| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, o sa trec direct la subiect, faza e ca nu prea stiu cum sa vorbesc cu o fata, adica nu prea stiu cum sa incep conversatia cu ea.De obicei vorbeam cu fete din acelasi liceu cu mine si cumva cream legaturi pentru ca eram prieten cu mai multe persoane din clasa cu fata respectiva, dar acum as vrea sa vorbesc cu o fata care e in alt liceu si nu stiu cum sa fac, ce ii zic?(vreau sa ii dau mesaj)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa ii scrii
Buna, scuze de deranj, ce faci? ai fi dispusa sa ne cunoastem... (Sau sa vorbim )... dupa vezi tu ce o mai intrebi, ceva legat de Instagram sau gasesti tu ceva iti trece o idee prin cap.
Cocalarii incepeau asa :
Buna, ce faci pisi? Am observat ca nu mai observat laughing
Incearca sa o abordezi simplu, diferit, si politicos happy asa ii vei atrage atentia.

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea incepe prin a o saluta si privii in ochi.
Apoi ai putea sa intrebi ce mai face. Daca-ti raspunde, poti sa te legi si de vremea de afara, sau de drumul catre scoala, ori de greutatea ghizdanului, ori de progarmul inarcat samd.

| FaraNume1245 a răspuns:

Dacă ești față în față du-te la ea și spune-i un simplu "Bună, eu sunt x" și zâmbește-i. Sau s-o întrebi cum o cheamă... Se presupune că ești în drumul spre bărbăție, corect?

| Castoru2 a răspuns (pentru Violleta2022):

Faza e ca vreau sa ii dau mesaj pe Instagram ca nu am vazut o fata in fata doar o data sau de doua ori si vr sa ii dau mesaj pe Instagram dar ar suna cam prea comun sau cv de genu buna, ce faci e prea naspa pentru inceput...

| Sonia822 a răspuns:

II spui direct, vor afla doar prietenele ei, 2-3. II spui direct, si gata, termini chinul. Ii spui ca ai vazut-o de cateva ori, ai observat ca dupa te-ai gandit mai mult la ea, inexplicabil, ca tu crezi ca iti place de ea si ca ai vrea sa stai 10 min de vorba, sa iasa la scara. Sau sa mearga cu tine sa vedeti un film. Daca e de acord, zi-i ca esti dispus sa o iei de acasa (in caz ca e mica si d-aia prea prea cuminte, si fricoasa, ca sa te vada si masa, ca nu se intampla nimic, daca esti politicos) Ii zici ca esti decent, inofensiv, vrei doar sa socializezi, o intrebi daca propunerea ta prezinta interes. Si gata. Daca vezi ca nu e ok, macar ai ca scuza filmul, te uiti la film, dupa ai despre ce vorbi- despre film! happy

| Sonia822 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se foloseste cuvantul ``deranj niciodata`` pentru ca in subconstient o faci sa creada ca o deranjezi

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Sonia822):

Daca nu o cunoaste se poate folosi
Lasa tu subconstientul ca nu cunosti tu subconstientul tuturor fetelor, probabil tie iti place sa fi abordata numai de tarani sau cocalari, nu sunt toate fetele asa

| FaraNume1245 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing
Are dreptate. Studiază puțină psihologie.

| Castoru2 a răspuns (pentru Sonia822):

Eu ma gandeam sa o iau mai usor dar mi s-a mai intamplat sa o iau mai usor si sa pierd trenu nu o cunosc nu avem nici prieteni comuni deci n am nimic de pierdut

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru FaraNume1245):

Esti praf tinere, de aia cei cu anxietate se duc la psihologi de sni de zile si tot bolnavi raman
Ei incearca sa le explice sa ramana in prezent dar nici ei nu stiu sa ramana in aceasta stare. lasa tu psihologia ca ea nu functioneaza la modul general pentru toata lumea pentru toate tiparele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru FaraNume1245):

Sa nu mai zic ca sunt psihologi care se duc la alti psihologi
La ce rahat i-o ajutat psihologia, iti zic eu la nimic! Bine nu generalizez dar...winking

| Sonia822 a răspuns (pentru Castoru2):

Ba da, pierzi trenul tongue

| Sonia822 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai putea sa schimbi nick-ul, inlocuint cuvantul `original` cu cuvantul `bleg`.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Sonia822):

Si tu in loc de 822 cu 69 :* big grin

| Castoru2 a răspuns:

A zis ca nu vrea sa ne cunoastem, offf macar am incercat