| anonim_4396 a întrebat:

Sunt mama a unui copil din Pitești și nu vreau sa mai stau cu soțul meu. Vreau să stau singura cu copilul meu undeva cu chirie.Dar trebuie să mă duc la munca, copilul e inca mic.Si nu știu unde să îl duc la o creșă ieftina.Fiindca din salariul meu nu pot sa dau 1000 de Ron pe luna doar pentru creșă. Poate știți voi undeva in Pitești o creșă mai ieftina sau o alternativa(părinții meu nu mă pot ajuta fiindcă au și ei o problema cu un frățior mai mic de-al meu cu handicap).
Dau funda, mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Nu te lua după mesajele descurajatiare, lupta pentru binele tău și al copilului, nu știu dacă găsești creșă foarte ieftina dar poți sa te interesezi la cele de stat, presupun ca sunt și gratis

| dragosss127 a răspuns (pentru Emma30555):

Mulțumesc,presupun că o să încerc, daca nu vad eu cum fac

| Emma30555 a răspuns (pentru dragosss127):

Poți suna si la ONG-uri mama și copilul, știu ca exista asociații care ajuta persoane. Îmi pare rău că ai primit multe răspunsuri de la oameni care nu știu decât sa judece

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ala nu e violent si nu iti face nimic stai cu el pana mai creste apoi pleci. Altfel pleci la parinti cu copilu si stai fara sa muncesti pana mai creste

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce ai facut copii daca stii ca nu ai posibilitate sa i cresti? Si de ce nu stai cu soțul tau ce motive ai de despartire? Nu mai sunt creșele de pe vremea comunismului, acum toate sunt scumpe este si covid s-ar putea sa nu il primeasca, va trebuii sa te descurci singură.

| gabicoo a răspuns:

Dragoș e nume de femeie?

| laurentiu80 a răspuns (pentru gabicoo):

Poate e contul barbatului ei.

| dragosss127 a răspuns (pentru gabicoo):

E contul fratelui meu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai un copil mic si sunt asociatii care te vor ajuta, voluntariat sa stea cineva cu copilul sau alte solutii.

| NunuNini a răspuns:

Nu mai vrei sa stai cu sotul?
Stii ca daca pleci fara motiv intemeiat intri la abandon de familie?
In rest, cum a spus Cristi.

| Mopmop a răspuns:

Ai incercat sa discuti serios cu sotul tau? Sa hotarati incotro se indreapta casnicia voastra? Daca ati ajuns la concluzia ca nu se mai poate continua atunci trebuie sa stii ca si sotul tau poate fi obligat legal sa contribuie la crestetea si educatia copilului. Daca xopilul e mic poti cere ajutorul unui centru maternal din orasul tau. Te vor ajuta cu un loc unde sa stai pana te pui pe picioare! Sau teoretic asa ar trebui sa fie...
Oricum, imi pare nespus de rau sa citesc cele scrise de tine...