| Aghireirs a întrebat:

TPU,am nevoie de ajutor, cum sa îmi conving părinți sa ma lase cu prietenul meu?
Suntem de 5 ani impreuna îmi este și vecin mama îl cunoaște foarte bine și stie ca este baiat bun
Ce sa fac? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Hehdhdjeheh a răspuns:

Depinde câți ani ai. Mai întâi trebuie să îl prezinți părinților tai. Dacă mama ta zice că e un băiat bun nu vad de ce nu te-ar lasa. Dacă ai 13 ani inteleg dar ati zic ca sunteti împreună de 5 ani. Ma gandesc ca ai pe undeva la 16-17 ani sau mai mult. Dacă ai peste 18 deja e treaba ta ce faci și este destul de mare.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca esti minoră, are dreptate.

| Aghireirs explică (pentru Hehdhdjeheh):

Am 16 ani

| Aghireirs explică (pentru Hehdhdjeheh):

Dar ce as putea sa fac ca sa ii conving sa ne lase sa umblam?

| mgtow a răspuns:

Daca varsta e problema intre voi stiu de ce nu te lasa, altfel nu ar fi motiv

| DarthNiger a răspuns (pentru Aghireirs):

Probabil din cauza varstei.

| ania a răspuns:

Mai bine așteaptă pâna la 18 ani și dacă și atunci sunteți hotărâți să fiți împreună, căsătoriți=vă și părinții se vor obișniu cu ideea.