| MihaelG a întrebat:

Salutare tuturor celor care folosesc acest site minunat! Am și eu o întrebare,de fapt mai mult o curiozitate sau o nedumerire! Deci acum vreo trei luni când i-am dus un trandafir unei fete pe care o plac și care nu l-am acceptat, a 2-a zi o altă fată a zis,, auzi dar de ce i l-ai dat ei știind că eu te-am plăcut în casele a9-a și a 10-a "Eu nu am știut acest lucru niciodată până în momentul în care a zis chiar ea! Și acum vine întrebareabig grine atunci de când a zis acele vorbe,a început să semene comporte diferit cu mine, adică nu știu cu mine de comportă altfel! In sensul că vorbește altfel cu mine de la acea vreme,a fost o dată când eram la practică la școală și profa a trimis-o pe această minunată colegă să cumpere coli de scris, și când a fost sa le împartă trecuse de banca mea! Am vrut să plătesc și ea nu a vrut să îmi ia banii eu fiind singura persoană din clasă căruia nu i-a luat banii pe coli, chiar și prietenului ei i-a cerut, prieten pe care o înșală! Așa in fine asta nu mai contează! Și c ziceam cu colile trece de banca mea,de uită la mine,eu la ea și am intrebat-o,, păi și mie nu mi-ai luat? Sau nu ti+-au mai ajuns banii?"Și ea s-ar uitat la mine într-un mod mai diferit față de obicei,a zâmbit frumos și mi-a spus:,, Prostuțule, păi cum chiar ție să nu îți iau? Păi de poate? Cum poți să îmi spui așa ceva?"Acum vine nelămurirea:Ar putea fi vreun semn ceva,cum că ar mai fii ceva adică cum că m-ar place? Și mai este ceva îmi tot spune să dau like-uri și ador la pozele ei, cu toate ca, cum amai spus este cu cineva! Sper să nua luați drept prost! Scuzati-ma daca nu am încadrat întrebarea la categoria potrivită! Va mulțumesc și vă doresc o zi minunata și fie că viața dumneavoastră să fie una formată din astfel de zile minunate! La revedere! Mai revin!

Răspuns Câştigător
| AlexCristi97 a răspuns:

Salut! Am patit ceva asemanator, iti voi povesti iar apoi concluziile la care am ajuns. Prin a 9-a mi-a placut de o fata cu un an mai mica decat mine, credeam ca nu am nicio sansa. Ei ii placea de mine, flirta dar nu m-am prins si credeam in continuare ca nu as avea sanse. Dupa mai bine de un an jumatate eu aflu ca ei i-a placut de mine si, excluzand cateva intamplari, m-am indragostit de ea. Prima fata de care am fost indragostit serios. Ea oarecum se frustrase ca nu i-am raspuns flirtului si devenise rautacioasa. Ne-am certat de cateva ori, ne-am facut tot felul de chestii naspa dar apoi am inceput sa comunicam cu adevarat. Sa spunem lucrurile pe fata si astfel am rezolvat problema. Inca o iubesc si cred ca si ea pe mine, dar atunci decisesem ca trebuie sa ne maturizam putin si sa trecem peste tot ce s-a intamplat ca sa putem fii cu adevarat impreuna.
La tine e mult mai simplu, dar intamplarea mea mi-a aratat anumite detalii despre psihologia feminina...
Refuzul trandafirului a fost un gest impulsiv, pentru ca ea te place si incerca sa treaca peste si aia a fost cea mai rapida reactie.
"Prostutule..." aia a fost o faza dubioasa dar probabil ala e modul ei de a da semne laughing e clar un semn.
Din intamplarea mea am realizat ca intr-adevar comunicarea este cheia, cheam-o in oras la un suc si discutati exact care e treaba... initial ca niste amici si atat, nu forta din start pentru ca oricum discutia va evolua cum trebuie.

| MihaelG explică (pentru AlexCristi97):

Salut și mulțumesc pentru ajutor, dar știi faza cu refuzul trandafirului a fost la altă fată, fata pe care eu o plac însă ea nu, înțelegi? La cea care mi-a spus că m-am plăcut nu cred că are rost temporar să fac așa ceva pentru că este cu cineva in acest moment! poate după ce de despart că Am înțeles că ar insela-o poate, până atunci nu risc!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Te place, e clar, pana la urma ti-a si spus asta. laughing
Frumos mod de exprimare. happy Toate cele bune

| mudokins78 a răspuns:

Se spune că in viaţă e mai bine să fi iubit!
Mai ales că iti place şi ţie de ia. Pune pulla pe ia şi lasă-l dracu pe prietenul ei. Invit-o de urgenţă la o terasă, ceva. Succes şi casă de beton

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minunata si superba ta colega ti-a spus intr-un mod minunat ca te place, acum e treaba ta, trimite-i un trandafir minunat prin intermediul unui superb porumbel alb, evident porumbelul va avea trandafirul minunat rosu in ciocul sau minunat.

Iti doresc o zi minunata!

| MihaelG explică (pentru anonim_4396):

Ammm... să înțeleg că mă iei peste picior? De ce sunteți unii răi cu oameni care nu au experiență în unele domenii? in cazul meu dragostea?

| MoralSystem a răspuns:

Poate sa insemne mai multe lucruri. Poate vrea mai multa atentie din partea baietilor, poate vrea sa fie populara, poate vrea sa primeasca likuri ( si asa procedeaza). O poti intreba direct daca te place sau doar flirteaza, numai asa poti afla.

| Vadim04r a răspuns:

E o simpatie! Cu timpul poate să schimbe comportamentul faţa de tine. În fine dacă şi tu o simpatizezi nu lăsa asta să treacă. Baftă