| ster a întrebat:

Sint un barbat terorizat verbal de sotia lui. Zilnic tipete de psihopata pentru ceva cum ar fi o pata mica pe musamaua de pe masa de bucatarie.Se intampla doar o data pe zi si eu simt capul bolnav 3-4 ore. Specific ca nu am lovit-o niciodata si nu ridic tonul cind vorbim.Ce ma sfatuiti,poate sa merg la psiholog,sau sa iau pastile, sau exista articole pe tema asta.

Răspuns Câştigător
| Isolde a răspuns:

Problema nu e la tine, deci inceteaza sa te mai gandesti la solutii aplicate tie din moment ce tu nu ai o problema. Trebuie sa ii cizelezi comportamentul daca poti prin anumite forme de educare, cum ar fi cititul. Poate puteti citi impreuna carti de psihologie, si sa va hotarati impreuna cum sa va imbunatatiti viata de cuplu pe zi ce trece. Cearta nu face deloc bine in familie. Daca nu merge atunci nu continua, o sa faci o viata groaznica unor copii care nu merita asta.

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tipa si tu la ea doar crede ca esti un las in fata ei

| William a răspuns:

Mai da-i cateva palme din cand in cand.

| SpeșălGirl a răspuns (pentru William):

Esti ratat.

| William a răspuns (pentru SpeșălGirl):

De ce? Pentru ca nu imi place sa fiu injosit?

| SpeșălGirl a răspuns (pentru William):

Ok, scuze nu voiam sa insult dar totusi, indiferent cat de crizata si nebuna e nu ai dreptul sa dai in ea.Probabil el nu a discutat cu ea si de aceea ea isi permite sa aiba reactii de astea. Daca i-ar spune clar sa inceteze pentru ca el nu mai suporta si nu mai poate continua asa, ar incerca sa fie mai calma. Si daca nu, asta e, se desparte de ea insa nu o bate.

| William a răspuns (pentru SpeșălGirl):

De ce nu ai dreptul sa dai in ea?

| Daviddd a răspuns (pentru SpeșălGirl):

Ba da unii oameni merita sa fie insultati, ai zis-o foarte bine

| RAY a răspuns:

Esti barbat sau fetita masculina?

| T0T a răspuns:

Potolește-o, ce ești așa papă-lapte?

| Doub a răspuns:

Vorbeşte cu ea.
E soţia ta, nu orice femeie.
Te-ai gândit că poate s-a îmbolnăvit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea are nevoie de psiholig si de pastile, dar daca nu se schimba sau nu te separi tu, poate in curand vei avea si tu nevoie de ajutor medical. Esti o persoana foarte calma sa suporti asa ceva, vorbeste cu ea si spune-i ca te deranjeaza faptul ca tipa daca nu inceteaza uncepe si tu a tipa mai tare sa vezi cum amuteste si asa te mai descarci si tu, asta in cazul in care nu iti e frica de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul pas este sa aflii motivul real pentru care se enerveaza. al doilea pas sa sugerezi cum ai vrea sa decurga relatia de comun acord,, ce as vrea si eu o femeie care sa ma salveze de la viata mea pierzalnica si sa ma astepte ca o calypso pe un ulise intors din iadul cotidian, pe un pat de banutei si trandafiri imbobociti cu un roman de lamartine in brate''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Retardata sotia ta, dai papucii. alti handicapati deja ar fi batuto, dar nici ca aia, dar nici pampalau ca tine.

ps. doamne ce de voturi negative la raspunsurile astea rolling on the floor. noname ce scuze mai ai si pentru o retadata de genul? si mai te oftici cand iti zic ca esti o sexista si jumatate laughing

| tsal24 a răspuns:

Tu nu te poti numi barbat. Un barbat adevarat nu ar lasa niciodata o femeie sa il injoseasca. Te sfatuiesc sa nu mai fii cu*va ei si sa iei atitudine. Data viitoare cand mai face scandal din nimic, da-i doua-trei palme si urla la ea. Fa-o proasta, tampita, cu*va, nebuna si amenint-o ca o omori in bataie daca mai face asa vreodata.
Probabil esti prea pampalau ca sa faci ce ti-am zis eu si o sa fii in continuare cu*va ei.

| SpeșălGirl a răspuns (pentru tsal24):

''Da-i doua-trei palme''.Asa ai tu impresia ca se rezolva problemele? Indiferent de situatie barbatul nu trebuie sa dea intr-o femeie si nici invers.Chiar daca e ea crizata, psihopata, neuba etc. tu nu ai niciun drept sa o lovesti. Daca prin asta crezi ca te afirmi ca barbat imi pare rau, dar esti doar un ratat.

| Haşa07 a răspuns:

Eu iti spuna ca:
Tu ar trebui sa fi seful! Nu ea!
Tu ar trebui sa deti controlul! Si cateodata mai duo la un film sau o plimbare in parc, la o cafea... si asa mai departe!
RETINE!: Fi tu seful!

| Daniellllll1 a răspuns (pentru Haşa07):

Cand are sensul de (tu) sa fii, se scrie cu 2 de i, nu cu unu'

| Isolde a răspuns:

Tii cont de sfaturile unor copii care nu stiu de viata lor? ei bine asculta aici, chiar o iubesti daca o lasi sa tipe asa la tine, si eu sunt genul care tipa si se enerveaza la orice pas, dar stii ce calmeaza femeile in aceste situatii? un sarut, sau un oricare alt gest romantic, atunci cand tipa cel mai mult sa o iei in brate si sa-ti ceri tu iertare chiar si atunci cand greseste ea.
O relatie durabila se bazeaza pe dragoste si iertare, da-i un exemplu, iarta-o tu pentru toti nervii care ti-i consuma si o sa invete in timp si ea sa ierte si sa nu mai tipe la tine. Sper foarte mult sa reinvie dragostea care v-a unit.