| LanguageMaster a întrebat:

Sora poate fi considerată o prietenă, iar fratele un prieten?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Bună! Ideal ar fi ca o sora/ un frate sa îți fie o /un prieten/a bun/a! Toate persoanele din viata noastră pot sa vina și sa plece când au chef, fără sa aibă un motiv anume. Familia este cea care rămâne. Trebuie sa existe efort din ambele părți pentru a se lega o relație de prietenie între frați. Unui frate ii pasa mai mult de tine decât i-ar pasa unui prieten normal. O sa te îndrume întotdeauna spre binele tău.

15 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Da

| Frank51 a răspuns:

Iar mama soacră iubită și tot așa...

| aXy99 a răspuns:

Asa ar trebui.

| Lukasssz a răspuns:

Da

| Werrich a răspuns:

La greu, la succesiune, sora sau fratele îți ajung dușmani, ca să pună mâna pe moștenire. Vorba aceea, "frate frate dar brânza-i pe bani"

| wildthing a răspuns:

Un/O prieten/a poate sa-ti fie si frate/sora...dar un/o frate/sora, nu-ti este neaparat prieten/a. Sunt multi/multe frati/surori care nu se inteleg deloc si se cearta ca dracii.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Daca esti in Alabama si mai mult laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.
E doar grad de rudenie.
Prietenia e o relatie intre doi necunoscuti.

| geoconda a răspuns:

Da

| AndreeaWTS a răspuns:

Sora înseamnă mult mai mult decât o prietenă.
Eu am o soră mai mare.
Pentru o prietenă, nu cred că aș face ceea ce aș fi în stare să fac pentru sora mea în caz de nevoie.
Deci nu cred că pot să o consider DOAR o prietenă.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Poate fi, dar mai important este chiar să fie. Să fie cel mai bun prieten.

| Hope1992 a răspuns:

Da,chiar ar fi ideal, pentru ca ei au crescut cu tine, te cunosc cel mai bine si in cele mai multe cazuri lor chiar le pasa de tine mereu.

| Monst a răspuns:

Nu neaparat depinde poate sa iti fie sora si o prietena cu care te intelegi foarte bine sau frate un prieten, var sau poate chiar un parinte

| mylovelywife a răspuns:

Desigur, daca va intelegeti bine