| mistersigroaza a întrebat:

Sunt un tip mai atipic, îmi este foarte dificil să creez conexiuni cu ceilalți pentru că nimeni nu e in felul ăsta.

A existat o fată la un moment dat, ea nu mai e în țară și noi nici relatia noastră de prietenie nu mai e la fel.

Am avut o copilărie și o adolescență dificilă.

Sunt un om cu o minte deschisă, analitică, rațională și logică.

La mine toate lucrurile care se întâmplă în general mai devreme, s-au întâmplat mai tarziu.

Fie ca vorbim de viață sexuală, studii sau o oarecare independență, toate au început să se întâmple de la 20 de ani în sus și acum am 22.

Cum aș putea să cunosc mai mulți oameni și sa-mi cresc șansele de a întâlni câțiva cu care să rezonez?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi se pare nimic așa de atipic. În ziua de azi multe persoane sunt introvertite și inadaptate social, e ceva normal. Să-ți începi viața sexuală la 20 de ani nu e deloc târziu. Smardoii care încep mai devreme sunt puțini și gălăgioși. În fond, chiar crezi că ai pierdut ceva? Studii... mulți le fac la 30 de ani sau nici nu le mai fac(facultatea nu e pentru toată lumea). Iar la independență, să nu uităm că trăim intr-o țară cu o rată foarte mare a adulților care stau cu părinții, comparativ cu nordicii care se cară la prima ocazie. Să stai la părinți în timpul facultății și chiar după e ceva des întâlnit.

Faptul că ești un om cu o minte deschisă, analitică, rațională și logică ar fi singurul lucru din lista ta despre care aș putea spune că e atipic. Iar asta cu o destul de mare indulgență, având în vedere că restul lucrurilor pe care le-ai zis nu sunt atât de "raționale", nefiind așa de atipice cum le pretinzi tu. Dar chiar dacă plecăm de la premisa că ai o inteligență aparte și o gândire corectă dpdv logic, nu ești singurul. În grupuri restrânse, numărul acestora începe să crească. Eu am reușit să găsesc astfel de persoane, desigur nu sunt pe toate drumurile, dar cine spune că ai nevoie de 100 de prieteni?

| mistersigroaza explică (pentru anonim_4396):

Atipic in cercul meu de prieteni, in familie si asa mai departe, am uitat sa mentionez

4 răspunsuri:
| Eisenheim a răspuns:

In zona mea am concurență la magazin la mașinuțe 1:43, cu fete de 30-40 ani, deci unele lucruri se întâmplă mai târziu, dar se pare că niciodată nu e prea târziu, nu? happy

| Lizuca1234 a răspuns:

In ziua de azi e greu sa iti faci o relatie. si sincer, nu e nimic rau ca toate cele de sus le-ai inceput la astfel de varste. ai tot timpul sa experimentezi. acorda sanse, socializeaza, dar in acelasi timp fi si precaut.

| SuntCineVreauEuSaFiu a răspuns:

Fii mai sociabil. Odata si odata, oamenii isi vorda seama cat de minunat esti si vei fi si tufericit!