| Melodii a întrebat:

Sunt intr-o relație de 6 luni cu un tip.Azi ne-am certat din cauza ca vrea sa iasa in club cu un prieten. L-am întrebat la ce ora se intoarce. Ca pe la 2 noaptea.Sunt eu dusa? Demodată? Asa e acum moda? Bărbatul sa plece in cluburi si femeia sa stea acasa sa-l astepte!?

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

De ce nu ii spui ca mergi cu el?

| Andreeush a răspuns:

Nu prea e normal, și tu ai dreptul să ieși.

| johnnny123 a răspuns:

Păi din restul întrebărilor tale înțeleg că ai numai probleme cu acest om. Papă toți banii (și pe ai lui și pe ai tăi), este abuziv, gelos și te ține legată de casă în timp ce el iese în cluburi.

Având în vedere aceste lucruri, nu ești dusă că te deranjează comportamentul ăsta, dar ești cu siguranță dusă pentru că rămâi în continuare cu el.

| RobertMoon a răspuns:

Nu-i normal sa se duca in cluburi fara tine si sa se intoarca la 2 noaptea, dar totusi 2 noaptea nu e chiar asa tarziu. La 2 pasi de mine e club de noapte si deschide pe la 22-23, si niciodata nu m-am duscand aveam prietena, acolo se duc doar ratatii care cauta panarame sau cei care n-au pe ce sa sparga banii in afara de bautura.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Nu ar trebui sa plece fara tine. Dar ati luat in considerare ideea de a merge si tu?

| qwertpro a răspuns:

Salut,incearca sa fii mai optimista si sa vezi si partile pozitive ale acestei intamplari.In primul rand e important sa inyelegi ca relatii fara certuri nu exista, pur si simplu nici-o relatie nu e perfecta, iar certurile sunt ceva normal, deoarece doar prin intermediul lor persoanele se cunosc mai bine si rezolva anumite neintelegeri.In general, se cearta cu adevarat persoanele care tin una la alta. Faptul ca a iesit in club cu un prieten nu e neaparat un motiv de ingrijorare. Poate vrea pur si simplu sa isi petreaca timpul cu el, poate vrea sa ceara anumite sfaturi, pareri sau poate prietenul lui ar avea nevoie de ajutorul lui, sau e posibil ca doar voiau sa se distreze ca intre baieti. Posibil ca de asta si nu te-a invitat si pe tine.Chiar daca sunteti iubiti,asta nu inseamna ca trebuie sa fiti mereu impreuna in orice moment al zilei,totusi fiecare are viata lui personala si e absolut normal sa va petreceti timpul si cu alte persoane, de altfel sunt sigur ca v-ati satura unul de altul. Evident ca ai si tu dreptul sa iesi cu fetele undeva, fie si la club. Daca situatia data iti da banuieli, daca se repeta des, atunci incearca sa vorbesti cu el si afla cauza problemei.