| victoriaesthetician a întrebat:

Salutare tuturor. Vreau sa întreb ceva in special pe baieti.Mie îmi place de un băiat din Fitness si cand ne vedem fata in fata ne salutam si zâmbim unul la altul, dar am observat ca totodata el încearcă sa fuga de mine cand ma vede.Am observat ca se uita pe furiș din cand in cand. Dar parca cand ma vede mai de aproape își ia viteza si încearcă să-si schimbe direcția. Nu m-am dat la el doar ca eu prima am început să-l salut si sa zimbesc ca el lucrează acolo si din respect. Ce ziceți sa ma feresc si eu cand îl vad?winking Multumesc anticipat la toți si numaidecât am sa țin cont de răspunsurile voastre.

Răspuns Câştigător
| anonimuIl a răspuns:

Ești foarte frumoasă și ai delicatețea și eleganța pe care NU le au foarte multe femei de vârsta ta.

Ești tipul de femeie pentru bărbați care să se poarte frumos cu tine.

Nu ești genul de femeie pe care un bărbat să o păcălească și să se culce cu ea și să nu o mai caute.

Adică ești genul de femeie de care un bărbat frumos de vârsta ta se îndrăgostește și te iubește mult.

Să ai grijă și să cauți unul frumos că sigur se va și însura cu tine și va rămâne cu tine.

80 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Faci ce iti convine tie nu e nevoie de rusine

| victoriaesthetician explică (pentru mgtow):

Sunt de acord. Multumesc.

| relian a răspuns:

Sa te feresti nu vad de ce.Se uita ala pe furis la tine,cred ca ti se pare doar.
Si daca se uita care ar fi problema? Toti ne uitam dupa unu,dupa una care arata bine,dar asta nu inseamna nimic.
Daca iti place de el si vrei sa ai o relatie, bagate, fa tu primul pas, asa direct, spune-i cal placi si daca vrea sa iesiti la o cafea.
Bine asta daca no avea deja iubita, nevasta ceva.

| Lioana a răspuns:

Daca simti ca fuge de tine probabil nu vrea nimic cu tine, si nu vrea sa te lase sa te apropii de el.
Iti zambeste din respect, pentru ca ii zambesti tu. Daca se uita pe furiș la tine, poate fi din curiozitate, sa vada daca te mai uiti la el, pentru ca probabil si-a dat seama ca il placi.
Recomandarea mea e sa nu-l mai bagi in seama. Concentreaza-te pe tine si pe antrenamentul tau. Poate va simti lipsa atentiei tale.

| VoidEternal a răspuns:

Și crezi că dacă te ferești de el, o să-i declanșezi instinctul de paradător și o să înceapă să te vâneze?

laughing E posibil și asta, nu zic nu. Dar nu neapărat probabil.

Ce mă distrează maxim pe TPU e siguranța stupidă cu care unii emit ipoteze de parcă ar fi verdicte.

"A, daca are ochii verzi și îi plac vacanțele la munte, sigur are prietena zodia capricorn care asculta Nirvana. Garantat, asculta-ma pe mine, doar sunt o persoana random de pe internet."

Te doare mintea când vezi cu câtă siguranță și fără nicio urma de ezitare, trag unii concluzii absolut axiomatice bazate pe... Pe ce? Pe nimic altceva decât stereotipuri, experiențe personale, educația pe care au primit-o ei (sau nu), toate absolut irelevante când vrei să determini motivația sau comportamentul unui ALT individ.

E o vorbă: When you want something you can either do nothing, or you can do something. And you've already tried doing nothing.

Nu-ti fie frica sa acționezi pentru a obține ce îți dorești. Nu te gândi la ce e acceptabil din punct de vedere social, la ce ar putea să gândească despre tine X oameni care sunt in jurul tau la momentul Y, (cel mai probabil nu le pasă, iar daca le pasă și se uită strâmb la tine, sa fie ei sănătoși), dacă simți impulsul, acționează.

