| Jhonny22 a întrebat:

Salutari, are cineva idee, unde se declara casatoria in Romania, daca te casatoresti undeva in alta tara? Adica cineva s-a casatorit in America, dar ei locuiesc in Anglia si din cate am inteles, in Anglia nu se poate, daca merg in Romania, trebuie declarata casatoria pentru a se schimba buletinul dar nu stie unde, ma poate ajuta cineva cu dilema asta? Multumesc

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

La evidenta populatiei care le-a eliberat actele de identitate si pe raza careia au domiciliul in acte.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa mearga la Consulatul sau Ambasada Romaniei din Anglia.
nu stiu unde stau ei, dar am inteles ca sunt mai multe sedii de consulate, in tot UK-ul ala.
Sa caute si sa sune la cel mai apropiat de ei, sa-si faca programare sau eventual sa scrie un email consulatului, cu ce acte doresc ei, si li se va spune cand sa mearga acolo si cu ce acte originale.

| Dandinelle a răspuns:

Evidenta populatiei in teorie, dar uite aici un articol, poate e de ajutor: https://www.ziuaconstanta.ro/......03748.html

| RichBaiatul a răspuns:

La primarie cred