| anonim_4396 a întrebat:

Sunt impreuna cu prietenul meu de 3 luni de zile.dar ne cunostem de un an si am luptat mult pentru a fi impreuna.ne iubim foarte mult dar mama lui este importiva relatiei noastre..am fost la el acasa sa ma cunosca si so cumportat foarte frumos cu mine mama lui dar dupa ce am plecat prietenu meu a mers cu mine la mine acasa si l-a sunat si i-a zis ca nu-i place de mine si comportamentul meu..si mereu cand vine la mine sau iesim afara tipa la el si cateodata nu il lasa sa intre in casa,, ce pot sa fac..nu am pretentii sa ma placa ea dar mi-e frica sa nul puna impotriva mea,, el zice ca nu se ia dupa ea si se vede ca prietenul meu ma iubeste sincer dar niciodata nu o sa avem liniste din cauza mamei lui,, nu ne-am certat niciodata din alte motive decat din cauza mamei lui pentru ca mereu ma jigneste. dati-mi va rog un sfat ce sa fac? nu as vrea sa renunt la el din cauza mamei lui nu merita ne iubim foarte mult dar ma deranjeaza comportamentul iei.

10 răspunsuri:
| MasterYoda a răspuns:

Cred si eu ca nu te-a placut, daca nici sa scrii nu sti!

| Nicoleta1621 a răspuns (pentru MasterYoda):

Daca nu iti convine nu citi

| Anonymus314 a răspuns:

El nu se ia dupa ea, asa ca nu inteleg de ce tu te iei dupa mama lui? Cred ca daca te iubeste n-o sa-l influenteze.

Răspuns utilizator avertizat
| Manuellllaa a răspuns:

Pai,stii cum e vorba aia"daca vrei sa stai cu mine..mai intai cucereste-o pe mama mea"happy..nu inteleg comportamentul mamei lui din cate ai zis tu.dar eu zic sa vorbesti cu el si sa-i zica "mama eu o iubesc, langa ea sunt fericit asa ca, te rog frumos daca ma iubesti o accepti si pe ea"...Nu renunta la el. daca te iubeste asa cum zici tu nu o sa stea nm in calea relatie voastrehappy. toate la timpul lor..ai grijahappy...

| alexutsssa a răspuns:

Buna! Eu cred ca trebuie doar s-o lasi sa te cunoasca, si pe urma o sa va intelegeti sau macar nu o sa stati certate. Daca va iubiti cu siguranta o sa treceti peste...ai putin rabdare poate lucrurile se vor aranja cu timpul! Sper ca ce ti am zis sa ti fie de ajutorhappy

| Nicoleta1621 a răspuns (pentru alexutsssa):

Multumesc mult poate se va aranja cu timpul lucrurile ca ea zice ca o sa-l fac sa sufere dar cand o sa vada ca nu este asa o sa se schimbe. poate.e si un fel de om care nu poti vb cu el daca are o idee o tine pana la capat nu o poti convinge ca nu-i asa

| alexutsssa a răspuns (pentru Nicoleta1621):

Oricum cel mai mult conteaza ca te iubeste!

| Enciu_Natalia_1997 a răspuns:

Incercati sa va apropiati din ce in ce mai mult voi doi si apoi daca si parintii tai sunt de acord puteti sa va mutati impreuna...zic si eu
asta-i parerea mea.fa ce crede inima ta si ce te ghideaza ea.sa crezi in ea si te va ajuta mult, in schimb pe mama lui o poti convinge ca esti de treaba daca incerci sa vb cu ea si sa-i spui lucruri despre baiatul sau pe care ea nu le stie...iti urez succes si sa ai grija ca in ziua de azi mamele de baieti sunt foarte rele...parerea me! SPER SA FIE BN