| anonim_4396 a întrebat:

Sunt impreuna cu iubitul meu de 2 ani. Ce parere aveti daca nu mi-a cumparat niciodata un cadou/ flori? Nu sunt materialista deloc, insa nu am vazut din partea lui niciodata o mica atentie, nu imi doresc ceva scump. Si o floare ar fi suficient, dar totusi nu vad din partea lui niciun mic gest.
Stiu ca dragostea nu se masoara asa si nici nu am pretentii sa ma tina cu cadouri dar macar ceva acolo. Adica vad la prietenele mele ca primesc de la iubitii lor destule si cand ii spun"uite ce a primit fata asta de la prietenul ei" mereu zice"si eu nu ti-am luat niciodata nimic", poate fi vorba si de bani, dar in alte chestii investeste care nu sunt neaparat importante, cum am zis, nu am nevoie de ceva scump. Doar sa vad ca se gandeste la mine si ma apreciaza.

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ala nu e iubit

| darrio2007 a răspuns:

Daca iti oferă dragostea lui, de ce ai avea nevoie de cadouri? Daca stau sa ma gandesc, voi, sexul feminin, cam asta va place. Daca nu va oferă nimic, vă e teama ca nu va iubeste.

| doctorandus a răspuns:

Alte lucruri conteaza cu adevarat: sa nu dea banii pe alcool, pe jocuri de carti, pe alte femei, etc. Sa fie de incredere, sa cumpere lucruri utile-n casa, nu doar jocuri pe calculator. Daca nu-ti convine ce cumpara, conveniti impreuna ce trebuie cumparat si ce nu.

| Mosotti a răspuns:

Depine, eu stiam ca un om cand iubeste simte de la sine sa faca cate un gest.
Dar depinde si de felul lui, ca daca iti arata ca te iubeste foarte mult, poate considera ca asta e cel mai mare cadou si n u da atentie la chestia aia, nu ca e nesimtit.
Daca..il simti neok, e clar ca nu te iubeste si e nesimtit.

Dar tu i-ai luat ceva pana acum?! Sau vrei doar el sa-ti ia tie?
Tu il iubesti si ii arati asta? Daca si tu l-ai iubi mult, nu ai mai pune problema asta, nu te-ar fi deranjat pentru ca daca te iubea n-ar mai fi contat pentru tine.
Nu ai tu treaba ce fac colegele tale.
Adica daca el nu pune problema si ii ajunge iubirea ta, asa nu ar trebui nici tu sa o pui.

Dar sa zicem ca trebuia a face mici gesturi, insa depinde daca si tu ai facut.

| relian a răspuns:

Mda naspa, daca nici o floare nu-ti aduce, stiu si eu de ziua ta, ca vorba aia daca sunteti de 2 ani deja au fost 2 aniversari, si daca nici o floare e clara laughing Nici eu nu-s cu cadori, dar asa macar o floare din an in paste, merge.Omu n-are treaba,esti si tu acolo, el stie ca te gaseste unde trebuie, esti ca si un obiect laughing sa fiu sincer e cam nesimtit laughing pana si fetele duc cadori barbatilor.

Dar ca idee, acu ca tot l-am facut nesimtit, tu ai luat vreodata un cadou pentru el? Cve mic, asa simbolic macar? Daca nic tu nu ai luat atunci stai linistita ca va potriviti laughing sunteti nesimtit amandoi asa ca treaba e brici laughing

| Emma30555 a răspuns:

Poate asa e el, nu face gesturi de genul asta, nu înseamnă că nu tine la tine deși se poate și asta adică sa fie nepăsător, dar e posibil și sa aibă niște probleme sau preocupări diferite de majoritatea, tu îl cunoști cel mai bine, răspunsul la întrebările astea tu le ai, analizează i comportamentul în societate, vezi cum e fata de alte persoane

| Goete a răspuns:

Fiecare isi manifesta iubirea in felul sau.
Nu inseamna ca nu te iubeste. Dar nici nu inseamna ca da, te iubeste chiar daca nu iti face cadouri. Vreau sa spun doar ca nu este relevant dar e posibil ca pe tine sa te afecteze pentru ca tu ai nevoie de asa ceva pentru ca sa vezi ca esti apreciata.

