| Pitic a întrebat:

Sunt foarte confuza, ajutati, ma cu un sfat!
E vorba despre prietenul meu suntem de 10 luni impreuna, ne intelegem bine mai avem mici ciondaneli din cauza geloziei in rest ne este bine, ne ajutam reciproc si ne spunem totul cred.
Acum 3/4 luni de zile i.am citi niste conversatii de pe net mai vechi de cand aveam noi vre, o 2 3 luni impreuna, in acele conversatii spunea lucruri urate despre mine,le trimitea prietenilor lui ce ii scriam eu, radea de mine cu prietenii lui.
M.a ranit foarte tare, am trecut cu greu peste, imi este greu si acum cand imi aduc aminte ce a putut sa spuna, ma dor cuvintele lui si mi,a schimbat complet parerea despre el, tin la el dar cand imi aduc aminte ce a facut nu il mai suport langa mine.
Mereu cand incerc sa vorbesc cu el sa il fac sa inteleaga ca nu a fost bine ce a facut si ca ma simt prost, schimba sucbiectu ma pupa face orice ca sa nu ma lase sa vorbesc. As vrea sa spuna ceva care sa ma faca sa uit ce s.a intamplat, nu este de ajuns ca mi,a promis ca nu va mai face asa ceva si ca ii pare rau, ca a vrut doar sa para mai grozav in fata prietenilor lui.
Eu i-am explicat de la inceput daca nu vrea o relatie serioasa sa ma lase in pace, ca nu suport miniunile. A trecut mult timp de cand el mi,a greist dar dupa ce ca m,a mintit si, a batut joc de mine m.a vorbit de rau si sunt mai mult ca sigur ca m.a si inselat. gandul meu e tot la acele conversatii.
Plus ca ma deranjeaza foarte tare o fata de care lui ii place s, au i.a placut pentru mine e tot una, eu m.am certat cu fata respectiva nu pentru el, ea s.a luat fara motiv de mine dar nu conteaza, conteaza ca el nu a facut nimic sa imi ia apararea am senzatia ca tot timpul o protejeaza.Ce pot sa zic ma simt pe locul 2 chiar daca el o injura si spune ca nu ii place de ea ca pe mine ma iubeste.
Am scris un intreg roman,dar daca iubitul meu nu ma asculta, trebuie sa le scriu unor straini, ca sa ma descarc.
Cred ca relatia noastra va lua sfarsit, nu vreau sa imi mai fac singura rau, mai bine fara el decat cu el si gandul ca ma minte tot timpul. Daca m.a mintit 1 data ma va mintii tot timpul.

Răspuns Câştigător
| Bebbe133 a răspuns:

Sincer,exact asa am patit si eu..Si sa stii ca nu te lasa sa vorbesti,ca sa ocoleasca subiectul,pentru ca nici el nu stie ce sa te minta. Asa m-a dus si pe mine cu vorba un an si ceva. Si era un prefacut. Stiu ca iti e greu sa rezisti fara el si tii la el,dar desparte-te de el ca sa nu ajungi sa gresesti mai mult pentru el,caci nu se merita. Asta e decat sa suferi mai mult mai tarziu,mai bine suferi acum. Plus ca e normal sa o injure pe fata aia in fata ta,dar faptul ca nu ti-a luat apararea in legatura cu ea,e clar. ii pasa de ea. Sincer, nu vreau sa patesti si tu ca mine. Asa sunt eu. Din greselile mele sa invete si altii daca se poate, asa ca tine si tu cont de ce spun si fa ca mine, lasa-l si vezi-ti de scoala, sau de altceva. Sper ca te-am ajutat. Funda?>big grin

5 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Eu zic sa inchei cat mai curand aceasta relatie deoarece se foloseste de tine doar. Se foloseste emotional, se poate si trupal dar nu iti ofera nimic.
Din pacate cum spui tu aici esti doar una din lista ta si e posibil sa fie un joc cu prietenii lui, eu sper sa nu dar e foarte posibil.
Clar ca te-a inselat din cate ai scris si o va face pana ce vei pune tu stop relatiei deoarece el nu o va pune si pe langa asta si asa... va incerca sa te opreasca prin santaje emotionale sau intervine la amintiri frumoase ale voastre

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Chiar nu merita efortul. Daca zici ca esti si sigura ca te-a inselat, atunci chiar nu mai ai nici un motiv sa stai cu el. PEntru el, relatia voastra e o gluma. S-a obisnuit sa te stie prea iertatoare, deci te considera ca o jucarie pe cum o manevreaza cum vrea. Vrei sa traiesti asa? Nu cred. Deci, renunta.
Succes!

| mona a răspuns:

Ai dreptate, iti faci singura rau pe cand el este indiferent si sincer nu cred ca aceasta relatie va avea un viitor

| 7 a răspuns:

Da,mai bine fara el! e greu! dar daca nu esti fericita cu el, daca nu exista respect, incredere, nu se merita sa suferi!
cu siguranta poti sa mergi inainte si fara el!

| Purec a răspuns:

Trebuia sa il parasesti de mult...nu inteleg de ce inca esti cu el.