| imihaistoian a întrebat:

Sotia te poate opri sa iei copii sa mergi la bunicii din partea ta cateva nopti daca ea nu vrea sa ii lase ca nu se intelege cu ei? Poate interzice sa nu plece cu tatal lor? Situatia este ca ei vor, tata vrea, sotia nu vrea sa pleci.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal nu te poate opri dar este bine sa va intelegeti in toate, mai ales in privinta copiilor.

| cristi202 a răspuns:

Daca e deșteaptă, te poate opri. Face vreun plan ca sa ii tina pe copii acasă, îl pune în aplicare, și dacă reușește, adio plecare!
Dar, daca și tu, și copiii, tineti neapărat să plecați, o puteți face. Desigur, in detrimentul relației sot-sotie. Vei căpăta (înca) o bulina neagra pentru ce vei face.

| imihaistoian explică (pentru cristi202):

Se presupune ca vrea şi tatăl şi vor si copii.

| cristi202 a răspuns (pentru imihaistoian):

Daca toți sunt de acord, doar ea nu, chiar de se va supăra, va trece peste, pentru că e singura care nu e de acord.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce zice intelegerea de divort!

| cristi202 a răspuns (pentru Violleta2022):

Daca a fost un divorț... Nu specifica asta. happy

| imihaistoian explică (pentru cristi202):

Nu a inceput divortul.

| cristi202 a răspuns (pentru imihaistoian):

Daca nu sunteți despărțiți legal, divorțați, nu are cum sa va interzica. Dar sigur se va supăra pentru asta.