| SuperEu_8198 a întrebat:

Salutare Tuturor, Lasatima sa`va Povestesc Ceva apoi sa va dati cu parerea, fie ea buna/rea! happy

Bun deci am cunoscut o fata pe internet, intr-un joc online (jade dynasty), ne cunoastem de ceva timp si am inceput sa simt pentru ea ce nu am mai simtit pentru nimeni, m`am indragostit de ea, sentimentul e reciproc sad dar problema este ca suntem cam departe unul de celalalt eu sunt din Hunedoara iar ea din Bucuresti, vorbim in fiecare zi pe mess si la telefon din cand in cand! Ea face 17 ani in februarie iar eu 20 tot in feb, si m`am gandit destul de mult nu stiu, poate o iau prea in serios dar sper sa ne putem intalni intr-o zi si sa fim impreuna, ea mi-a spus ca la 18 ani parinti ei il for lua un apartament unde sa stea singura, si m`am gandit destul de mult si sunt dispus sa ma mut cu ea, dar sa vedem ce va fi in viitor, acum normal ca nu va fi asa de usor, m`am gandit ca trebuie sa imi gasesc un loc de munca odata cu asta si mai multe...

Astept Parerile Voastre si Ceva Sugestii etc... app era sa uit, Sarbatori Fericite! happy

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Ma bucur pentru tine ca esti indragostit cu adevarat, ca-ti faci planuri de viitor, poate ai noroc si ti se vor realiza dorintele.Numai ca.eu vreau sa -ti ridic la fileu o problema pe care altii nu au sesizat-o.Sa spunem ca totul va fi Ok. Ca va veti intalni, ca va veti place, din toate punctele de vedere. Dar gandeste-te un pic. Care parinte ofera in Romania unui copil la 18 ani ani un apartament la implinirea varstei de 18 ani? Raspuns:un parinte bogat. Nu stiu ce situatie materiala ai tu, dar problema diferentei banilor, e o mare problema. Poate ca fata ta, se bazeaza material pe parinti, dar se mai poate ca acei parinti sa doreasca ca fata lor sa faca o partida "buna". Tu te gandesti la angajare, adica la 100-200€ pe luna.Nu veti avea bani macar de intretinere in Bucuresti. Poate perintii ei isi doresc ca ea sa studieze si atunci trebuie sa studiezi si tu.Eu zic, sa te linistesti un pic si sa discuti cu ea si aceste probleme. Pana la urma distanta si timpul nu sunt asa mari probleme, dar celelalte.Eu iti doresc din suflet sa ti se indeplineasca toate dorintele, pentru ca stiu ca esti un baiat bun.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu mi-as incerac norocul. Nu mai esti un copil si chiar daca ea inca este la limita adolescentei, puteti avea o relatie dupa majoratul ei. Stiu ca e greu sa renunti la tot ce-ti este cunoscut si sa incepi o noua viata, dar, din experienta personala, iti pot spune ca merita.

| Kylexy a răspuns:

Foarte bine gandesti dar daca exista intelegere din partea ta si a iei totul e K mai ales un lucru important comunicatii mult tu poate poti sa ai ocazia sa te duci la ea fiind mai mare daca poti nu rata ocazia sa o vezi mult noroc si Sarbatori Fericite

| mmary a răspuns:

Nu te grabihappy! poate ca asa va fi.cum iti doresti tu. dar asteapta sa treaca timpul si sa decida pentru voi... din pacate nimeni nu va sti in afara de voi 2 cum vor continua drumurile voastre in viata. cat despre caz daaaaa...sunt multi oameni care s-au cunoscut asa si acum sunt o familie fericita cu copiietc. daca nu va fi asa gandest-te ca viata sigur iti rezerva ceva mai bun! sper sa ti se indeplineasca dorinta si sarbatori fericitehappy!

| KellyGreen a răspuns:

Poi...bv voua! Da ai grija ca relatiile aste nu prea tin.

| silence a răspuns:

