| Andrei9716 a întrebat:

Salutari din nou! Am.zis sa mai.pun o.intrebare! Am. avut multe raspunsuri la precedenta si ma astept si la aceasta! Iubita mea a venit de la munca cu o gramada de nervi si ma jignit si mi-a spud atatea vorbe care ma dor si acum! Oare de ce continua sa fie asa? Din ce in ce mai rau! Pentru cei ce nu au stiu despre ce e vorba uitati-va la intrebarea precedenta!

27 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

A luat-o razna, e vremea sa o trimiti in p masii cu forta pentru o viata sanatoasa nu ezita

| Adry05 a răspuns:

Pentru ca nu reactionezi in niciun fel si atunci isi permite sa-ti vorbeasca cum are chef

| Andrei9716 explică (pentru Adry05):

Cum ai vrea sa reactionez?

| Adry05 a răspuns (pentru Andrei9716):

S-o pui la punct sa nu-i permiti sa-ti vorbeasca cum are chef...

| Andrei9716 explică (pentru Adry05):

Am incercat si asa si incepe sa planga si face si mai rau! Daca nu o bag in seama face si mai rau! Acum vrea fiecare cu banii lui ca eu nu am drept asupra copilului ca e doar copilul ei si ca imi da inapoi banii pe care i am cheltuit pentru aceleasi planuri! Dar nu acum! Daca nu m-a "lasat" nici sa ma tund! Ca in loc sa luam patut la copil eu ma tund? Copilul se naste in aprilie

| Adry05 a răspuns (pentru Andrei9716):

A, probabil are stari din astea din cauza hormonilor din cauza sarcinii.

| Andrei9716 explică (pentru Adry05):

Asa stari? Pai inseamna ca toti barbatii plecau inainte de a se naste copilul daca toate erau asa

| Adry05 a răspuns (pentru Andrei9716):

Nu zau? Eu vad ca inca stai cu ea.

| darrio2007 a răspuns:

Asa sunt unele femei cand sunt insarcinate. Daca le dai si un motiv, cat de mic, cearta e gata. Probabil ca are dreptate. Du-te si tu la munca si sa vezi ca se schimba situatia. Un copil implica niste cheltuieli suplimentare. Ori numai din banii ei e cam greu.

| Andrei9716 explică (pentru darrio2007):

Nu cred ca a-ti citit bine

| darrio2007 a răspuns (pentru Andrei9716):

Https://www.tpu.ro/......in-spania/
Este o intrebare pusa de tine. Du-te undeva unde nu se mai sta si pe acasa. Desi imi este greu sa te cred. Numai puturosii stau acasa.

| doctorandus a răspuns:

Daca nu poti face fata certurilor, inseamna ca nu esti pregatit sa ai o relatie de cuplu.

| Andrei9716 explică (pentru doctorandus):

Ar fi bine sa citesti intrebarea anterioara pentru ca nu cred ca sti despre ce este vorba in totalitate

| doctorandus a răspuns (pentru Andrei9716):

Am citit-o. Ce treaba are Dumnezeu cu certurile voastre?

| Andrei9716 explică (pentru doctorandus):

Nu aia

| relian a răspuns:

Cati ani aveti,de cand sunteti impreuna?
Sa fiu sincer problema voastra este ca v-ati casatorit prea devreme,adica fara sa va cunoasteti prea bine,nu aveti exprienta mai deloc.
Ce se intampla cand faci asa? Si mai alels cand stai sa vad unde sunteti,parca ati zis ca afara,daca nu ma insel.Da exact stiam ca tu esti,sunteti in Spania.
Deci romanii cand ies afara,vai de mama lor din RO acolo unde nu au vazut prea multe,deodata se gasesc in situatia,sau asa cred ei ca zic ca lau apucat pe zdeu de picior laughing adica isi dau seama ca mai exista si o alta viata pe lumea asta,ca mai exista si alti barbati,alte femei si asa mai departe.
Oamenii is dau seama ca pot avea si mai mult decat au crezut ca pot avea.
In cazul tau as baga mana in foc ca nevasta ta si-a dat seama sau iau fugit ochii,vorba cuiva ca margele dupa altul laughing pun pariu,iar acum nu stie cum sa faca sa iti dea papucii.
Chiar daca este insarcinata banui ca cineva i-a facut capu topa,i-a spus ca o ia asa cum e cu copil,fara cum o fi,ea inebunita incearca sa faca cumva sa scape de tine si nu stie cum s-o faca,asa ca majoritatea femeilor asta fac,incep cu scandaluri,cauta motive din orice sa te scoata pe tine vinovat si la urma sa zica,eu nu mai pot continua asa gata vreau sa ne despartim.
Asata este placa lor,,este veche,este ca ceva nescris,sta in noi oamenii, asa fac si barbatii, deci nu doara femeile.
Astazi cand poti sta si inchis in casa fara sa iesi, ai acces la informatie,, fiecare are net, poate gasi foarte usor pe net destui barbati.Cam asta cred eu ca se intampla la tine.Dar stai linistit ca nu esti singurul care pateste asa.
Sincer eu nu am auzit, vzut femeie romanca iesita afara, plecata din tara sa ramana cu iubitu, sotul cu care a plecat laughing 99% cred ca s-au despartit,iar in majoritatea cazurilor ele au fost cele care au inceput,adica femeile sunt ceva mai naive,sau ele isi pot gasi f usor un alt barbat in cazul in care sunt plecate afara,asta spre deosebire de un barbat,pentru care viata de afara nu este chiar asa de roza,mai ales in ce priveste relatiile cu femeile.
Ele afara nu mai sunt cum erau in RO,acolo nu aveau unde munci,nu erau asa barbati sa misune in jurul lor,sau barbati cu situatie buna,ca urmare stateau linistite,acceptau situatia aia, aia aveau aia acceptau.
Dar atunci cand ai iesit afara, cand au scos capul in lume cum zic oamenii, iau venit idei, i sa luminat stiu si eu capu laughing sau cum sa-i zic, atunci a vazut si o alta lume.
Asta sa intampla si se intampla cu majoritatea femeilro care pleaca din RO.Alt motiv eu nu vad sa fie,ca tu nai munca,ma lesi,dar in RO ce ati fi facut? Nu e frate,astea sunt povesti.Ea are deja pe altul,are pe altul odi doara virtual, deocamdata, ori deja sa si intilnit cu ala.

