| Andreeaa20 a întrebat:

Sora mea a avut coronavirus, mătușa noastră a fost la noi, a stat 2 zile și nu a luat virusul, i-a iesit testul negativ.
(nici nu are vaccin).
Doar eu am luat virusul!
Cum se face că mătușa mea nu a luat virusul și eu l-am luat?
Deci erau șanse să mă protejez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Nu toti reactioneaza la fel.
Matusa, poate fi purtatoare de virus fara sa fie bolnava.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai fi luat propolis te protejeai.

| badpanda a răspuns:

Depinde de imunitatea fiecaruia.
Vaccinul nu impiedica nici infectarea si nici raspandirea bolii.

Răspuns utilizator avertizat