Desigur, filtrează ce zic eu prin prisma bunului simt, laughing nu îți spun acum sa "go full psycho" și să calci pe cadavre pentru un impuls de moment. Dar în general go, for it. Zâmbește-i în continuare tipului, caută un motiv rezonabil să intri in vorbă cu el, fa un pas în direcția în care ai vrea să meargă lucrurile. Conceptele astea conform cărora doar cei ce au un cromozom x si unul y trebuie sa facă primul pas, sunt doar niște reguli arhaice gândite de oameni care nu au legătură cu realitatea în care trăim.

Curaj. Make it happen. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa fie timid dar nici nu tu ești mai bravawinking

| victoriaesthetician explică (pentru anonim_4396):

Adică de ce nu sunt?winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru victoriaesthetician):

Daca l-ai salutat tu prima și i-ai zâmbit înseamnă că ești atrasă de el fizic,dar nici tu nu ai curaj sa treci la next level,din orgoliu prostesc vrei să îl imiți și să faci și tu ca el,așa se va anula orice șansă de al cunoaște. El face așa că îl intimidezi,te place, probabil e timid. Daca chiar îți place cum susții iei tu inițiativa, asta nu te face mai vulnerabila, sau naiva, daca nu o faci tu poate o face alta și atunci o sa îți para rău.
Daca erai nu mai ajungeai sa pui întrebarea asta!

| victoriaesthetician explică (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos de răspuns.Mi-a plăcut! Si da sunt atrasa de el fizic. Este cel mai frumos băiat pe care l-am văzut vreodată.

| anonim_4396 a răspuns (pentru victoriaesthetician):

Înseamnă că nu mai văzut pe mine laughing glumeam! happy
Pai îți doresc succes, pari sa ai puțin nevoie. Daca tu ești tipa din poza e de înțeles de ce l-ai intimidat,și pe mine mă intimidai laughing
Întotdeauna să lupți pentru lucrurile pe care le dorești,și de care te atrag, daca nu o faci la timpul oportun o poate face alta care arată mai bine decât tine și e mai îndrăzneață, viața este un concurs, trebuie sa lupți către lucurile care îți trezesc interes.
E posibil și el sa aibă aceesi părere despre tine, doar că nu o reprimat încă acest lucru.

| victoriaesthetician explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult.Da, posibil sa aibă aceeași părere despre mine pentru ca si eu ma intimidez uneori si tot ma feresc de el, după il caut cu privirea. :d dar nu mereu. Tu tot faci Fitness?

| anonim_4396 a răspuns (pentru victoriaesthetician):

Nu fac fitness, eu am fost fotbalist ( nu prefesionist), dar nu am avut susținere de la nimeni, așa că m-am lăsat. Arătam sincer înainte ca un fotomodel dar depresia mi-a dat max damage, nu mai arăt deloc că înainte, trebuie sa slăbesc 20 de kg și e foarte dificil fiindcă sunt sedentar de meserie laughing
Dar mă gândeam să fac sala, dar nu am motivație!
E bine că îmbătrânesc greu și am oportunitatea sa îndrept multe chestii pe care nu le-am realizat când trebuia. Daca slăbesc 15 kg o sa arat ca acum 10-12 ani la fata,văd că sfidez timpul și îmbătrânirea.
Eu le am cu psihologia nu cu fitnessul, mai degrabă sunt adeptul sălii de mese decât a sălii de fitness rolling on the floor
Na pai daca îl consideri cel mai atractiv atunci cucerește-l, dar poate are iubita, sotie. Intreaba-l subtil daca are, și dacă nu are acționezi treptat și cu tactica așa cum știti voi felinele cel mai binehee hee
Nu că mi-o murit lăudătorii, dar îți spun adevărul 100%,eu am fost un tip foarte frumos dar timiditatea,emoțiile mi-a compromis multe reușite cu sexul opus,chiar atrăgeam într-un mod fantastic,dar sa nimerit din toată familia eu sa fiu singurul timid și introvertit. Eu cunosc foarte bine sentimentul asta, cu cumințenia și timiditatea pierzi extrem de multe în viața,și nu impresionezi pe nimeni. La voi, la femei in schimb e suficient doar să fiți așa ca tine ( printesika) nu trebuie sa depuneți nici un efort,e suficient că existati,și primiți ogramada de cerereri de la sexul opus, și proaste bate de ați fi tot sunteți râvnite dacă sunteți frumoase, doar că se întâmplă să mai întâlniți bărbați cu principii, valoroși, pe care nu doar frumusețea ii impresionează, și atunci trebuie sa aplici și alte calități nebănuite înafara aspectului fizic.
Na deja intrăm în altă sferă și nu își are rostul.
Nici nu cred că sunt în măsură să dau eu sfaturi de astea! Dar na, daca tot am cont aici mai dau și eu un sfat.

