| anonim_4396 a întrebat:

Sunt casatorit de 11 ani si avem doi copii minunati. Sotia, anul trecut in luna noiembrie m-a inselat cu un fost coleg de munca. Au facut-o cu copiii in casa...asta fiind seara cand dormeau. Eu banuind ceva, am inceput sa o suspectez si sa-i spun. Cu lacrimi in ochi mi-a recunoscut. A spus ca a facut-o ca nu ma mai iubeste. Eu o iubesc enorm...am iertat-o pentru ce a facut, cu toate ca sufar si acum dupa un an. In momentul de fata suntem impreuna, imi spune de multe ori ca ma iubeste, dar cum poate cineva sa inceapa dintr-o data sa iubeasca din nou acea persoana? Deci eu nu sunt convins ca ea ma iubeste.

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ce noroc are ca nu i.ai tras o mama de bataie. Eram in stare sa fac crima pentru asa ceva nu glumesc. O aruncam pe geam pastele ei de jigodie. Dao afara din casa si stai linistit sa stii, si pe mine ma doare cand am auzit situatia ta.

Bula
| Bula a răspuns:

Am citit candva memoriile unei actrite prno.
Printre altele, a facut o observatie, care m-a surprins, dar ii dau dreptate:
"Certurile in cuplu sunt un motiv pentru impacare si pentru stabilizarea increderii in cuplu.
Aventurile din timpul casniciei aduc aer proaspat in viata sexuala tot mai plictisitoare a cuplului.
Daca te insori si sotia iti gateste mancarea ta preferata in fiecare zi, dupa un timp sigur vei dori sa mai mananci si cate putin de altceva. La fel este si cu sexul."

O experienta noua poate ajuta mult la reimprospatarea vietii-, inclusiv sexuale a cuplului.

| mgtow a răspuns (pentru Bula):

Deci tie ti se pare normal ca inselatul sa aduca armonie in relatie. atunci il caut pe tipu ala din back to the future sa ma trimita cu DMC-ul in viitor si sa imi fac viata sentimentala alaturi de un robot femeie.

| baru a răspuns:

Tot ceea ce faci, pentru copii. Faptul ca ea este intr.un fel sau altul, prea putin conteaza. La copii sa le fie bine. Indiferent pe cine ai langa tine, tot va merge cu altul. Asta este realitatea, asa suntem noi ca si oameni.

| Simpatic a răspuns:

Nu poti face din golanca fata de casa, deci cam slabe sanse sa nu te mai insele din nou, asta este adevarul trist dar adevarat.
Mai dureros este dupa parerea ea faptul cand ti-a zis ca nu te mai iubeste.
Fiind copii la mijloc eu unul nu vreau sa imi dau cu opinia daca sa continui sau nu.

| AdelinaC a răspuns:

Ceva anume a determinat-o sa nu te mai iubeasca si sa te insele. Afla motivul si lucreaza la cauza. Poate ajunge sa te iubeasca iar daca lupti pentru ea, o intelegi si ii oferi ceea ce ii lipseste.

| Mosotti a răspuns:

Nu te iubeste! Ca daca te iubea te iubea de dinainte. Plange ca are avantaje de la tine, ori ii e frica ca nu o mai ia nimeni, ori ai o situatie mai buna.
Nu merge sa iubesti brusc asa, a vazut ca ala poate nu o vrea decat pentru sex, si a revenit la tine. Ca daca avea ocazia, pleca val vartej.

Divorteaza, sa se duca unde vrea, sunt sute de milioane de cupluri despartite cu copii, si copiilor le e mai bine asa decat intr-o fam unde partenerii nu se mai inteleg, deci nu mai sta sa fi prostit.
Cauta sa gasesti una care sa tina la tine.

| relian a răspuns:

