| samsung2012 a întrebat:

Sunt cu o femeie si ea are un caracter mai dulce, se dau multi la ea si nu le raspunde etc.ea spune ca nu intelege de ce ma deranjeaza pe mine si intr-adevar chiar ma deranjeaza. Ce parere aveti? Ea imi spune fazele, dar dupa ce trec ca ma agit.

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Unele femei (dar si unii barbati) au instinctul de a se comporta "dulce" cu sexul opus.
Doar atunci ar trebui sa-ti faci grija, daca da semne ca ofera unor barbati si favoruri mai apropiate, intime, iar pe tine te neglijeaza.
Altfel este doar un joc natural, ne-periculos.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te deranjeaza ca se dau multi la ea, sau ca nu le raspunde? laughing
Daca intr-adevar nu le raspunde, nu ar trebui sa te deranjeze. Dar daca e bucuroasa ca se dau multi la ea, si iti explica tie de parca aia toti ar fi aliniati, pregatiti sa se insoare cu ea, sa-i faca poftele si ce mai viseaza printesele astea curtate de toti... Spune-i ca e proasta.

| Freya1 a răspuns:

Eu am pățit chestia asta fara sa fac ceva intenționat.Si eu sunt genul de persoana care atrage repede in preajma sexul opus (chiar daca suna a lauda nu vreau sa fac asta sunt doar sincera) si nu stiu cum si de ce dar daca nu imi sunt prieteni, cunostinte sau etc nu le dau importantă. Probabil daca ar face si ea asa nu te-ar mai deranja nici pe tine pentru ca ai intelege ca poate e frumoasa si e normal sa se uite băieții la ea

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Dar dacă în secret îi acceptă?

| christine99 a răspuns:

Incearca sa ii explici cu mai multe argumente, poate ea nu are curaj sa le comenteze tipilor sa o lase in pace, mai incearca se poate si fara sa te enervezi tare. Eu cand ma cert cu persoane nervoase ma enervez si eu, si nu se mai intelege nimic.

| samsung2012 explică (pentru christine99):

A spus ca e obisnuita cu mesaje telefoane si arogante de prost gust asa suna mesajul ei

| christine99 a răspuns (pentru samsung2012):

Spune-i ca poate ea e obisnuita, dar tu nu esti si daca ii pasa de tine ar trebui sa faca un efort si sa le spuna acelora sa nu o mai deranjeze ca pana la urma daca ar veni o fata la tine nu ai lasa-o sa flirteze cu tine in fata ei. Daca vezi ca nu si nu, cauta pe altcineva. Dar daca ai sub 14 ani, nu are rost sa fii gelos, nu poate fi ceva serios la varsta aceea.

| samsung2012 explică (pentru christine99):

Nu le raspunde pur si simplu nici la telefon mesaje ei doar incearca atat si ea a spus ca nu trebuie sa ma deranjeze

| christine99 a răspuns (pentru samsung2012):

Pai atunci e ok, si ei poate isi zic sa incerce la ea ca incercarea moarte n-are, in rest daca ea zice ca nu o deranjeaza probabil n-o fi mare lucru. Dar daca vezi ca ea le raspunde, ar trebui vorbesti si tu cu alte fete, sa vezi macar daca e geloasa laughing

| samsung2012 explică (pentru christine99):

Da nr tau daca vrei sa vorbim sau Facebook

| qwertpro a răspuns:

Salut,nu vad care e problema in situatia data.Fiecare om are propriul sau caracter, unii sunt mai duri, altii mai "dulci", totul depinde de ei.Atata timp cat acest carater nu influenteaza negativ asupra relatiei voastre, nu inteleg de ce te-ar deranja.A iubi inseamna a accepta, iar daca o iubesti cu adevarat trebuie sa-i accepti caracterul ei chiar daca are unele defecte.Nimeni nu e perfect.