| victoriaesthetician explică (pentru anonim_4396):

Interesant,tu ai spus ca ai fost fotbalist si ca fotomodel de obicei așa baieti au încredere in ei.(băiatul din Fitness tot arată ca model) Dar ma rog, si eu îți doresc succese si vise indeplinite.Psihologie e bine sa stii, prinde bine in viața. Cunoști mai ușor oamenii, nu te lași manipulat de nimeni. In ceea ce privește băiatul nu ma grăbesc ca e elvețian iar aceștia greu se însoară.Pe la 35 -40 de ani.Iar băiatul e tinar așa ca mai am timp.:d:d Vreau sa treacă timpul ca sa vad dacă peste jumate de an voi simti la fel pentru el sau îmi trece.

| anonim_4396 a răspuns (pentru victoriaesthetician):

Da,confirmi că aspectul fizic este proba eliminatorielaughing
Arătăm ca un fotomodel nu am fost fotomodel. Acum arăt bine doar cu degetul laughing
Nu am avut încredere și atitudine până acum,ani de zile la rand din cauza depresiei,de când mi-a decedat mama parcă mi-am revenit la setările din fabrică laughing
Ești o tipă Smart nu doar frumusela,sunt sigur că îl vei impresiona pe acel tip,văd că ai o personalitate atipică,atractiva. Tu chiar arăți a model dacă ești tipa din poza,tu chiar ți ai ratat cariera laughing
Acum na,multe își pun poze cu alte fete pe TPU nu știu de ce,nu știu dacă ești tu tipa din poza dar am un feeling,adică instinctul masculin îmi spune că ești o tipă hot happy
Deci,locuiești în străinătate,credeam că locuiești în România,e clar, Româncele fac ravagii peste tot cu frumusețea lor,domina și în deplasarehee hee
Da,in ultimă vreme am foarte multă încredere în mine, m-am schimbat la nivel spiritual habar nu am, niciodată nu am avut atâta confidenta, măcar la interviu sa impresionez că sunt șomer sad
Da, chiar cunosc oamenii, știu cand un om e ipocrit și când e ok, și un bolnav psihic imediat îl recunosc laughing
Aici sincer suntem mai mulți cu traume decât sănătoși la cabina dar sa nu spui la nimeni, rămâne între noi și restul lumii big grin

| KIausIohannis a răspuns (pentru anonim_4396):

Glumesti, eu chiar nu vad nimic atragator la fata asta din poza...sa fim seriosi, eu m-as face ca nu aude ce zice happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru KIausIohannis):

Mie îmi place de ea love struck laughing as pupa-o toată ziua laughing
Daca tu ești userul bloody e de înțeles, ție foarte puține persoane îți plac,și eu sunt la fel,dar fata chiar e gingașă, cine o va avea va fi super norocos.
Oricum nu e site de date asta, eu îl cam transform in ultimă vreme in într-unul
Ar trebui sa fiu mai chill și degajat, și așa multe sunt speriate de bombe și traumatizate, nu e locul potrivit pentru așa ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KIausIohannis):

