| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, vin si eu cu o mare nevoie de niste cuvinte alese pentru o persoana dragă care astazi, din pacate, a decedat.
Aceasta persoana mi-a fost mentor (indrumator) ceva timp la locul meu de munca unde muncesc si in momentul de fata ca electrician. Aceasta persoana m-a invatat meserie si a stat de capul meu pana am inteles. Va multumesc foarte mult!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cuvintele trebuie sa vina din inima ta ceea ce simti tu, nu sa le inveti ca pe poezie, in astfel de momente este greu sa i ti gasesti cuvintele, moartea este un dușman nemilos.

| Mopmop a răspuns:

Condoleante.
Nu ai nevoie de vorbe alese...cateva cuvinte sincere si din inima sunt de ajuns. Auditoriului caruia i te adresezi ii poti relata o intamplare scurta legat de experienta ta cu cel plecat, inchei cu un "Dumnezeu sa il ierte!"