| anonim_4396 a întrebat:

Simt ca viata mea se prabuseste pe zi ce trece.Nu stiu ce sa fac.Incerc sa nu arat cat de deprimat sunt dar e din ce in ce mai greu sad..cand sunt singur sunt mai mereu trist dar in fata prietenilor incerc sa nu arat asta.Si toate astea din cauza unei amice pe care o credeam prietensad. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Dati-mi un sfat va rog. sad

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa iti schimbi mentalitatea.

| lo a răspuns:

Incearca sa te resetezi, cu cat iti petreci timpul stand trist, cu atat aceasta stare te va domina si iti va fi tot mai greu sa iesi din aceasta stare.Plangi in hohote, tipa, sparge ceva ...si mergi mai departe.
Nu.ti opri viata la niciun eveniment neplacut din viata ta, tot ve ti se intampla trebuie sa inveti sa crezi ca, ori sunt lectii de viata ori binecuvantari.
In viata vei avea multe neplaceri, critici, etc. Dar totul este efemer, asa ca, traieste pentru tine.
Nu te increde in oricine, fi precaut si rezervat dar mereu bine dispus, disfruta cu toti, de fiecare moment, pana cand vei gasi persoana potrivita.
Confucius spunea:prietenii sunt ca pepenii, incerci 100 si ramai cu 2, 3.
Succes.

| anonimg a răspuns:

Il sustin si pe Mysogyn si pe zurick. Ca sa iti schimbi mentalitatea cum spune Mysogyn, trebuie sa citesti o carte buna cum spune zurick. Eu iti recomand http://viatasisanatate.ro/cautare?s=Tragedia+veacurilor
O gasesti si aici: http://sdarm.md/prophecies/marealupta

| zurick a răspuns:

Buna!
Am suferit si eu din cauza unei prietenii pe care o credeam adevarata, dar care mi-a creat multe lacrimi si multe frustrari.Acum as dori sa gasesc aceasta persoana si cred ca daca as vedea-o as strange de gat involuntar, fara sa pot sa ma controlez. Oricum te va ajuta foarte mult daca vei povesti toate acestea unei persoane in care ai incredere foarte mare (una din variante ar fi si mama ta pentru ca ea n-ar vrea sa te raneasca in niciun fel) si mult mai mare grija la cum iti alegi prietenii. Poti
sa-mi dai mai multe detalii (desi ma indoiesc ca e la fel de grav ca la mine), daca te ajuta.
Iti recomand multe activitati care te fac fericit(o carte buna, un film, activitati cu prietenii etc)
O zi buna!

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Te-ai gândit să discuţi despre starea ta cu cineva în care ai încredere şi-i poţi împărtăşi cele mai profunde sentimente?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil în timp ce tu stai și bocești pe TPU, ea se distrează de minune. Când naiba o să-nvățați că nu trebuie să aveți încredere în nimeni?

| manuel72 a răspuns:

Eu zic sa iesi intr-o discoteca cu restul amicilor ce ti-au ramas si sa incerci sa gasesti o amica care sa-ti fie prietena, iubita...De ce sa te inchizi in casa cu o carte cand afara ai parte de toate tentatiile? Cui pe cui scoate.

| TPUuser199 a răspuns:

Cu timpul o sa te schimbi. Nu o sa mai fii trist din cauza unei "prietenii".