| anonim_4396 a întrebat:

Septembrie 2015.
După o vacanta lunga a venit si scoala( eram in clasa a 9 a) Am ajuns la scoala pe la ora 09:00 la festivitatea de deschidere a scolii. Am intrat in clasa,mi-am vazut noii colegi si noua dirigintă. Eram foarte timid dar si foarte bucuros in acelasi timp. Doamna dirigintă ne striga pe nume de pe o foaie pentru a veni sa ne luam manualele. Ajunge la numele meu,ma duc frumos in fata, toti se uitau la mine.In prima banca de la geam erau puse cartile...dar in prima banca stătea o fata alături de un baiat. Cand am vazut-o pe ea am ramas blocat cateva secunde. Cateva persoane din clasa au tipat la mine sa ma misc mai repede dar eu tot blocat eram. O fata pe nume Andreea brunetă,cu parul lung, ochii căprui si un zâmbet incredibil de frumos. La prima vedere mi s-a parut o fiţoasă. Trec cateva zile din scoala iar eu ma indragosteam de ea din ce in ce mai mult. Cand dădeam ochii cu ea mă luau fiorii si nu mai stiam ce să fac. Vorbeam destul de rar, câteodată făceam si poze pe telefon ca doar mna suntem colegi si trebuie să facem poze.
Aprilie 2016.
De aici am inceput sa vorbim pe Facebook din ce in ce mai mult, vorbeam prin video, ne trimiteam poze de orice fel ( nu va gânditi la prostii ).pur si simplu am inceput sa ne cunoastem din ce in ce mai bine iar eu eram cel mai fericit om. Imi plăcea de ea din ce in ce mai mult dar din pacate ea era intr-o relatie cu un băiat. Andreea era mai mare decat mine cu 7 luni dar si la înăltime. Vorbeam în fiecare zi de dimineata pana seara, eu o făceam sa râdă si se simtea bine. Mi-a spus ca ii este dor de mine si de abia asteapta sa ma vada la scoala. Eu eram la munte alături de familia mea.
Am inceput la scoala sa ne luam in brate, sa ne pupam pe obraz ( as fi vrut pe buze dar ea era cu un băiat impreuna si nu mi se parea normal sa fac asta ). Mai tot timpul imi spunea sa vin să stau cu ea in banca. Radeam in timpul orelor, ne pupam pe obraz ( mai mult eu pe ea.), profesorii ne spuneau sa încetăm dar mie nu imi pasă oricum.Pot sa spun ca eram cel mai fericit.Mereu voiam sa ii spun cand făceam ceva ca vreau sa fim mai mult decat prieteni... dar nu o faceam.Prietenul ei avea 19 ani, la academia de politie iar eu ma bucuram ca ea era fericita alături de ea chiar daca motivul fericirii as fi vrut sa fiu eu.
Mai 2016
Vorbeam pe Facebook si mi-a spus ca a dat peste un băiat pe connected. S-a vazut cu el de vreo doua ori. Dar mie stiti ce nu mi-a convenit? S-a sărutat cu el, isi spuneau că se iubesc ...adică si-a înselat prietenul de 19 ani.Nu mi s-a parut normal sa faca asta dar este alegerea ei. Mi-a spus ca a terminat-o cu acel băiat si chiar asa a fost. Intre noi totul mergea bine pana cand ea mi-a spus in fata ca nu ma mai vrea si nu ma mai suportă.In acel moment m-am dus in banca si am plâns 20 de minute încontinuu. O colega i-a spus ca eu plâng si a venit la mine imediat.A inceput sa plângă si ea si nu imi plăcea să o vad asa. Am trecut peste asta cu bine. Tot timpul cand ma simteam rau,cand stăteam singur, cand nu veneam la ea venea ea la mine si ma întreba ce am. Nu aveam mai nimic... voiam sa vad daca ii pasă de mine si daca tine si la mine. Si chiar asa a fost. M-a invitat la ziua ei de naștere.Pot sa spun ca a fost cea mai frumoasa zi din viata mea. După ce am plecat de la restaurant.Am cumparat ciocolată,ea imi dădea sa mănânc,ne luam in brate pe strada, eu eram foarte calm ( la scoala sunt mai agitat), am facut multe poze. După câtva timp ea s-a pus pe o banca singura.M-am dus si eu acolo.Mi-a pus capul pe umăr si am vrut sa o sărut dar m-am gandit ca nu trebuie sa fac asta deoarece are prieten. Am vorbit despre multe chestii. Doamne deci era atât de frumoasa.Cand ma uitam la ea imi făceam cate un film in cap in timp ce ne sărutam, făceam dragoste si multe alte lucruri frumoase.
Iunie 2016 Relatia noastra de prieteni/colegi mergea foarte bine pâna când eu Teodor Cocu am facut cea mai mare prostie.Ea alături de un băiat au iesit in curtea scolii sa vorbeasca iar eu i-am urmarit.Doar 10 secunde apoi am plecat in clasă. Sunt foarte gelos si posesiv. A ajuns si ea in clasa iar eu stăteam in ultima banca si eram supărat. Avea obiceiul sa vina la mine dar nu a venit. Am chemat-o sa vina dar nu a vrut.Nu stiu ce a fost in capul meu dar am luat telefonul si am inceput sa o sun ( eram in oră dar era un fel de ora liberă...Nu făceam nimic) sa vina la mine, ii dădeam mesaje, se uita la mine si imi spunea sa încetez. A inceput sa plângă. Eu nu-mi dădeam seama ce făceam.Eram cel mai prost om din univers in acel moment. Mi-a spus ca daca o mai sun o data eu nu mai exist pentru ea.Si chiar asa a fost si este. De cand s-a terminat scoala (24 iunie 2016) si pana acum (24 iulie 2016 ) noi nu ne-am vazut deloc. Stiu ca am luat-o in brate pe 25 iunie cand am mers cu clasa undeva.A fost pentru ultima data cand am luat-o in brate. Imi vorbeste altfel, parca nu ii mai pasă de mine, câteodată vorbeste si urat cu mine.Îi spun ca imi este dor de ea si vreau sa o vad dar ei nu ii pasă. In acest moment ea este impreuna cu băiatul cu care s-a vazut in curtea liceului in timp ce eu ii urmăream.Cand am aflat asta mi-am zis ca degeaba mai traiesc.Mereu ma gandesc la ea.Mă iau fiorii cand îi spun numele in gând. Ma uit in fiecare zi la pozele cu noi si incep sa plâng. Acum nu mai stiu ce sa fac.Nu vreau sa o uit. Oare sa nu ii dau mesaj deloc câtva timp? Eu nu imi doresc neaparat sa fiu cu ea, dar vreau sa fim ca inainte. Nu pot sa vad ca ea se va sărută cu acel băiat in fata mea pe holurile liceului. Ce trebuie sa fac? Ajutor

