| JasonMcCann a întrebat:

TPU, asera am visat ca am inceput clasa a 5 a (ceea ce chiar o sa fac anul asta) si cand s-au terminat orele am fost o femeie voia sa duca pe rand, cu masina, toti copii la cesele lor (am inceput sa visez aceasta femeie ce duce copiii la casele lor destul de des) si pe mine m-a dus cu o colega acasa la ea si am inceput sa vorbim. dupa aceea era de odata iarna si trebuia sa mergem la ore iar eu aveam un băț in mana dreapta.baietii printre care se afla si cel de care imi place mie stateau si vorbeau in curtea scolii iar eu tot scapam bățul langa piciorul lui si el se enerva cu toate ca nu avea de ce si tot imi zicea: „asta este ultima oara cand te iert!" si eu ma speriam cand zicea asta.cand intrasem in clasa era Paște si trebuia sa ne adresam cate o dorinta la un obiect si sa punem obiectul pe masă iar apoi sa il ducem la barbatul care era ca in cladirea aia in care se vînd reviste si ziare, cand ne venea randul. eu adormisem si visasem ca colega mea era trasa de picioare in apa si s-a inecat.cand ma trezisem era randul ei iar apoi urmam eu.eu imi pusesem dorinta la o paleta de tenis. dorinta mea era sa ma placa baiatul care il plac eu, mai pe scurt Cosmin. dupa aceea ne asezasem la bancile noastre si ne-a pus sa compunem cantece in Engleza.eu stateam in banca cu Cosmin iar el mi-a zis sa il las in pace fara sa ii fi facut nimic. iar apoi m-am trezit din vis cu lacrimi pe față. sa va zic ceva:mie imi place de Cosmin dar el nu ma place. problabil de asta am plans. a fost un simplu vis sau are o semnificatie, si de ce am plans? daca are o semnificatie va rog sa imi spune-ti! raspunsul castigator primeste FUNDA+Vot iar celelalte care mi se par bune doar vot.scuze de categorie dar nu am gasit-o pe cea care am vrut-o.

Răspuns Câştigător
| rolly14 a răspuns:

De obicei visele astea (in cazul tau un vis urat) semnifica teama! Adk ce ai visat tu nu inseamna neaparat ca Cosmin nu te place sau ca tu trebuie sa incetezi sa iti mai placa de el! Visele urate semnifica frica, teama in cazul tau teama ca te-ar putea respinge sau jigni sau eu mai stiu ce.Subconstientul tau doar a proiectat in timpul noptii ingrijorarile tale, temerile tale, nu iti face griji multora ni se intampla sa visam ce ne ingrijoreaza mai mult, asa ca nu mai fi atat de ingrijorata din cauza baiatului astuia calmeaza-te!happy

2 răspunsuri:
| LaraDot a răspuns:

Stii, visele sunt doar vise. Dar, de exemplu, si eu am probleme din acestea. Eu le numesc dejavu. Daca ai mai avut asa ceva... nu stiu, incearca sa impiedici asta. De exemplu: femeia pe care o visezi... daca te intreaba vreodata daca vrei sa mergi cu ea (doar daca nu o cunosti) spune nu! Poate sa fie o femeie rea. Si Cosmin.baiatul acesta, sa zicem ca nu te-ar place. Si ce daca? In clasa a 5-a o sa ai colegi noi si poate o sa iti placa de altcineva. Nu e un capat de tara. Crede-ma, si mie mi s-a intamplat asta cu un baiat pe nume Vlad happy.

| maya_2497 a răspuns:

Te uiti prea mult la desene si filme de groaza rolling on the floor) nu te speria e doar un vis nu e realitate si tot ce ai visat nu o sa se implineasca e doar un vis tu astepti cu nerabdare sa incepi scoala si de aia te gandesti baiatul ala cosmin daca el nu te place ar fi bine sa il uiti nu merita sa suferi pentru el si de visul pe care l-ai avut nu e adevarat nu stiu ce semnifica dar e doar un vis atata tot nu o sa se intample ceea ce ai visat tu poate intr-o zi cosmin o sa te placa si el. nu fi speriata e doar un vis plsss fundita