| AliceAnnnnna a întrebat:

Sunt cu un băiat de ceva timp. Ma tot ameninta ca se desparte de mine dacă nu ma fac roșcata ca fosta lui, nu știu ce, ca nu știu cum. Ca avea ochi albaștri ca de ce nu am lentile sa ii am ca ea. Ca toate ieftinaturile au ochii caprui cu verde. (Eu ii am caprui cu verde combinați) ca peste tot vezi asta pe strada etc. crying Mi-am luat acum câteva zile lentile și nici măcar nu arat bine cu ochii așa, pare ca sunt psihopata. Nu vreau sa ma vopsesc pentru ca am chelie de la atata vopsea. Ce sa fac sa îl conving sa rămână lângă mine fără aceste lucruri impuse? crying

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca s-a ajuns la santaj si amenintari, cred ca-i cazul sa-i tragi un sut in dos, si sa iti cauti unul care sa te iubeasca cu adevarat si caruia sa-i fii atat de draga, inca nu nu-ti impuna asemenea prostii.
Manipularea, santajul si amenintarile vin de la un barbat gelos (sau femeie, dupa caz), care incearca sa te manipuleze ca sa te poata controla.
Nu exista fericire langa asemenea oamenii, pentru ca eu nu iubesc pe nimeni, decat pe ei insisi.
Nu ai de ce sa-l convingi, pentru ca va fi mai tiran si va juca ultim carte, in care iti va da ultimatum a faci doar cum vrea el.
Crede-ma, ca nu exista fericire si viitor lanaga acest om, decat o condamnare pe viata sa fii sluja si sa nu iesii de sub papucul lui, la nevoie daca-i cazul, va aplica bataia ca sa te supuna, fiindca asemenea oameni nu suporta sa-i contrazici sau sa faci cum veri tu, niciodata.

42 răspunsuri:
| cristian232323 a răspuns:

Sincer imi e mila de tine, adica dc trebuie sa te schimbi pentru o persoana? Si dupa cum ai spus-o pare nebun eu zic sa il lasi in voia lui si sa te desparti de el, baieti gasesti la orice colt de strada

| Digikey a răspuns:

Lasa-l in plata lui de handicapat mintal.
Chiar nu ai niciun pic de respect pentru tine?

| Wr3nch a răspuns:

Omul e cam obsedat de fosta si iti recomand sa despartiti. Acum poate inca e ok dar iti ca manca nervii cu comparatii ca nu x, y, z, ca ea si pierzi vremea degeaba.

| wildthing a răspuns:

Mintea mea e complet bulversata de ceea ce ai scris; ori esti tare prostuta ori esti esti atat de indragostita de el incat nu mai poti judeca normal. De ce ai vrea sa tii langa tine un asemenea monstru? Si da, te asigur, un asemenea om e un monstru. Sfatul meu este sa fugi cat mai departe de cretinu' asta.

| aimullah123 a răspuns:

Cum adica ce sa faci ca sa ramana langa tine?
Paraseste-l tu! Poate o sa ii iasa besinile din cap
Nu ti-e clar ca el se gandeste doar la fosta?
Gaseste-ti pe cineva care sa se gandeasca numai la tine, nu la alta fata big grin

| Neymarjrfive a răspuns:

Și mie îmi este puțin mila de tine dacă nu conștientizezi cât de penibila ești dacă nu te despărți naiba de el pentru îți irosești timpul cu asa persoana egoista, plina de ego care are clar nevoie de un psiholog sau un psihiatru

| Goddessss a răspuns:

Ce proasta ești.
imi pare rău de tine

| Furnicuta000 a răspuns:

Crede-ma, nu ai nevoie de asemenea om langa tine. Fii fata desteapta, ce naiba

| Ineys a răspuns:

Spune-i ca te vopsesti daca arata si el ca un model sau ceva actor.
Schimb pe schimb.

| anonimg a răspuns:

In locul tau i-as fi dat si bani ca sa plece si sa te lase. Iar tu cauti inca sa stai cu el.
Nu inteleg cum puteti voi fetele sa va uitati dupa drojdia societatii, cand in lume sunt atatia baieti cu caracter.
Pentru binele tau -dar si al lui, fa-i cadou cartea acesta: https://www.viatasisanatate.ro/iubeste-inteligent

| Nemessys a răspuns:

Daca ar veni cineva la tine si ti-ar pune aceeasi intrebare, tu cu ce i-ai raspunde?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La revedere, căci nu te vede pe tine cea din realitate ci pe fosta lui roșcată.

| Alverto a răspuns:

Mda. tu chiar crezi că el ține la tine? E clar că încă vrea să mai stea cu fosta. eu zic că cel mai bine ar fi sa găsești pe cineva care te iubește așa cum ești tu

| Apokales a răspuns:

Simplu, n-o faci. Gasesti tu alt prost. Ne multumesti mai tarziu.

| Nemessys a răspuns (pentru Goddessss):

Cred ca ala atunci cand isi ia o masina, chiar daca e ralaba, o ia si dupa o tuneaza. laughing Insa nu merge la fel si cu femeile. Ma rog. fetitele.

| JulyDreams a răspuns:

Propune-i sa-si cumpere o papusa gonflabila, roscata cu ochi albastri. Serios, unele modele sunt chiar reusite.

| gabicoo a răspuns:

Dăl dracu' de bou'!
E obsedat de fosta! Nu ai viitor cu el! Dăi rapid papucii!
Meriți ceva mai bun!

| Justme12344321 a răspuns:

Eu inca stau si ma gandesc daca ce ai scris tu e o gluma sau este adevarat! Nu stiu unde l ai gasit, dar da i tu papucii, sigur vei gasi altul mai bun, care te va aprecia asa cum esti si te va iubi pentru ceea ce esti! Iar el sa se duca la fosta, se vede ca el cauta acelasi tipar de femeie! Esti libera sa faci ce vrei, dar nu merita, crede-ma! Nu e de tine, niciodata nu te va vrea pentru ceea ce esti tu, ci sa te faca sa fii ca fosta...

Bula
| Bula a răspuns:

Nu degeaba se zice ca, dragostea este nebuna!
Uite-te in ochii lui indelungat si spune-i sa se faca cret-carunt la par, sa aiba ochii vanati si sa arate ca un pitbull. Daca are si 120-50-90+30, atunci mai stai de vorba cu el, dar sa aiba si cateva milioane de euro in contul lui!
Altfel il parasesti pentru altul care se apropie de exigentele tale. tongue

| Hannah06 a răspuns:

Oricate ai schimba la tine, nu o sa te placa, din pacate.Cu cat termini mai repede relatia, cu atat mai bine pentru tine

| 757474 a răspuns:

Nu merita să aibă o fata ca tine, simplu. Daca acum cat ești tânără so arăți bine nu te vrea, dar după ce vor trece anii? Te sfătuiesc sa pui capăt acestei relații, fa a nu ai făcut-o deja!

| 757474 a răspuns (pentru 757474):

Daca nu*

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tocuri porti?

| darrio2007 a răspuns:

Esti prea naivă. Nu vezi ca baiatul este obsedat de fosta! Si nu este prea inteligent. Nu este cazul sa te schimbi tu pentru el, va trebui sa te accepte asa cum esti, daca tine la tine cu adevarat.

| Mogiojojo a răspuns (pentru Nemessys):

De fapt chiar merge si la femei dar nu cunoasteti voi detalii...

| Nemessys a răspuns (pentru Mogiojojo):

Nu neaparat ca nu merge, dar nu o poti forta sau obliga sa se duca undeva sa se,, tuneze", daca ea nu vrea. In schimb la masina, ca vrea sau nu, tot o tunezi.

| Mogiojojo a răspuns:

Din poza se vede ca ii ai albastri si parul rosiatic...

| Mogiojojo a răspuns (pentru Nemessys):

Intentiile prietenului ei erau bune dar nici el nu cunoaste metode, detalii...

| Goddessss a răspuns (pentru Nemessys):

Dmn Feri laughing
Si eu is o idioata care se tot gândește ca moare singura si din astea laughing si asta nu mai poate de bine. Asa întrebări pe TPU mai rar.
Nu știu de ce am impresia, dar anul 2020 e de rahat rău, si parca totul e pe zi ce trece din ce in ce mai nașpa.
Oamenii, societatea, natura, muzica, totul. Nu crezi asta? sau is doar eu asa?

| Nemessys a răspuns (pentru Goddessss):

Si daca as vrea sa te contrazic, nu o pot face pentru ca nu au niciun argument.

#fuckthisworld