| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cat dureaza slujba de cununie la penticostali?

2 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

In mod normal in jur de 2 ore dureaza. Din care cununia propriu-zisă este la sfarsit, cam în ultimele 10-15 minute, aproximativ. Daca știi biserica, poți să o cauți pe YouTube, sau pe site-ul lor și să vezi o înregistrare de la o nunta mai veche și te poți orienta. Poate sa și depășească 2 ore daca sunt multi pe program.

| Raducons a răspuns:

Cat dureaza, nu conteaza, mergeti ca sa vedeti cum decurge o cununie si la alta religie