| SingleForOne a întrebat:

Sunt intr-o situatie ciudata in relatie. Amandoi simtim ca avem un simt romantic ridicat incat parca ne-a ajuns de atata iubire (poezii, scrisori, mesaje de iubire, atentie, etc). Nu ne mai cunoastem personal, nu comunicam despre noi sau diferite subiecte (zi de zi, studii, istorice, sf, politice, prieteni si familie, etc). Parca tragem cu clestele cateva cuvinte sau o discutie mai lunga. Avem relatie la distanta de 6 ani, cu toate bune si rele, dar amandoi ne simtim pierduti.

Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa reduci distanta la zero.
Discutati despre cum ar fi posibil sa te muti langa ea,faceti un plan si urmati-l,nu pot intelege de ce o lungiti atat,e un chin,normal ca ati ajuns la saturatie!
Si,pe urma,dupa ce ati impartasit toata sensibilitatea lumii,e aproape imposibil sa coborati cu picioarele pe pamant si sa aveti conversatii de genul "ti-ai plombat dintele care te durea" sau "ti-ai cumparat pantalonii aia de care-mi spuneai","ieri m-a durut stomacul","mi-e pofta de-o portie de aripioare picante" etc!
Romantismul face bine cu brate incarcate de flori si imbratisari care-ti taie respiratia, daca va incapatanati sa pastrati distanta asta, o sa va inghita complet, ai grija!
Vorbeste cu ea si sfaramati-va creierii sa gasiti o solutie.
Pentru ca atunci cand e vointa, e si putinta!

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"Avem relatie la distanta de 6 ani"
Adica va dati mesaje poetice de 6 ani. Nici pe Eminescu nu l-ar fi tinut atat.
Daca nu s-a materializat relatia, aia e. Declaratiile expira, e normal. Nu poti trai cu ele.
De la o varsta conteaza mai mult relatia fizica si posibilitatea de a locui impreuna, decat biletelele ca la 10 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O relatie la distanta care isi pierde interesul va fi CLAR readusa la viata de o intalnire surpriza.
Eu am o idee si asa as face si eu, intreab-o intr-o zi programul ei din timp pe toata ziua, de ex iti zice la 6 plec pana la dentist si te duci fara sa-i spui la ea la dentist si o astepti, va revine interesul de a fi impreuna ca lucrurile astea voi nu le-ati facut.

| SingleForOne explică (pentru anonim_4396):

Zici tu ca maine poimaine ma duc in alta tara, doar asa ca e frumos?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SingleForOne):

N-ai precizat ca e din alta tara, incearca sa planuiesti un craciun/paste/revelion /ziua ei impreuna.pai 6 ani doar cu dialog si stat pe internet nu prea mai aveti ce face.Subiectele pe care le-ati putea consuma fata-n fata sunt neatinse chiar daca ati stat pe web si tu te plangi ca va simtiti pierduti...intelegi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta o relatie aproape, simplu!

| Paul754880338 a răspuns:

Relatia la distanta este un surogat. Daca privesti cu atentie in jur ai sa vezi cum oamenii se distanteaza unii de altii cu cat mai mult online-ul inlocuieste realul. Este o capcana asemanatoare cu panza de paianjen in care cad tocmai insectele ce se cred libere sa zboare oriunde.