Folosește poza lui Taylor Hill laughing mă miram eu ca traumatizate-le astea de pe TPU sa își pună poza cu ele rolling on the floor

| victoriaesthetician explică (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos de complimente happy sunt cosmetician si îmi place sa ma îngrijesc. Stări de depresie am avut si eu. Apropo tu cum ai scăpat de depresie? Si bravo ca ai trecut peste. esti puternic

| victoriaesthetician explică (pentru anonim_4396):

Acus îmi pun poza cu mine. Spune-mi tu cum sa o schimb?

| anonim_4396 a răspuns (pentru victoriaesthetician):

Pai nu îți sunt atribuite ție ci lui ci lui Taylor Hill, dar mă puteți căuta în altă viață ambele rolling on the floor
Stari de depresie nu denota depresie clinica ( patologie ),ci doar stari. Depresia este mult mai gravă decât niște "stări"
Nu știu dacă am scăpat,fiindcă depresia are recurente, dar mă simt al naibii de bine câteodată.
Pai cred că Dumnezeu mă ajută, in tratament nu cred, cam de când am început să devin credincioshee hee
Sunt mai multe dar nu mai spun la nimeni, mie îmi convine sa fie toată lumea depresiva laughing)))

| victoriaesthetician explică (pentru anonim_4396):

Am pus o poza cu mine va fi in 24 ore pe profil. Am pus poza cu altcineva ca ma rușinez de întrebările mele.:d

| anonim_4396 a răspuns (pentru victoriaesthetician):

Lasă nu trebuie sa pui poza cu tine laughing oricum nu mai nebune sunt pe TPU rolling on the floor spitalul 9 aici s-a mutat rolling on the floor) dracu m-a pus sa îmi fac cont aici laughing
Vezi sa nu te îndrăgostești de mine că, cad greu la pat rolling on the floor

| victoriaesthetician explică (pentru anonim_4396):

Pai tu ai spus ca simti ca sunt o tipa HOT :d si eu ți-am mulțumit ca așa si este :winking

| victoriaesthetician explică (pentru anonim_4396):

Cei așa Funny?

| victoriaesthetician explică (pentru anonim_4396):

După cum scrii depresia ți-a trecut precis.

| anonim_4396 a răspuns (pentru victoriaesthetician):

Pentru mine hot era tipa ce o aveai la profil,mă miram cum de și-o făcut cont pe TPU o tipă așa frumoasă,dar noroc că există Google Lens laughing
Nu știu dacă o trecut, mi sa mai întâmplat să mă păcălească,sa de-a impresia că a trecut și a revenit în forță,se numește recurenta. Am momente cu suișuri și coborâșuri,nu sunt mereu plin de beatitudine.
Il poți aborda cu un pretext ce tine de sala,alimentație,exerciții orice și apoi să vezi subtil daca are pe cineva, te poți agata de orice pretext sa intri in vb cu el fără a părea obsedata. Dar el cred că și-o dat seama că îl placi.
Relație stabilă nu o sa ai oricum cu ăla, femeile/bărbații foarte frumoase/foarte frumoși sunt nestatornici/nestatornice, sunt de multe ori pentru aventuri, nu e o regula dar cam așa stau lucrurile.

| victoriaesthetician explică (pentru anonim_4396):

Gata nu mai vreau nimic, nici sfaturi nici pe băiatul ăla.

| anonim_4396 a răspuns (pentru victoriaesthetician):

Dar ce ai pățit ești ok? sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru victoriaesthetician):