| Felys a răspuns:

Probabil ca nu tee iubeste atat de mult cat sa isi doreasca sa te faca fericita, sa iti arate ca se gandeste prea mult la tine.E cam marlan tipul. Poate ar fi bine sa ii dai peste nas cu treaba asta, sa ii spui de la obraz.Cadourile se ofera si in familie cam tot restul vietii, nu dooar la inceput si gata. Daca el nu a facut-o din prorprie initiativa eu ma indoiesc ca nu mai poate de dragul tau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E de prost gust... Atat am zis

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aici cred ca e important ca relatia voastra sa fie sanatoasa si frumoasa. Cadourile lasa-le ca nu conteaza atata timp cat el iti ofera atentie si te iubeste din tot sufletulwinking

Daca nu face lucrurile astea eu as zice sa vorbesti frumos cu el. Vorbiti despre viitor, despre ce va place voua, incercati sa va conectati/apropiati si daca si vezi daca si atunci observi o bariera/o lipsa de interes...winking

| Alexandrionelu a răspuns:

Băiatul asta merita o statuie!

Răspuns utilizator avertizat
| Fabyana307 a răspuns:

Vorbeste cu el, si spune i subtil asta, deși nu ar trebui să te iei dupa prietenele tale, fiecare băiat e diferit, daca el nu se simte sa nu iti faca nici un mic cadou, atunci este ceva care îl oprește sa o faca, ori timiditatea, ori probleme financiare, ori nu se gândește atât de mult la tine.

| randomdata a răspuns:

Eu cred ca ti-ai dat singur raspunsul, nu te apreciaza. S-au e prea narcisist si se gandeste ca tu esti cea norocoasa sa fi cu el. Tot vad oameni pe aici tot cauta scuze. Eu nu vad nici o scuza sa nu iti resfeti iubita macar minim de ziua ei, craciun, valentines day, martisor etc.

| Andreea478 a răspuns:

Eu cred ca dacă îți fa atenție și te iubește e de ajuns nu mai trebuie cadouri.

| IehovaHatesSatan a răspuns:

Daca iti arata ca te iubeste in alte feluri (te duce in mici excursii, iti plateste la restaurant/cafenea etc etc) nu neaparat un cadou dar sa investeasca sau sa se ofere sa plateasca pentru tine daca iesiti undeva, atunci cred ca conteaza. Dar cum ai spus ca el si-a dat de fapt seama ca alte fete primesc cadouri, sunt mai multe variante:
1. crede ca esti fericita asa cum se comporta. Sunteti impreuna de 2 ani, daca niciodata nu i-ai spus nimic atunci s-ar putea sa creada ca esti multumita de cum isi arata 'afectiunea'. De aceea nu realizeaza si incearca sa isi arate dragostea in alte feluri.

2. nu vrea sa investeasca, pur si simplu, si sta cu tine pentru ca e 'confortabil' si esti usor de castigat/multumit.

Oricare ar fi problema, trebuie sa fi directa cu el pentru ca, atunci cand incepi sa ascunzi problemele, vor deveni si mai mari decat sunt. Si alta chestie ca de la fata la fata, nu mai fi usor de multumit. Adica nu reactiona extraordinar la cea mai mica chestie care o face pentru tine, incearca sa te distantezi. Nu exagerat (ex sa il ignori sau sa fi nervoasa sau suparata pe el). Arata-i ca poti fi fericita si din alte chestii. Daca un alt baiat iti cumpara ceva spune-i cat de mult iti place. (asta numai dupa ce ai vorbit cu el si tot nu s-a schimbat). O sa isi dea seama ca poate sa te piarda si o sa inceapa sa iti ofere mai mult, ca se poate happy

| JohnnyMc a răspuns:

Buna.Cred ca cel mai sanatos ar fi sa vorbesti vu el despre asta. Oricat tii in tine aceasta mica problema va duce si la altele mai mari.Succesul in cuplu nu este neaparat o mica atentie, ci comunicarea intre parteneri.E posibil ca el sa nu isi dea seama ce iti place.Educa-l putin, dar ofera-i si lui oportunitatea sa te educe pe tine.Sunt sigur ca si el are ceva ce si-ar dori de la tine.Bafta