| alexandra20fs a întrebat:

Sunteti de acord cu ce se spune despre spanioli?
"...Acesti barbati –din fericire- nu au nimic de-a face cu realitatea medie a barbatului român. In general spaniolii sunt afectuosi, fideli, responsabili, muncitori. În plus se preocupa si îsi protejeaza copiii si sotiile. Tânjesc dupa valorile traditionale care aproape ca au disparut în Spania. Adaptarea lor la o societate mai "moderna", punerea în practica, nu i-a ajutat prea mult, pentru ca sotiile lor nu s-au preocupat de gestionarea adecvata a acestor comportamente. De aceea, de câtiva ani, unii spanioli au început sa caute toate acestea în afara frontierelor. Iar tarile din estul Europei au fost cele preferate -Rusia, Ucraina, Bielorusia- fiind urmate de noile tari membre ale Uniunii Europene. Cu timpul, tot mai multi barbati au devenit adeptii acestei idei – deoarece succesul celor care au încercat, au deschis expectative pentru cei ce erau putin mai sceptici..."

10 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

In dragoste, fidelitate sa nu generalizezi niciodata!

| mgtow a răspuns:

Pedegeaba le tii apararea, in Spania numarul infidelitatiilor e cel mai mare din toata europa (un sondaj la televizor a spus asta) si nu numai, gandeste-te la IQ spanioliilor si cel al nostru, suntem mai destepti decat ei, nu mai e mult si dau de saracie au aparut primele semne. Eu sunt in Spania si stiu mersurile.

| mgtow a răspuns:

Esti in Spania? Daca da spune si tu in ce zona te afli, de la atatea intrebari trag suspiciuni.

| alexandra20fs explică (pentru mgtow):

Nu sunt... dar am neamuri p`acolo...
dar nu mi place k romanii se falesc cu smecheria, ca-i fraieresc, cum si cat. nu stiu darcred ca sunt mai oamenii ca noi, si normal k or avea si ei defectele lor, nimeni nu i obligat sa fie perfect

| mgtow a răspuns (pentru alexandra20fs):

Dar tu nu-i cunosti, vino incoa sa vezi ca te iau de proasta chiar daca nu te cunosc. Sunt nesimtiti, la inceput caine bland si apoi pe la spate te face in toate felurile. Eu am cunoscut multe persoane si toate aveau acel defect de a para pe la spate si ciuda au destula in ei daca te vad ca o duci bine.

Răspuns utilizator avertizat
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Da da vise! barbatii sunt barbati... Unii sunt retardati si altii sunt ok. De altfel asa sunt si femeile deci nu conteaza unde stai conteaza pe cine ai langa tine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbati ca romanii mai gasesti.dar femei ca romancele mai rar.nu ma refer la proaste, curve si pitipoance.ci la ROMANCELE,romance adevarate,mame,surori, fiice, sotii.

| d2o3r5 a răspuns:

Eu cred ca UE si in primul rand Spania e mai moderna decat Ucraina, Bielorusia chiar si Rusia. Spaniolii sunt diferiti de la o provincie la alta, sud, est, vest, nord centru etc. difera mult, de la obiceiuri pana valoare, iubire, rasism... etc! Femeile acestora sunt mai protejate d.p.d.v a obisnuintelor, ele nu obisnuiesc sa munceasca la orice, cum fac cele de la noi care sunt mult mai complexe in tipul de '' joburi '' in care se pot incadra. Cat despre barbati, au o seriozitate mai mare fata de familie, isi asuma responsabilitatiile si toate convingerile lor, in medie, pornesc de la familie, copii mai ales!
In schimb, prin deosebire de noi, spaniolii formeaza un cerc de gay cu mult peste numarul detinut de Romania. Acolo fiecare isi face treaba si nu sunt atat de salbatici ca noi, care daca mergi pe strada risti sa te alegi, cel putin, cu o frustrare pe cand acolo sunt cu mult peste. Ca mentalitate sunt peste ROMANIA! Ca '' cap '' mai putin cand vine vorba de a fraierii sau alte lucruri. Ei sunt slab scolarizati, facand o comparatie intre noi vs ei, suntem cam de 3 X mai ok in acest sens. Astea sunt convingerile mele, mai multe nu prea stiu sa iti spun!

Numa' bine!

| mgtow a răspuns (pentru d2o3r5):

Gresit, ca mentalitate nu intrece Romania, ei au avut ajutor de la comunitatea europeana de au dezvoltat atatea chestii, acum au dat de greu si se vad semnele saraciei, pun pariu ca in cativa ani va fi la fel ca-n Romania si in Spania.