| anonim_4396 a întrebat:

Sunt casatorit si totusi nu pot sa ma opresc de la micile placeri de ce?

9 răspunsuri:
| stejara2 a răspuns:

Vrei si alte femei in viata ta in afara de sotie? Pai de ce nu ii sugerezi tu asa fin, o schimbare in ale sexului? Vino cu idei noi,incitante, fii sigur ca puse frumos in practica le va accepta!
Ce faci cu amanta, poti si cu nevasta daca va iubiti, si daca stii sa o starnesti!
Stiu ca sunt unii barbati carora o singura femeie nu le e de ajuns, ci vor mai multe, pentru a le satisface mandria de,, masculi"de cuceritori!

| maissner a răspuns:

Micile placeri=masturbare?(sau explica ce) si daca e asta.iti trebuie multa vointa si trebuie sa iti exersezi ambitia putin cate putin.Adica sa nu te opresti asa de'odata, ci din ce in ce mai rar pana o sa ajungi la deloc.Gen cu fumatul. Daca asta era problema sper ca te'am ajutat!

| doc69 a răspuns:

La ce te referi cand spui micile placeri? una peste alta daca pui o astfel de intrbeare ai nemultumiri conjugale cred ca e mai oportun sa le discuti cu soata decat sa intrebi aici altfel.nu mai exista cuplu si pierzi timpul aiurea si ii rapesti si ei dreptul la fericire.e corect?

| PSHYCH8DYLLIC a răspuns:

Ca nu te satisface bine sotia. cine stie...

| strazi1 a răspuns:

Lol esti curvar, ce-i asa greu de inteles laughing

| misssknow a răspuns (pentru strazi1):

Lol asta a fost tare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti cam evaziv; micile placeri? care? ca cand e vorba de noi insusi, toate marile placeri, sunt mici si vrem sa ni le satisfaceti.

| niponX a răspuns:

Bună,

Acum nu știu la ce te referi când zici „micile plăceri". Sunt două variante și le voi analiza pe ambele.
1. Plăcerea cu amanta/alte fete. Acest reflex își are originile în ADN. Acesta s-a luat pe cale genetică, de la rude sau prin formarea unui obicei în trecut. Oricare ar fi cauzele, consecințele sunt aceleași. Acesta este motivul în sine, dar eu zic să încerci să vezi în soția ta, tot ceea ce vezi la celelalte. Dacă ai diverse fantezii și îți este rușine să i le spui, noapte, îi lipești pe frigider un post it pe care îi lași un mesaj, destul de kinky, pentru a-și da seama ce plănuiești pentru seara ce urmează. Totul va fi ok. E mai mult vorba de autocontrol.
2. Dacă te referi la micile plăceri cu soția ta, de ce să te oprești? Până când nu te va mai duce instrumentul, experimentează de toate. Ai viața înainte!
Sper că am fost de folos.

Toate cele bune,
niponX

| spaima1aricilor a răspuns:

Treaba asta cum spunea un antevorbitor inscrisa in adr sau arn, oricum sfatul meu e sa nu mai s\cauti raspuns; a de ce. ca n u te ajuta cu nimic. si nici sa-ti inceci ssau renegi pornirile ca devii frustrat. fa in asa fel incat niciodata sa nu te afle sotia. ea este pe primul loc. familia este intotdeauna pe primul loc, restul femeilor, pardon micile placeri, sau micile indiscretii cum le spun eu, sunt secundare si adanc ascunse. cata vreme esti un sot, un tat bun, nimeni nu te suspecteaza. ca barbat insurat ai o responsabilitate si nimic nu trebuie sa te abata de la ea, trateaza micile indiscretii ca pe u raqu necesar, nu da nimic mai mult decat cateva ore din timpul tau. succes la vanatatoare, balta are peste. fir intins