| gabriela_7862 a întrebat:

Sunteti de acord cu fraza "ce nu stiu nu-mi poate face rau?" de ce?

Răspuns Câştigător
| Dreamgirl a răspuns:

Buna.
M-am gandit uneori la asta, daca ar fi mai bine sa cunosc sau nu, daca m-ar insela. Sincer, eu cred ca as prefera sa nu stiu...in primul rand... poate fii o aventura de o noapte, si binenteles va ramane in urma, sau poate fi ceva usuratic.doar pentru ca s-a dat ocazia.
Daca reuseste sa se poarte in continuare frumos, sa imi acorde atentie, ma refer sa faca in asa fel incat sa nu imi dau seama de ceea ce face...cred ca tot eu sunt in inima lui, orice ar fi si imediat ce si-ar da seama de pasul gresit pe care l-a facut, va intelege.
In mod contrat mi-ar da de inteles intr-un mod foarte clar ca are pe altcineva.
Deci... Da, sunt de acord, cu aceasta fraza.
Sper sa fie de folos, raspunsul meu, pentru tinehappy

18 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Deci nu sunt de acord cu fraza asta.Atat timp cat eu incerc sa fiu corecta si sa zic adevarul de fiecare data cand pot asta cer si de la cei din jurul meu.Nu conteaza ca adevarul doare, el trebuie spus cu orice pret

| hândel a răspuns:

Intr-o relatie nu-i valabila, pentru. mine. Atunci cand iubesti, vii curat, ii spui tot. Orice ar fi, se poate ierta daca spui de la-nceput adevarul. Dar daca-i omiti ceva, chiar si cu intentia de a n-o rani, intr-o zi tot va afla, iar atunci s-ar putea sa nu fie dispusa sa te ierte. De la dragoste la ura e un pas, de ce sa risti? Mai bine traiesti cu constiinta curata. Eu prefer sa stiu ce am in fata, sa spun adevarul chiar daca doare. Nu-mi plac surprizele, si cu atat mai putin minciunile.

| SweetCandy a răspuns:

Ce nu stiu, nu ma afecteaza... da sun t de acord, pentru ca asa este, daca nu stiu nu am de ce sa sufar...asta e un raspuns mascat...imi cam place s fiu mintita frumos, trebuie sa recunoscbig grin

| Orannginna a răspuns:

Sunt de acord. Pt ca cel care influenteaza cel mai mult este gandul, cu atat mai mult gandirea negativa. E ca vorba aceea "nimic nu stiu, nimic sa nu fie!"

prfml
| prfml a răspuns:

Eu unul gandesc in felul urmator : invata si din greselile altora, viata este prea scurta incat nu ai timp sa le faci pe toate.

prfml
| prfml a răspuns:

Imi place sa fiu informat, sa stiu tot chiar daca ar fi dureros.

| antonius74 a răspuns:

Ai dat exemplul cu iubitul care te inseala: corect, ce nu stii, nu-ti face rau (doar daca nu te alegi cu un BTS...), desi, putem citi in corinteni, capitolul 13 faptul ca dragostea trece si iarta totul, deci nu-ti face rau nici ce stii, daca chiar iubesti cu adevarat persoana care a gresti...

| costyn162 a răspuns:

Depinde. Daca ma iau dupa raspunsul tau si anume sa afli ca iubitul te insala nu sunt de acord.Intr-adevar faptul ca nu stii nu te face sa suferi dar oricum se va afla la un moment dat si cred ca cu cat minciuna dureaza mai mult cu atat vei suferi mai mult.

| simoSTAR a răspuns:

Da, normal ca "ce nu stiu nu-mi poate face rau"...chiar daca mai devreme sau mai trz adevarul iese la suprafata...

| LiLlYAnNe a răspuns:

Depinde de situatie. Uneori nu alteori da.

| mihaelanikol a răspuns:

Mi s-a intamplat sa nu stiu, dar sa simt ca ma inseala....si sa stii ca e tare naspa sentimentul, apoi am aflat adevarul si parca ma simteam mai bine...

| gabriela_7862 explică:

Draga alllinna, ma refeream la adevarurile dureroase, cum ar fi sa afli ca iubitul te inseala...

| gabriela_7862 explică:

Costyn 162 gandeste-te ca poate un barbat care isi iubeste enorm sotia, ar insela-o din prostie si s-ar intampla doar o data. merita oare sa destrami o familie si o casnicie din cauza unui "one-night-stand"? bine, nu ma refer la mincinosii de meserie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am intalnit altfel expresia, ce nu stiu imi poate face rau, si asa este, pentru ca necunoscutul, nepravazutul poate aduce orice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si aia intra tot la neprevazut, de inselat stai tu cumintica ca nu esti nici prima nici ultima, daca merita pastreaza-l da nu, valea.

| dragutza a răspuns:

Eu sincer nu sunt de acord! de ce? pai pentru ca acel ceva pe care nu-l stii poate aparea in viata ta pe nesteptate si-ti va face mult mai rau decat in situatie in care tu te-ai fii interesat, sau ai fii stiut de acel ceva! pup

| smy a răspuns:

Nu nu sunt pentru ca la un moment dat q siguranta vei afla si te va ranii deci mai bine aflii din prima si de la persoana in cauza decat de la altcineva!

| iana a răspuns:

Dintr-o parte e bine sa stii... dar din alta nu prea...cum zic rushii :birijonava bog birijot