Sfat sa iti dea cineva, cam greu, poate doara sa afli, sa stii exact ce se intimpla.In cazul asta pune si urmaresteo,adica tu sa fii plecat la munca,ori daca nu lucrezi intr-o zi, spune-i uite trebuie si azi sa muncesc si sa o urmaresti, asta e stai piersi o zi, poate si mai multe dar urmaresteo, asa vei stii exact cum sta treaba.
Ca dupa nu rezolvi nimic asta e, dar macar stii cam la ce sa te astepti.Eu asa as face in locul tau.
Acum spui ca ea munceste.Deci sunt toate sansele sa fi gasit deja unu pe la munca, sau care vine pe unde ea lucreaza si sa-i faca ochi dulci.
Cand ea sta acasa, cand e libera, asta sa fii si tu, dar sa nu-i spui, bagi ca trebuie sa lucri si te faci ca pleci si o urmaresti.
Ori daca ai ceva bani plateste un detetiv si ala sigur iti va spune cum sta treaba.dar banui ca bani nu ai asa ca ramane sa o urmaresti tu.
Bafta oricum.

| Freya1 a răspuns:

Vorbeste acum cu ea si spune-i ca o sa ii platesti pensie alimentara dupa ce naste si ia-ti bagajul sau fail ei si aia e.Ti-am raspuns si eu si altii la cealalta intrebare ai nu mai avem cu ce sa te sfatuim.Au fost uni ce au zis ca ai dreptate tu las-o si du-te, altii ce au spus ca e si ea cu hormonii ei deci rabd-o si tu tot nu gasesti o rezolvare si un raspuns.Stai si inghiti sau iti iei bagajul, ai doua variante ca de schimbat nu o putem schimba noi.

| Catrice a răspuns:

Deci tu îți spui problemele numai ca sa primești multe răspunsuri... sau asta speri.

| Andrei9716 explică (pentru Catrice):

Imi spun problemele pentru un sfat si pentru ca nu am cu cine vorbi

| SkyPilot a răspuns:

Pana acum tu ai mers la munca si ea a stat acasa, asa este?
Ar fi fost util sa ne spui si de la ce a pornit cu jignirile. Este ceva ce ea considera ca faci sau nu faci, nu?
Se poarta ca si cum ar vrea sa se desparta de tine. Te provoaca la cearta, iar daca ii raspunzi te va scoate pe tine vinovat pentru o eventuala despartire.
S-a gandit vreo clipa ca daca vine la munca ta si face circ aia pot sa iti dea papucii?
Esti sigur ca este copilul tau? Esti sigur ca nu are pe altcineva? Poate ca este copilul altcuiva si incearca sa te faca sa pici de prost sa ia niste bani si de la tine. Nu stiu care este situatia voastra, este doar o presupunere.

| Andrei9716 explică (pentru SkyPilot):

Copilul este 100% al meu! Nici ea nu a stat acasa am muncit amandoi dar dreptate vrea sa ma scoata pe mine vinovat mereu! Nu mai muncesc de 2 zile iar de luni incep din nou! Iar ea spune ca nu ma intereseaza de copil si nu stiu ce si ma jigneste si ma face sa ma simt prost! Nu stiu ce sa mai zic

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Discuta cu ea, omule. Poate ea crede ca nu te deranjeaza faptul ca-si varsa nervii pe tine. Intreab-o, daca esti asa ultimul om pentru ea de ce mai sta cu tine? Poate o s-o doara si pe ea

| Andrei9716 explică (pentru supadeceapa):

Nu merge nimic omule am vorbit de toate cu ea

| supadeceapa a răspuns (pentru Andrei9716):

Daca-i batuta in cap, desparte-te de ea si gata.

| eugeniu2020 a răspuns:

Trebuie sa fii barbat si sa intelegi ca dupa munca apar nervi, iar tu nu trebuie sa te superi, doar daca asta nu se intampla in fiecare seara. Te asezi la masa si discuti cu iubita ta - ceea ce e la munca, ramane acolo, dupa usa, cand intra in casa la tine, e femeia care te iubeste pe tine, punct!

| Andrei9716 explică (pentru eugeniu2020):

E cam in fiecare seara

| eugeniu2020 a răspuns (pentru Andrei9716):

Pai asta e, o perioada asa va fi, daca o iubesti, o vei intelege si o vei rabda!