Mă vrei pe mine? :X kiss laughing

| victoriaesthetician explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt ok, m-am z…t de acest Fitness.Mai bine nici nu ma duceam. Ieri am fost in Fitness si si vorbea liniștit cu o fata, cand ma văzut repede și-a schimbat poziția si i-a întins scaunul lui fata aia sa se așeze …. zice ca l-a văzut pe dracu in Fitness.no să-l mai salut niciodată, nici n-o sa mai vin la acest Fitness, îmi pare rău numai de banii care i-am dat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru victoriaesthetician):

Off sărăcuța de tinehee hee hug you big grin

| victoriaesthetician explică (pentru anonim_4396):

Nu,las acest noroc pentru altcineva:d:d:d

| anonim_4396 a răspuns (pentru victoriaesthetician):

Gata,nu te mai bag in seama laughing casa de piata va doresc

| victoriaesthetician explică (pentru anonim_4396):

Tu te-ai legat de poza de pe profilul meu ca nu eram eu? Dar tu de ce n-ai poza cu tine? Ca eu tot simt ca tu esti hot guy :d uimeste-ma te rog :d

| anonim_4396 a răspuns (pentru victoriaesthetician):

Sunt mulți nebuni aici nu mai pot sa pun poza cu mine public
Eu sunt deștept nu am nevoie sa fiu hotwinking

| victoriaesthetician explică (pentru anonim_4396):

Cunoscuta situație :d

| anonim_4396 a răspuns (pentru victoriaesthetician):

Tu poți să îți pui daca ești noua pe TPU, nu îți are nimeni treaba. Dar mă gândesc că nu ești noua pe aici și ști și tu multe chestii.
Tot încerci să pui emoticoane, nu prea îți reușește happy

| victoriaesthetician explică (pentru anonim_4396):

Da si intru de pe telefon si ma inerveaza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru victoriaesthetician):

Enervează*
Și tu dai impresia că ești troll

| victoriaesthetician explică (pentru anonim_4396):

Știu nu sunt perfecta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru victoriaesthetician):

Acum că ți-am văzut poza ești perfecta!, cel puțin pentru minehee hee
Și cosmetician, esti deja femeia mea idealabatting eyelashes laughing
De unde ești de loc din România? Acum unde locuiești?

| victoriaesthetician explică (pentru anonim_4396):

Nu,sunt din R.Moldova.

| anonim_4396 a răspuns (pentru victoriaesthetician):

Ah,ok. Să fi iubita feblețe kisswinking

| victoriaesthetician explică (pentru anonim_4396):

Si tu sa fii iubit?

| anonim_4396 a răspuns (pentru victoriaesthetician):

Nu mă iubește nimeni sad

| anonimuIl a răspuns (pentru victoriaesthetician):

Tu ești în poză acum? Ești foarte frumoasă.

| anonimuIl a răspuns (pentru victoriaesthetician):

Ești foarte frumoasă. Să NU fi decât cu bărbați frumoși că ești foarte frumoasă.

| victoriaesthetician explică (pentru anonimuIl):

Salut, da eu sunt in poza. Multumesc pentru apreciere si susținere. happy

| victoriaesthetician explică (pentru anonimuIl):

Multumesc pentru încurajare. Am sa țin cont de aceste sfaturi.winkinghappy

| anonimuIl a răspuns (pentru victoriaesthetician):

Ești foarte frumoasă și ai delicatețea și eleganța pe care NU le au foarte multe femei de vârsta ta.

Ești tipul de femeie pentru bărbați care să se poarte frumos cu tine.

Nu ești genul de femeie pe care un bărbat să o păcălească și să se culce cu ea și să nu o mai caute.

Adică ești genul de femeie de care un bărbat frumos de vârsta ta se îndrăgostește și te iubește mult.

