| Liviu321 a întrebat:

Salutare tuturor! Sâmbăta aceasta este ziua iubitei mele și nu prea știu ce să ii iau. Ideea e că suntem la inceput, nu vreau să fie ceva exagerat pentru că nu plănuiesc să o sperii, dar nici ceva prea simplu. Bugetul ar fi de vreo 300-400 lei, cu tot cu flori. Face 23 de ani, dacă asta ajuta. Mi-ar place sa primesc mesaj și de la fete, cam ce ar fi ok pentru un inceput de relație.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Design2021 a răspuns:

Ii poti lua un parfum, sau un lantisor subtire finut cu un pandantiv sau o litera ceva, daca ii place sa se machieze, ii poti lua niste machiaje mai de calitate, daca este pasionata de sport, ii poti lua accesorii pentru sport, un stepper de ex.

Acum si depinde ce pasiuni are, si ce fire este.

Daca prietenei tale ii place sa citeasca si tu ii duci un set de machiaje si ea nici macar nu se machiaza, nu o sa fie prea fericita, cu siguranta daca ii duci o carte buna se bucura mai mult.

12 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Păi ar trebui să fi un pic atent la ce foloseste, sau la ce își dorește.
Pe lângă flori, poti sa ii iei si un parfum mai special, un usulet.Sau daca vrei sa fie ceva cat de cat mai diferit ia o brățară de argint sau aur daca găsești la un pret bun, sau un lănțișor ca le va avea amintire.

| Catrice a răspuns:

"300-400 lei, cu tot cu flori"...și fără flori cat face?

| Zuzu1991 a răspuns:

Catuse pentru tine si latex si un bici impletit cu "dragoste" pentru ea big grin

| Furnicuta000 a răspuns:

O bratara Pandora

| dinaprilie a răspuns:

Cadou 100 lei, flori 50 lei, iesit in oras ( restaurant, club, cinema etc ) 150-200 lei. Nu uita de prezervative.

| Alverto a răspuns:

Salut
Nu sunt expert, dar poate e mai casnică și dorește aparate pentru bucătărie, găsești cu gramada pe eMag și altele, https://www.emag.ro/......DSBYMDMBM/
Sau pentru a va bucura seara de o cina frumoasa fara sa mergeți la restaurant:
https://www.hendi.ro/......-h-340-mm/ nu e casnica ii poți lua ceva pentru machiaj. Sau poate o pereche de cercei de genul placați cu aur sau acea culoare (nu din aur) pentru că se incadreaza in respectivul buget.

| CassiusAlexander a răspuns:

O îmbrățișare!

| BloodyLips a răspuns:

O geanta din piele naturala/rucsac, depinde daca e mai feminina sau casual/sporty : https://diamanti.ro/genti-piele
Niste cercei draguti sau un inel, lantisor din aur/argint, depinde ce preturi gasesti.
Mie personal imi plac rochitele, deci daca ii stii marimea 1-2 rochite dragute mi s-ar parea super, dar acum nu stiu ce tip de fata e si daca ii plac, tu stii mai bine.
Nu m-as baga sa-i iau machiaj sau parfum la inceputul realtiei cand nu stii prea bine ce foloseste.
Nu-i lua ursuleti/plusuri/jucarii, indiferent cat de mari sunt ne impresioneaza fix 10 minute.

| existential a răspuns:

Salut! Ce pasiuni are? Ofera-i ceva de care are nevoie happy sau ceva simbolic.
Am mers zilele trecute prin Carturesti, ca sa caut un cadou. Au foarte multe chestii interesante acolo, pe langa carti. Am rezolvat usor problema happy Daca esti din Bucuresti, poate le faci o vizita. Daca nu, poate gasesti ceva in magazinul online.

| VasileIanis a răspuns:

Cumpara i un tractor