| Ano20001 a întrebat:

Sunt de 3 ani cu iubitul meu si de 3 luni ne-am mutat impreuna.Problema e ca eu mi-am dat seama ca nu e "maritatul" de mine si mai ales ca nu am timp sa ma distrez, dar cand am nu pot ca e gelos etc.Am incercat de atatea ori sa il conving sa ma lase sa ma mut inapoi la familia mea dar nu intelege.Incepe sa planga,tace din gura pana cand am inceput sa ii zic vorbe grele cum ar fi ca nu il mai iubesc, m-am saturat. Apoi a inceput sa o sune zicandu-i fel si fel de vorbe si a inceput sa planga de fata cu ea, iar din cauza lui ea nu vrea sa ma primeasca inapoi ca îi este mila de el.Nu stiu ce sa fac chiar parca mi sa scarbit de el, pur si simplu ma obliga sa stau langa el si parca e prea obsedat de mine.Ce sa fac? Am 18 si el 27.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fa-ti bagaju si pleaca, scrie-i un bilet unde specifici clar sa isi caute una de 35 sau 40 ca alea stau mai linistite in casa. Tu esti in calduri la varsta pe care o ai si e greu sa stai asa

| Adry05 a răspuns:

Poate ți se ia acum de stat cu tipi cu 9 ani mai mari happy Logic că omu și-a trăit viața și acu vrea să fie cuminte la casa lui, tu la 18 ani normal că ai alte obiective.

| sofisis a răspuns:

Cum ce sa faci? Sa te duci acasa. Simplu.
Asa fac astia de aproape 30 de ani...vor familie, nu distractie. El si-a trait deja perioada de distractie si clubareala. Acum vrea liniste.
Tu esti inca un copil. Du-te fata acasa la parinti si lasa maritisul ca nu e joaca de copii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie să te lase el să te muți că nu e stăpânul tău.

| GouDidodino a răspuns:

Pur si simplu iti faci bagajul si pleci, o poti face si cand nu este el acasă, ii poti lasa un bilet ca sa stie ca ai plecat si gata. Dacă cumva te tine cu forta, poti apela la organele abilitate. Părinții te vor primi acasă ca pana la urma tu esti copilul lor, nu el.

Răspuns utilizator avertizat
| Andra9pk a răspuns:

Pleci direct. Tu iei deciziile! E viata ta,ai drepturile tale. Poti face absolut orice doresti. Nimeni nu e obligat sa faca ce vrea o alta persoana. Esti majora, iei decizii si iti asumi. Mama ta ar trebui sa se gandeasca la tine nu la el ca plange si nu stiu ce.
Muta-te pur si simplu inapoi. Esti tanara, traieste-ti viata, distreaza-te nu te inchide in casa doar pentru ca vrea el. Draga mea, exista barbati care ti-ar lasa libertatea de care ai nevoie la varsta asta. nu pierde timpul cu cineva care nu te face fericita!

| Atticus13 a răspuns:

Nu e in regula. Poate ai luat o decizie pripita cand ai decis sa va mutați împreună, dar nu este nimic ce nu poate fi reparat. Încearcă sa porți o discuție serioasă cu el și sa ii atragi atenția că tu decizi dacă pleci sau rămâi si ca tocmai acest comportament posesiv al lui te îndepărtează. Îți urez baftă cu multă înțelegere din partea persoanelor implicate