| unomdeosebit a întrebat:

Te poti satura de un om pe care il iubesti?

4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Mergi la un azil, la bătrânii din parcuri care au 40+ la anii de căsătorie.
În iubire sinceră nu există plictiseală, saturație.
În iubire de trup și sex, da există plictiseală, saturație, intervin scandaluri, certuri, injurii! Chiar violență fizică.

| sierra1 a răspuns:

E o contradicție flagrantă in ceea ce scrii. Nimic de comentat!

| Zuzu1991 a răspuns:

YUP
se recomanda ca sotii sa nu stea toata ziua impreuna, pentru ca SIGUR se satura unul de altul
sau tineri care tocmai au descoperit sex-ul si dupa 3-4 saptamani de sex aproape continuu, nuditate aproape continua si dormit cu mana intre picioarele celuilalt, devin asa de blazati unul de altul ca ii lasa rece orice ar face celalalt

e un principiu psihic simplu: creierul se satureaza, daca te duci intr-un camp cu flori care miros superb, dupa 2-3 zile nu mai simti efectiv mirosul, la fel daca, cazi intr-o hazna, si hai sa iti dau cireasa de pe tort, am intalnit oameni care au pisici si care nu au litiera, asa ca pisica face peste tot, iar respectivii nu mai simt mirosul de pipi de pisica, chiar daca e imbibat tot la ei in casa, inclusiv haine si pielea proprie, iar cand ies afara, ceilalti au "placerea" de a simti miros de pipi de pisica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Dar se recomandă pauze, excursii pe cont propriu.