Bine. pai pentru inceput daca tu crezi ca esti departe de ea. atunci eu ce pot sa zic straight face eu sunt in cipru si prietenul meu e in Romania straight face te inteleg perfect! si eu vorbesc cu prietenul meu la fel pe mess toata ziua si la tel din cand in candhee hee
asa.doar ca noi nu ne cunoastem dintr-un joc online ci de cand eram mici copii. numai ca eu am fost nevoita sa plec din tara cu parintii chatterbox si asa o sa-l mai vad la vara!
asa nu cont. asta oh go on a revenim la problema ta
voi ati luat relatia asta prea in serios. si poate ca e bine poate ca nu e. ca distanta asta e ingrozitoare. si e naspa cand nu poti avea persoana iubita langa tine. asteapta. toate vor venii de la sine. numai ca voi trebuie sa mentineti dragostea asta la distanta. asa cum fac si eu happy si daca iubirea voastra e puternica o sa vedeti ca totul va fi bine si o sa va vedeti candva.
mult succes si sa fiti fericiti impreuna chiar daca km va despart
sarbatori fericite happy

| Michelle_5585 a răspuns:

Buna!
Eu sincer nu pot sa inteleg cum poti sa spui tu ca te indragosteti de ea. O cunosti indeajuns de bine? Stii totul despre ea? Ii stii defectele ca sa o iubesti asa cum este ea? Dar calitatile ii le stii? Dar stii macar ce flori ii plac? Sau cum se imbraca? Stii totul despre ea? Esti sigur? Cand te indragoteti de o persoana trebuie sa o vezi intai ca sa vezi cum este ea.Pas cu pas sa descoperi pasiunile ei, calitati-le ei si defecte si dupa aia sa o accepti cum este.Eu zic ca mai intai si va intalniti cand puteti voi.Si sa va cunoste-ti mai intai "live"nu pe mess numai sa vorbiti.Sa te muti impreuna cu ea este prea mult! Eu iti spun ceva:un unchi de-al meu a cunoscut o fata pe internet.Si a spus ca sa "indragostit" de ea. a mers la ea in Oradea el fiind din Brasov si pe cand ce crezi ca a vazut:ea nu avea ce sa manacea traiau intr-o casa creca 9 oamenilaughing. Vorbind cu el doar pentru ca unchi are o casa marerolling on the floor. Eu nu spun ca toate fetele sunt asa ca ar fi imposibil.De asta iti spun ca intai sa o cunosti si dupa sa vezi cum este. Sper sa nu te superi de ce ti-am zis.Pa:* Successmug

| UniQue_1752 a răspuns:

Asa mi-am cunoscut si eu prietenul... Coincidenta eu sunt din Hunedoara, iar el din Bucurestihee hee
Revenind la problema ta, nu ai vazut-o niciodata, stiu cum e, dar ai putea fi dezamagit si cred ca e cam devreme sa punem problema mutatului impreuna... Fiind implicata intr-o relatie la distanta de 2 ani stiu ca vorbele de pe mess si cele de la tel difera foarte mult de comportamentul in sine al persoanei, trebuie sa o cunosti, sa va vedeti, iar apoi ai putea decide daca ramane o relatie serioasa. Succes`! Nu asculta gurile care spun ca relatiile la distanta nu tin `! :X

| Evol a răspuns:

Dude, e cam mult sa va mutati impreuna deja. Cel mai bine ar fi sa te duci pana la ea sau sa va intalniti pe undeva, daca tot suntem in vacanta, sa stati cateva zile impreuna sa va cunoasteti fata-in-fata

| SuperEu_8198 explică:

Mersi mult pentru incurajari si sfaturi, vom vedea noi ce va fi pe viitor, in vara asta sau si mai repede sper sa ii pot face o vizita voi afce tot posibilu sa ma intalnesc cu ea!

@3lacool, Da, consider ca o cunosc destul de bine si stiu ce fel de persoana este ca nu degeaba m`am indragostit de ea :X:X