| bunjy a întrebat:

Stapanul Inelelor cate carti cuprinde in total? cu tot cu the hobbit, copii lui hurin simarillion absolut toate si care sunt puse in ordine dau funda!

4 răspunsuri:
| Teardrop a răspuns:

Simlarilion -1 vol
Copiii lui Hurrin - 1 vol
Hobbitul - 1 vol
Stăpânul Inelelor - 3 vol
Frăţia Inelului
Cele două Turnuri
Întoarcerea Regelui (Se referă la Aragorn, frate, Frodo nu e rege, ***.)
Poveşti Neterminate - 1 vol

Netraduse
The Adventures of Tom Bombadill -1 vol
The History of Middle Earth - 12 vol. Da, 12, doiiişpe

2 Balade:
The road goes ever on
Bilbo's last song

| andreicaia99 a răspuns:

Deci sunt 3 volume care contin cele 3 parti alte triologiei stapanul inelelor.
dar fiecare volum contine 2 parti deci ar veni in total 6 carti
la hobbitul nu stiu exact cate sunt dar deocamdata stiu doar o singura carte

| AlisPretty a răspuns:

Sunt 3 carti: Fratia inelelor, Cele doua turnuri si intoarcerea regelui.
Mai sunt inaintea lor doua carti Hobbitul.