Răspuns Câştigător
| UnBaiat439 a răspuns:

Faptul ca ti-a spus atunci cand s-a sarutat cu tipu' ala si l-a inselat pe prietenul sau nu e un lucru bun. Iti dai seama ca asta nu ar fi spus decat unui... prieten, prieten bun si nimic mai mult. Ai facut greseala de a vorbi prea mult cu ea. Atunci cand vorbesti mult cu fetele sunt 2 sanse: ori te pui cu ele, ori incet, incet o sa va ziceti secrete si o sa deveniti buni prieteni, poate cei mai buni.
Nene, eu zic ca nu ai ce sa faci decat sa ii zici ei ce simti pentru ea si cum te-ai simtit un an de zile alaturi de ea si chestii de astea. Si aici ai doua cazuri poate trei: Fie va puneti impreuna, fie nu mai vorbiti niciodata, (si al 3 -lea poate cel "mai" imposiil) sa ramaneti prieteni.
Bafta in ceea ce faci si ai grija deoarece tot ce o sa faci acum in legatura cu fata respectiva poate duce la diferite situatii. Ai grija si asteptam sa ne zici cum a iesit.

4 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti spun...Cred ca ceea ce simti tu pentru aceasta fata nu e dragoste, ci mai degraba o obsesie.Atunci cand iubesti o persoana cu adevarat, nu primeaza sentimentele proprii ci bunastarea, starea de bine a celuilalt.Cred ca ar trebui sa vorbesti cu cineva specializat sau fie chiar si cu mama ta.

Bula
| Bula a răspuns:

Intr-o asemenea "relatie" ai doua posibilitati principale:
- ori o consideri de prietenie, si atunci va comportati ca atare, fara sentimente baiat-fata
- ori adanciti relatia, dar in acest caz din ambele parti.
La varsta ta incep primele flirt-uri, cunoasterea celuilalt sex, tatonarea celuilalt/celeilalte. Acesta din nevoia de a acumula experienta pentru o relatie serioasa, de durata in viitor.
Si aceste experiente sunt si bune si rele, de ambele parti. Cu cat ai mal multe experiente cu atat poti alege mai bine.
Fata asta face: cu tine a stat de vorba ca un prieten, si atat. Cu ceilalti baieti a incercat mai mult, dar le-a lasat balta pe rand.
Se spune ca, fetele se maturizeaza la varsta de peste 25 ani, iar barbatii... poate niciodata. big grin
Fiecare babat, orice varsta are, incearca sa descopere marea dilema a lumii: ce este in mintea unei femei?
Si asta e randul lumii, care trebuie invatat, di propriile tale experiente.
Capul sus si... inainte!
In lume sunt mai multe femei decat barbati, iti vei gasi sigur perechea potrivita, dar mai trebuie sa cauti...

| LiveTheMoments a răspuns:

Pai spune-i ce simti printr-un mesaj si vezi cum reactioneaza si eu sunt intr-o situatie asemănătoare dar sunt fata.sa nu insisti prea mult ca strici tot.

| adrianfelea a răspuns:

E din ce in ce mai rau