| MazareanuSephora a întrebat:

Tatăl meu este la închisoare de 5 ani și nu ma pot obișnui cu aceasta idee, chiar am nevoie de iubirea unui tata, de sfaturile lui. Cazul lui este unul mai grav, este închis pe viata. Și îmi invidiez prietenele, care merg peste tot cu părinții lor, mama ii în Germania la munca... Și tatăl meu la inchisoare... sad

8 răspunsuri:
| gardin a răspuns:

Imi pare nespus de rau pentru aceasta problema care te afecteaza, dar nu ai ce sa faci, poti sa te duci in vizita sa il suni
daca nu te superi, ce a facut de este la inchisoare?

| slayer09 a răspuns:

Nu te intrista faptura Domnului, toate se intampla cu un scop, nu deznadajdui, cand vei avea nevoie de sfaturi si dragoste ridica ochii la cer si doar gandeste-te de ceea ce ai tu nevoie si sfatul va veni si dragostea ti se va arata. Ceea ce poti tu sa faci facum, din perspectiva mea, e sa te duci sa il vizitezi, sa ii ceri sfaturi, sa ii aduci cele de trebuinta si sa fii cu iubire pentru el. Iar in rest, gaseste-ti un rost in viata, nu te lua dupa unul si dupa altul, asculta de constiinta sufletului si mergi pe cararea aia, pentru ca totul va fi spre bine. Ai grija de sufletul tau ca e slabit, si nu-l lasa sa se scufunde in fapte necugetate. Imparte dragoste si vei avea parte de dragoste, imparte ganduri bune si vorbe bune si vei avea parte de intelepciune. Pace tie si iubirea fie cu tine!

| Simpatic a răspuns (pentru gardin):

Nu e clar pe viata? Crima.
Nu exista nimic mai rau decat cazare pe viata.

| Simpatic a răspuns:

Imi pare rau dar mama care te-a lasat singura asa nu este mama, ori ramanea cu tine ori te lua cu ea!

| MazareanuSephora explică (pentru gardin):

Crima.

| Plato a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, dar pentru el nu, ca merita probabil sa fie acolo.
Nu poti sa mergi in vizita? Mergi cat de des iti permite legea, vorbesti in felul asta mult cu el.
A fost inconstient si si-a lasat copilul fara el, acum trebuie sa tragi si tu, asa a fost sa fie. Incearca, orice ai face, sa nu te indepartezi de la bunele moravuri. Nu bea, nu te droga sau altele, ca asa NU rezolvi nicio problema. Fii barbata! happy

| MazareanuSephora explică (pentru Simpatic):

Suntem 6 copii, 3 fete și 3 băieți, am 3 frați mai mari care sunt la facultate, cu taxa, sora mea ii la litere, fetele meu ii la inginerie și alt frate ii la drept. Plus ca am frați mai mici decât mine la scoala, ne trebui multe și chiar nu putea sa rămână în Romania. Nu avea cum sa ne tina la scoala, facultate Și sa ii trimită și tatei

| Simpatic a răspuns (pentru MazareanuSephora):

Am inteles, luptati impreuna si respectati-va. O ruda de-a mea a crescut tot asa fara tata si le-a fost greu, acum sunt oameni de 50 de ani toti cu familie si toti sunt cu functii bune si banuti si a o viata buna. Deci nu disperati Dzeu vegheaza asupra voastra si daca sunteti pe placul lui veti ajunge bine.