Dezastru,cataclism cosmic, asa ceva numa femeile proaste de dau in gaurile de vierme pot fi laughing scuze dar cum poate o femeie sa se frece in patul ei acasa, pfff auzi la ea si-a gasit s-o faca exact unde dormiti voi laughing stai linistit ca nu esti singurul asa, cel putin eu mai stiu inca vreo 2 femei care la fel procedau laughing cand pleca sotul venea amantu dar direct in patu parasit nici o ora de sot happy0 ces frate cu parasutele astea?
Inteleg nu te mai plac ok uite frate cum sta treaba eu vreau sa czut altul si la revedere.
Dar sa fii tu plecat si ea in pat cu dusmanu laughing si cu copii acasa,hai ca asta e chiar sf laughing pai ala cum a intrat in casa? Copii nu lau vazut,sau cum a ramas,pfff ce sa mai eu cred ca e prosta rau da prin gropi,cum de ai putut sta cu o femeie ca ea?
Nu ma refer la cea facut acu ci la faptul ca e proasta? Bine acum nu stiu daca e bine sa zic asa,mai bine ziceam saraca cu duhu,deci rectific,poate ca asa sunteti amandoi,de aia v-ati potrivit.
Oricum indiferent cine ar fi barbat sau femeie asa ceva nu se face.
Dar cei si mai naspa ca tu vii pe net si te mai si lauzi ca te-a inselat nevasta laughing cum de ai curajul asta ca eu sincer m-as fi ascuns cu capu in nisip laughing si mai intrebi cum te iubeste,da ce pe aici is socilogi, psihologi, experti in din astea sa te lamureasca.
Mergi si tu la un psiholog ceva sexolog, sau cum se mai numesc si intreaba.
Pe aici nu vad ce raspunsuri ti se poate da, evantual sa te simti tu asa descarcat, poate simteai nevoia sa vorbesti sa spui cuiva.Dar dupa 1 an vorba cuiva,nici asta nu se ai face,deci acu tu esti ala care greseste.
Intelegeam daca era proaspata treaba,dar tu vii dupa razboi sa te dai mare viteaz laughing mai bine iti vedeai de treaba,urmaresteo cumva,vezi ce face, cu cine vorbeste, asta daca poti, lipseste de acasa, baga tu ceva ca trebuie sa mergi cu munca cu ceva, sa lipsesti 2-3 zile si urmarita, sau daca esti intr-un oras mare baga un de asta detectiv so urmareasca sa vezi ce mai face cu ce se mai ocupa.
Fostu coleg de munca al cui era al ei sau al tau?

| Bizon95 a răspuns:

Sa creada ca nu te mai iubeste, apoi sa realizeze ce are de pierdut si faptul ca de fapt te iubeste, e posibil
DAR
atmosfera e cam imputita acum la tine acasa, tu nu o sa mai crezi ce spune ea si o sa o suspectezi toata viata

| Furnicuta000 a răspuns:

Poti sa blamezi pe cineva ca te-a inselat dar nu ca nu te mai iubeste. Nu aveti nicio vina pentru asta, niciunul.
Si eu am fost in situatia ei doar ca eu nu l-am inselat ci doar i-am spus ca ar fi mai bine sa ne despartim. Pur si simplu nu mai existau sentimente care sa duca relatia mai departe. Si in stadiul asta e mai bine sa va despartiti si sa ramaneti prieteni (nu neaparat prieteni ci sa puteti vorbi deschis, normal) decat sa incercati sa trageti de ceva ce nu mai merge si sa ajungeti sa va urati, mai ales daca ea te va insela din nou tu nu cred ca vei mai suporta.

| Panamax a răspuns:

Luna viitoare sarbatoriti un an de cand te-a inselat.

| Endoryus a răspuns:

Daca te iubea nu se fu"ea cu altul, destul de simplu nu crezi? Trebuie "admirat" faptul ca inca imparti patul cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te-a inselat anul trecut si tu nu ai iertat-o nici acum?
Pai ce natarau face asta?
Iti faci mult rau singur,cu banuielile tale.
Oricum,niciodata n-ai cum sa stii sigur daca o femeie te iubeste sau nu.
Important e sa o iubesti tu, sa ai incredere in ea, ca nu va mai gresi.
Iubirea adevarata iarta totul, din inima, nu pe jumatate.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Poate spune că te iubește ca să păstrați aparența față de copii. Oricum, te iubește măcar puțin. Se merită să vă comportați frumos unul cu altul deoarece copiii vor avea un exemplu demn de urmat.

| NYØ2002 a răspuns:

In locul tau ma despartiam de ea. Divorteaza ca e mai bine asa si cautati alta, cred ca ea s-a plictisit de tine

| armiaso a răspuns:

Avand in vedere ca exista si copii, mai ales daca sunt minori, ar fi preferabil pentru dezvoltarea lor armonioasa sa nu va despartiti pana dupa ce ei devin majori, preferabil de la 20 de ani in sus, stiu ca este o situatia aiurea, stiu ca suna greu ceea ce spun, dar copii vor avea de suferit in urma despartirii voastre, iti recomand sa gasesti un psiholog foarte bine cotat din orasul tau si el te va ajuta in ceea ce priveste copii, veti gasi impreuna mecanisme daca nu se mai poate continua cu relatia pana ei devin majori, poate chiar sa salvati casnicia, cine stie, daca tu si sotia sunteti dispusi, exista si consiliere de cuplu, neaparat solicitati sau solicita tu ajutor din partea specialistului, in acest caz, psiholog.