| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata si am 13 ani...Parintii mei nu ma lasa sa merg singura intr-un parc deoarece ei cred ca acolo sunt multi golani si cred ca ma duc la rampe sa ma dau cu skateul ceea ce nu e adevarat.Prietenii mei[care sunt deo varsta cu mine] merg si eu stau acasa....Cum as putea sa ii conving?

11 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

In primul rand prezinta-ti prietenii parintilor si in modul acesta fai sa aiba incredere in ei. Apoi cand vrei sa iesi afara pune pe cate unul sau doi dintre prieteni sa vina sa te ia si sa te aduca acasa la ora stasbilita de parini. Uite asa se vor aranja lucrurile.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Poti sa iti cauti o prietena mai mare care sa para de incredere, sa le-o prezinti parintilor... Si apoi sa spui ca mergi cu ea... Dar trebuie sa aiba incredere atat in tine cat si in ea... Succes!

| scootsie a răspuns:

Parintii te iubesc si vor sa te scuteasca de suferinte inutile....Daca vrei sa mergi in parc,castiga-le increderea si respecta conditiile puse de ei ,fa-ti prieteni loiali,pe care sa te poti baza in lucrurile bune,iar daca vezi ceva compromitator la ei,sfatuieste-te cu parintii sa vezi daca mai merita prietenia ta....In tot ce faci,sa ceri parerea celor mai mari,care au avut la randul lor 13 ani....

| scootsie a răspuns:

Parintii te iubesc si vor sa te scuteasca de suferinte inutile... Daca vrei sa mergi in parc, castiga-le increderea si respecta conditiile puse de ei, fa-ti prieteni loiali, pe care sa te poti baza in lucrurile bune, iar daca vezi ceva compromitator la ei, sfatuieste-te cu parintii sa vezi daca mai merita prietenia ta...In tot ce faci, sa ceri parerea celor mai mari, care au avut la randul lor 13 ani...

| Chocolate a răspuns:

Incearca sa te intelegi bine cu ei, linguseste'i, ovestestele despre prietenii tai, spune-le despre avantajele cand iesi cu ei, spune-le ca aceasta te face fericita, sati petreci vremea cu ei, daca spui ca is persoane bune si nu golani aratale alor tai astahappy, vino acasa cand iti zic ei, nu depasi limitele, spune'le ca daca intri in un pericol ii suni sau imediat le spui...winking...merge,crede'ma.Am avut emreu voie sa ies cu prietenii, mai ep unde am vrut dar au fost complicatii si ca alor taihappy, cu timpul se va rezolva tot
spe rsa rezolvi si baftawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai ai rabdare un an doi.pana atunci multumestete cu ce ai.cinei de vina ca la 13 ani aratati de 20?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu, incearca sa le dai dovada de incredere ca nu umbli cu golani si poate o sa reusesti sa ii convigi ca nu faci ce cred ca faci. Ei si in viitor o sa te lase

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nam sa fac nimic rau si ca o sai sun mai des, eu totul as face pentru prietenii mei, mai ales pentru iubitul meu dragalas.

| mikey a răspuns:

Hmm iute ce e...paintii tai daca gac asta inseamna ca au grija de tina isi asuma responsabilitatea fata de tine. Trebuie ca sa intelegi ca ei ii vreau binele si ca nu vreau ca te rapeasca, etc cineva. Daca pe altii ii lasa nu-i nimic nu cred ca mam ta sau tatal tau nu vre ca sa te distrezi saui v=cv de genul asta ci doar binmel ito vrea ca sa nu tio se imtample ceva grav.Inceraca sa nu te mai intereseze de altii si incearca sa asculti parinti.Domul sa te ajute papahappy

| B3Bytza a răspuns:

Spunele sa-si faca timp sa vina cu tine in parc si sa ii inviti si pe prietenii tai. Tu sa te comporti de parca nici nu ar fi si ei prin preajma.Asa ai sa le arati ca nu mai esti un copil fara aparare.

| pinkangel a răspuns:

Spunele k daca nu te cred pot venii sa vada... thinking eu una asa am incercat da eu aveam 10 ani thinking a fost ok... si dupa le ziceam sa vina daca nu ma cred dar nu au mai venit pentru ca aveau increderewinking