| AnduuSweetyCandy a întrebat:

Strabunicul meu a fost rus ( strabunica romanca ). Asta inseamna ca eu sunt jumatate rusoaica jumatate romanca?

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Banuiesc ca parintii tai sunt romani amandoi si atunci tu 85 % esti romanca

| noob a răspuns:

Imparte asta la numarul de bunici. Daca ai trei bunici romani si un bunic rus inseamna ca esti doar pe sfert.

| AtateaConditii a răspuns:

Am auzit ca a 4- a generatie dintr-o relatie de etnie/rasa diferita devine pura. Depinde daca si bunici si parintii tai sunt romani sau rusi sau jumate. Daca numai strabunicul e singurul rus tu esti romanca ca esti a 4 generatie.

| andrei1237 a răspuns:

Desigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Da eşti jumătate rusoaică, jumătate româncă eşti.
Te pup!

| panther2007 a răspuns:

Nu chiar!
Dar daca intr-o zi ai sa doresti sa iti iei cetatentia rusa
o sa iti fie mai usor
si asta pentru ca ai trasaturi din Rusia!

| Ironicnαme a răspuns:

Da, totul se trage din neam.

| DaRaspund a răspuns:

Prea putin ai de-a face cu rusii.

| marianvranceanul1 a răspuns:

Nu.Esti rus in proportie de 12.5%.Asta daca strabunicul tau nu a avut stramosi de alta origine.Procentul scade daca vreun stramos de al lui era ucrainean sau georgian.Depinde.

| beautifulpeople a răspuns:

Cred ca da.

| Elena00100 a răspuns:

Da.

| food23 a răspuns:

Da.

| Sweetyy44 a răspuns:

Nu bunica ta/bunicul tau a fost pe jumatate rus jumatate roman tu esti 12.5 %