| Eusiatat26 a întrebat:

Singurătatea doare cel mai tare, m-am saturat sa fiu singur, nu mai vreau să trăiesc degeaba. Am un serviciu, am bani, am aproape tot ce îmi doresc, doar că nu am o familie. Am 26 de ani și încă sunt singur

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Donsavas a răspuns:

Nu e vina nimănui ca esti asa doar ca e responsabilitatea ta sa ai grija de tine,din toate punctele de vedere.
Bucura-te ca ai toate astea până acum,intr-o zi le poti pierde si iti va îngreuna viata si mai tare. Deocamdată esti bine,având un serviciu si o casa ai mai multe sanse sa iti găsești pe cineva,fiindca ai stabilitate financiară și asta conteaza foarte mult. Ce te-ai face dacă n-ai avea toate astea? Iti spun eu! Ar trebui să muncești sa le ai deoarece nimeni nu te întreține. Tu poti sa ai tot ce-ti doresti din momentul în care ești capabil să te întretii tu pe tine. Cîne crezi ca te-ar lua dacă tu nu esti in stare sa ai grija ta, în primul rând? Acum ca esti stabil, esti pregatit sa mergi mai departe in viata, către o familie. Asa cum angajatorul nu-ti bate la usa, nici soția nu o va face. Nu astepta sa vina! Aleasa ti-o alegi tu, nu altcineva!

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Devino si tu mai social, iesi prin oras, cunoaste oameni si o sa cunosti si o fata la un moment dat, lucreaza la tine, probabil sa fii prea timid/pampalau si asta indeparteaza fetele, fetele vor barbati puternici si siguri pe ei

| AdelinaC a răspuns:

Crezi ca te pot ajuta cu ceva? Ma poti contacta

| Eusiatat26 explică (pentru AdelinaC):

Pai cum ai putea tu sa mă ajuți pe mine

| AdelinaC a răspuns:

Te iau cu mine la diverse activitati, etc Nu stiu cum sa iti dau mesaj, incerci tu te rog?

| RAY a răspuns:

Degeaba am un serviciu am bani am am aproape tot ce îmi doresc doar că nu am o familie am 26 de ani și încă sunt singur

si nu ai parte de femei, asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si a cui e vina?

| Rd79 a răspuns:

Aproape orice om trece prin asa ceva. Chiar daca ai o prietena, familie, etc. nu stii niciodata ce se va intampla peste o saptamana. Din observatiile mele, in afara de siteuri gen Tinder, OKCupid si altele similare, nu prea poti face mare lucru decat sa astepti si sa speri ca va aparea cineva. Asta presupunand, bineinteles, ca iesi din casa si interactionezi cu multi oameni.

| debarasator63 a răspuns:

Daca nu ai pe cineva din timiditate intra pe site-ul Tinder. poate iti gasesti partenera acolo. Succes!

| Maria3458 a răspuns:

O sa apara pentru tine si eu sunt singura am 29 de ani si nu mi -am pierdut speranța trebuie cineva care sa merite