Să ai grijă și să cauți unul frumos că sigur se va și însura cu tine și va rămâne cu tine.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Dumnezeule mare, cu ce probleme se confrunta unele persoane...
Daca iti place si ai vreun gand cu el, baga-te in vorba cu el si vezi cum decurge. Poate e vreun timid incurabil, dar poate prinde curaj cand vede ca fata face un pas. Daca nu ti place sau n-ai intentii, continua-ti ziua de sala si cu asta basta. Daca doar te distreaza ideea, nu ai nicio intentie, si doar esti curioasa sa vezi de ce te evita, continua-ti ziua de sala si cu asta basta.

| trophin a răspuns:

Dacă te ferești și tu se strica tot laughing

| victoriaesthetician explică (pentru trophin):

Posibil ca așa si voi face :d

| victoriaesthetician explică (pentru trophin):

Sa stii ca așa am sa si facwinking ai răspuns scurt, clar si cuprinzător. :dwinking

| trophin a răspuns:

Dacă lucrează acolo, ce nu ii faci o invitație: te rog vii sa îmi explici cum sa îmi fac programul, ce lucrez acum, ce fac după 15 minute etc... Ce se mai face pe la fitness laughing

| victoriaesthetician explică (pentru trophin):

Hahaha de ce nu? Deja cand o sa ma vadă o va lua la fuga.:?

| trophin a răspuns:

Faci discriminare. Și dacă sunt mai uratele? Sau nu zâmbesc, sa fiu rau

| trophin a răspuns:

Și mai și cerșești viz sau eval

| trophin a răspuns:

Adică dacă am 1, 66 sunt misogin, pervers sau gras șamd? După ai catalogat tu?

| StripperRaoul a răspuns:

Neahh nu ii rusinos are prietena si nu se risca

| victoriaesthetician explică (pentru StripperRaoul):

Nu ma fa geloasa te rog :d :d :d

| victoriaesthetician explică (pentru StripperRaoul):

Nu ma fa geloasa te rog :d:d:d

| StripperRaoul a răspuns (pentru victoriaesthetician):

Atunci sa ma ti la curent cum evolueaza

| Gândesclarece a răspuns:

Salutul e doar din bun simț și când zâmbește cineva la tine nu înseamnă neapărat că te place. Te asigur când un băiat te place face el primul pas, având în vedere că fuge de tine e clar că nu vrea nimic.

| victoriaesthetician explică (pentru Gândesclarece):

Tot ce e posibil. Doar ca atunci ma simt cam tristuta.

Răspuns utilizator avertizat
| victoriaesthetician explică:

Salut,Multumesc de răspuns.M-am gindit si eu la acest lucru mai cu seama aici in Elveția.

| anonimuIl a răspuns (pentru victoriaesthetician):

Mai rău dacă ești în Elveția, îți dai seama că au reguli interioare foarte stricte angajații.

| victoriaesthetician explică (pentru anonimuIl):

Așa este. Chiar sa intru in vorba cu el n-are sens ca el e la munca. Cred ca doar întâmplator să-l intilnesc undeva ar fi altceva.

| victoriaesthetician explică:

Si ai dreptate ca am văzut astazi o fata se ridea la el si el era tare serios chiar dacă făcea contract cu ea.

| victoriaesthetician explică:

Am sa încerc o data sa ies ultima din Fitness. :d

| anonimuIl a răspuns (pentru victoriaesthetician):

Minim să fie ora la care s-a închis sala, adică el să fie ieșit de la program.

| victoriaesthetician explică (pentru anonimuIl):

Ideea îmi place.Tot e mai bine decat sa caut vorba cu el la locul de munca.

| victoriaesthetician explică:

Serios? Si nu s-a aflat? De la cine venea inițiativa? :d

| Ovi55 a răspuns:

Ar fi indicat să-ți cumperi și o vestă anti-glonț.

| Nuconteazacummanumeac a răspuns:

Te place, mulți băieți fac așa și dacă vrei cava cu ea îți recomand să faci tu primul pas, nu cred ca o va face el primul

| victoriaesthetician explică (pentru Nuconteazacummanumeac):

Multumesc de răspuns. Si eu simt ca ma place un pic?