| alex495 a întrebat:

Sunt in relatie de 2 luni jumate cu o fata, ne vedem la 2 zile, chestia e ca pe net uneori parca ar fi plictisita de mine (ma suna si ma intreaba ce fac si dupa daca o intreb poarta o conv. foarte seaca. Gen da, nu, nimic, stau, imi raspunde sec). Si cand ne vedem primele 20 de min e asa, dupa devine fix opusul. Ceva e clar ca gresesc eu ca nu-i prima relatie in care patesc asta

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate nu se simte confortabil cu tine sau are o stare proastă în general și începând să vorbiți i se duce idk.

| Mosotti a răspuns:

Si ce mai stai cu cineva care de fapt nu te place?
Si daca greseai tu, de ce sta ea cu cineva cu care nu prea are treaba, sau care face tampenii?! Deci nu cred ca gresesti tu.

Nu te place ca lumea, ai gasit din astea neutre care nu-s asa active emotional.

| alex495 explică (pentru Mosotti):

Stii ce e ciudat? O sa postez o intrebare si acolo o sa ai alta piesa din puzzle, poate ma ajuti te rog?

| Mosotti a răspuns (pentru alex495):

Da, posteaza, si unde ai postat te rog intrebarea, da link. Incerc sa te ajut.

| Freya1 a răspuns:

Poate nu e chiar sigura pe relație, sau nu e neapărat atrasă atat de tare de tine.
Dar da, mai poate fi si din cauza conversației in sine.Analizeaza un pic ce ii spui sau vorbesti cu ea si vezi de la ce poate sa reacționeze asa si nu mai zice.

| alex495 explică (pentru Freya1):

Ca raspuns pentru pers de mai sus, fata ma iubeste sa spun asa doar ca mna uneori se simte plictiseala in conv, nu am cele mai interesante subiecte. Poate ma puteti ajuta voi cu niste idei. Deja cele de cunoastere le am epuizat

| Freya1 a răspuns (pentru alex495):

De iubit in doua luni nu poate sa te iubeasca dar inteleg ideea.
Păi încearcă să nu o sufoci, sa folosesti dragalaseni doar in anumite conjuncturi si cand vezi ca e cazul, o mai lasi si pe ea sa iti povestească lucuri despre ea si viata ei, ii pui intrebari scurte despre ea si viata ei si o asculti daca vezi ca asta o face sa se deschida, ca poate e mai timidă.

| alex495 explică (pentru Freya1):

Pai asta e treaba. Ca intreb,, cum a fost ziua ta?" Si mi raspunde bine sau ca oricare alta

| Frank51 a răspuns:

Dacă nu sunteți entuziasmați și nu simțiți că plutiți când vă vedeți și când sunteți împreună sau când vorbiți la telefon și/sau online, înseamnă că relația voastră este cam "împinsă de la spate", alt sinonim n-am găsit acum laughing adică pe scurt încerci să faci din băț bici. Din păcate chestia asta de potrivire trebuie sa fie de la început, dacă la început n-a fost, mai târziu nu va fi.

| TalentDinPântec a răspuns:

In primul rând nu mai da vina pe tine, asa am făcut și eu și nu e chiar așa. În al 2lea rand arata-i intențiile și după cum vad ca te ai exprimat ești genul care-i face toate poftele. Pune mana pe ea și dă-i ce-i trebuie(sper ca înțelegi).

| alex495 explică (pentru TalentDinPântec):

Am inteles si facem dragoste la 2 zile, si nu ma laud dar fac treaba destul de buna. Dar magia aia tine ziua respectiva, dupa devine iar asa. Nu pot atasa aici ss uri cu romane in care imi spune cat de dor ii e de mine s-a.m.d