| Mihaela2022 a întrebat:

Sunt însarcinată şi m-am impacat cu fostul meu prieten.
Ne-am hotarat sa închiriem un apartament sa stăm impreună însă mama vrea sa fac avort, crede ca prietenul meu o sa ma părăsească din nou. Am 25 de ani şi nu ar trebui sa o ascult.
Prietenul meu ține la mine dar ne-am desparțit de multe ori şi mama mă amenință că dacă plec să nu mă mai intorc niciodată.
Aş vrea să va cer parerea, ar trebui sa fac avort dacă relația noastra nu merge?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa te lase din nou, daca nasti no sa se uite nici unul la tine pentru ca ai copil facut cu altul. O poti asculta pe donna care ti-a dat viata si poti sa-i ceri ajutor sa iti gaseasca un tip care nu bea si nu fumeaza.

| darrio2007 a răspuns:

Si ce te face sa crezi ca prietenul(nici nu ii spui iubit) nu te-ar lăsa iar singură? Mama ta stie mai multe despre viata asta. Ascult-o, ca nu iti vrea răul.

| ania a răspuns:

Nu, in nici un caz nu e bine sa omori un copil nevinovat. Daca va certati si nu ai resurse sa il cresti singira, la protectia copilului sunt liste lungi de cupluri care asteapta cu anii sa poata adopta un copil Si fiul nostru mai mare e adoptat si suntem etrn recumoscatoro si noi si el fetei de 17 ani necasatorita cate a vrut sa ii dea macar darul vietii.Prin avort nu rezolvi problema, tot esti mama, a unui copil pe care tu l-ai omorat.

| ania a răspuns:

Tine cu adevarat la tine daca e dispus si sa va casatoriti.

| Violleta2022 a răspuns:

Mama ta nu are nici un drept legal, sa vrea ceva ce numai tu poti decide. ca atare nu trebuie sa o asculti si nici sa-i urmezi cererea sau sfatul, fiind suficient de matura sa iei singuar decizii.
Nu te sfatuiesc sa faci avort fiindca ai sanse sa ramai sterila pe viata sau sa regreti acest lucru intr-o zi.
Viata ta si viitorul tau nu include parintii sau mama ci un barbat (sot) si copilasi.
Asadar, ce vrea mama, nu are importanta!

| Wr3nch a răspuns:

Se poate da spre adoptie, si asa macar va creste fericit undeva.

| SilentRain a răspuns:

Nu meriți să fi mama ...cum cct lași decizia asta la mana altora ...nu te înțeleg
Relațiile ta cu copilul tau nu depinde de "iubi"...da nu ai cum sa înțelegi că ești imatura ca dracu

| RoCkKiD a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa te decizi daca vrei copilul sau nu, ca decizia aia e independenta de relatie. Daca v-ati despartit deja de nu stiu cate ori cel mai probabil e o problema de timp pana va despartiti iar dar daca vrei copilul ala o sa il vrei cu sau fara el, iar daca nu la fel.

Răspuns utilizator avertizat
| AliGab a răspuns:

Ce treaba are viata copilului cu faptul ca nu merge relatia voastra? Draga mea, oricat ar vrea unii sa considere ca nu este asa, avortul este o crima, indiferent de momentul la care este facut. Nu o asculta pe mama ta chiar daca relatia ta cu tatal copilului nu functioneaza. Gaseste o cale si creste-ti copilul, chiar si singura, daca este nevoie (sper sa nu).

| haileewatson a răspuns:

Cred ca trebuie sa mergi la psiholog, o sa te ajute sa iei niste decizii si sa te intelegi mai bine. Mama ta e ingrijorata dar tu trebuie sa-ti faci propriile decizii in viata. Daca iubitul tau te iubea cu adevarat nu se despartea de tine cand erai insarcinata. Probabil e prea tarziu sa faci avort.

| Ka0ru a răspuns:

Ati putea incerca terapie de cuplu ca sa va rezolvati problemele.

| Baddboy a răspuns:

NU face, o sa regreti dupa!