| Roxana6190 a întrebat:

Spune că ține la mine și că mă iubește dar nu mai vrea să fim împreună pentru că ne tot certăm. A zis că vrea să ne despărțim și nu m-a mai căutat deloc.Să trec peste? Eu zic că dacă era așa cum susține el...mă căuta...eu mereu când ne certam făceam primul pas, îi dădeam mesaje..acum am spus să aștept să văd dacă lui îi pasă.dar nimic.

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Daca va tot certati atat de des trebuia sa gasiti cauza certurilor si sa o rezolvati incat sa nu mai apara altele pe viitor. Din ce motive v-ati fi certat?

Odata ce a zis ca vrea sa va despartiti, atunci asa ramane. De ce s-ar intoarce la tine? Lasa-l in pace. Nu-i mai scrie, nu-i mai arata mila. Fii (sau macar prefa-te) indiferenta. Iar daca se intoarce la tine nu-l primi asa de usor cu bratele deschise si sa te comporti ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Fii putin mai rece, nu iubareata din prima. Eu in locul tau nici nu l-as mai accepta inapoi. Dar ma rog, depinde si de motivele de la care au pornit acele certuri.
Si foarte bine ca faci ceea ce faci. Daca cinete te iubeste si chiar vrea sa fie totul bine, te contacteaza si incearca sa rezolve problema. Orgoliul nu rezolva nimic intr-o relatie. Si ma gandesc ca acum incearca cu alta si daca ii iese, te lasa, daca nu, se reintoarce la tine. Patetic happy

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este o decizie inteleapta, chiar daca va placeti nu sunteti compatibili si atunci, decat sa va faceti rau unul celuilalt, este mai bine sa nu fiti deloc impreuna.

| Mosotti a răspuns:

Pai daca va tot certati, nu va potriviti, ce sens are sa stai intr-o relatie din asta? Treci peste si gaseste altul cu care te intelegi, mai ales daca nu ii pasa, e mai clar, nu este pentru tine.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să nu îl mai cauți, dacă vă tot certați nu mai are rost să fiți împreună.

| Sofer a răspuns:

Din ce cauza va certați? Din cauza neînțelegerilor s-a despărțit de tine.

| siriusblack98 a răspuns:

Renunta la el, treci peste si ai un gram de orgoliu in tine.O relatie in care va certati mereu este toxica.Am fost cu o tipa vreo 3 luni acum 1 an si ceva, nu tin minte sa fi existat o zi macar de cand relatia noastra incepuse oficial fara sa ne certam de cel putin doua ori. Avea calitati, trecuse prin multe, era mai mare decat mine cu vreo cativa ani dar surprinzator de imatura si suparacioasa din perspectiva mea.Imi spunea ca vrea sa ne despartim azi, maine isi cerea scuze.A facut asta de vreo 2 ori pana am zis stop.Anyway,n-are sens o astfel de relatie.Acum nu stiu care din voi doi este cel toxic dar zic sa pui punct indiferent de vinovat.

| awspam a răspuns:

Iesi la plimbare cu o prietena si pana seara uita-l, nu a fost al tau niciodata si nu va fi, tu trebuie sa fi fericita si cum erai inainte, nu te schimba din cum esti, bucura-te ca esti libera si sa auzim de bine : ) )