| anonim_4396 a întrebat:

Salutare! Vreau și eu un sfat, sunt împreună cu iubita mea de câteva luni, problema e că ea vrea să-mi petrec cam 90% din timpul meu liber cu ea, stăm împreună, iar eu vreau să mă apuc de sală și nu mă lasă pe motiv că stă singură(lucrez cam 4 zile pe săptămână) să-i dau? sau doar eu am părerea că este toxică? Merci

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este prea posesivă. Relatia voastra nu va fi de durată.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ar trebuii sa stai cu ea tu esti norocos ca ai iubită nu toti au.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asta ar trebui sa discutati voi doi. Cum nu exista doua persoane identice pe lumea asta, ea este diferita, tu esti diferit si noi suntem diferiti. Aceasta este relatia ta, si comunicarea, iubrea si intelegerea ar trebui sa fie baza.

Asa ca ar trebui sa discuti cu ea, ii spui ca nu iti place asa si ca vrei sa mergi la sala, si te duci daca asta vrei cu adevarat. La randul ei, sunt sigur ca nici ea nu face lucruri care tie nu ti-ar placea. Deci ar trebui sa existe un echilibru in toate aceste lucruri.

Bafta sa aveti!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ia-o si pe ea la sala, e atit de simplu.

| Freya1 a răspuns:

La câteva luni de relație cumva e normal sa aiba dorinta asta. Daca nu are nici prieteni sau o ocupație nu e de mirare ca se comporta asa.

Poti sa vorbesti cu ea sa mai iasa cu o prietena, sa isi gaseasca o pasiune si treptat poate cine stie, se vor rezolva lucrurile.
Iar tu, trebuie cumva sa înțelegi ca nu trebuie sa stai 24 din 24 cu ea, dar trebuie si voi ca si cuplu la câteva luni de relație sa petreceți timp impreuna, sa aveti iesiri, sa faceti lucuri impreuna pentru a va cunoaște mai bine.

| Legion7X a răspuns:

Du-te la sală

| Eireann a răspuns:

Ea nu are prieteni, hobbyuri sau programare la cosmetica?
Imi iubesc prietenul dar cand e plecat chem o prietena, ne facem unghiile, conandam mancare greceasca si ne uitam la un film.
Un pic de timp separat face bine, e nesanatos sa nu poti sa te definesti in lipsa partenerului - devine o dependenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parerea mea e ca ar fi bine sa discuti cu ea ferm, dar calm, si sa-i spui ca vrei sa mergi la sala si e normal sa conteze ce vrei si tu. Genul asta de de persoane, care se agata de oameni, de obicei, au anumite complexe si cauta validare din partea altora. Spune-i calm ca te vei duce la sala, iar cel mai probabil pana la urma o sa se linisteasca. Daca incepe sa tipe si sa faca ca toate alea doar pentru ca vrei sa faci si tu diverse lucruri care nu o includ neaparat si pe ea, atunci poate e cazul sa vorbesti despre o despartire.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sau ai putea sa incerci sa o intrebi de ce se simte atat de rau cand petrece timp singura. Ce o supara, de fapt? E posibil sa nu-ti spuna, dar exista si posibilitatea sa-ti spuna.

| geoconda a răspuns:

Hello poor people, how are you? Yes, i don t care!
Deci, cam este. Stiu că așa sunt ele obsedate, poate ca si eu am fost odata, dar nu mi-am dat seama fiindcă exista un blocaj în mine, acel ceva care mă ținea strâns, înțelegi? Si sa nu Iti mai vezi viata fără el sau chestii. Ai grijă, e obsesie ce face ea. Nu e de bine. O femeie în primul rând trebuie să aibă grijă de ea, să fie independentă financiar. Ea are asa ceva? Ok te iubeste pe tine, sau asta e doar o replică are inlocuieste realitatea ca esti jucăria ei? Fă-ți viata. Scapa de relații toxice!

Răspuns utilizator avertizat
| CassiusAlexander a răspuns:

E toxică rău.

| InYourPants a răspuns:

DIn moment ce nu esti in stare sa discuti cu ea ceva atat de simplu nu aveti ce cauta impreuan