| cristina1983 a întrebat:

Spuneti-mi. Cum dai in cautare o persoana desparuta de multi anii. Vreau sa-mi caut Tatal si nu stiu cum dati-mi niste variante?

3 răspunsuri:
| Staif a răspuns:

Te duci la politie cu actele doveditoare ca esti fiul lui si faci cerere pentru cautarea lui.

| cristina1983 explică (pentru Staif):

Dar daca este peste hotare pot sa ma duc la politie sa le zic ca de multi ani e disparut.

| Staif a răspuns (pentru cristina1983):

Da, poti sa te duci. Numai ca va fi mai grea cautarea. Acolo nu mai depinde de ei. Va trebui sa colaboreze cu colegii lor. Eventual, sa le spui si ultimul loc unde stii ca a locuit, ca sa le fie mai usor.