentru brokxy):

Deci per total care crezi că se întâmplă mai des? știu că majoritatea ungurilor nu se cuplează cu români, dar când se cuplează, ce e mai comun?

| brokxy a răspuns (pentru SpiridusulCelCurios):

In zona mea este mai comun barbatii unguri cu romancele in alte zone e posibil sa fie si altfel.

| Alexandrionelu a răspuns:

Între o româncă și un bărbat fekete și nagy laughing

| SpiridusulCelCurios explică (pentru Alexandrionelu):

Eu chiar eram serios xD care-i mai comun?

| Alexandrionelu a răspuns (pentru SpiridusulCelCurios):

Dacă te referi la ungurii născuți pe teritoriul României, cred ca procentul este aproximativ egal - părerea mea.

| SpiridusulCelCurios explică (pentru Alexandrionelu):

La relațiile româno-maghiare în general. fie născut în România sau nu.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru SpiridusulCelCurios):

Vezi ca aici difera. Unguri din Ungaria se mai căsătoresc cu unguroaicele din România, dar mai rar cu o româncă get beget. Și invers.

| SpiridusulCelCurios explică (pentru Alexandrionelu):

Îți spun de ce am pus de fapt întrebarea... în trecut îți spun drept că am întâlnit doar români cu unguroaice, aproape niciodată invers, dar recent am observat că e mult mai balansat decât credeam.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru SpiridusulCelCurios):

Eu am un cunoscut Tibor, căsătorit cu o româncă. Într-adevăr invers cunosc mai multe cupluri mixte. Este greu de făcut un sondaj, posibil sa ai dreptate.

| MarcelPastilaFemeilor a răspuns:

Nemtudom gusten