| iulianul a întrebat:

TPU, ce sa fac sa nu mai fiu agitat, nervos cand vorbesc cu o fata?

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Singurul sfat util pe care ti-l pot da, e urmatorul.

Iti faci curaj si vorbesti cu cat mai multe fete, indiferent ca au sau nu au prieten, indiferent ca arata bine sau nu, indiferent ca-ti place de ele sau nu.
Ideea e sa vorbesti cu diverse fete, astfel incat treptat, vorbitul cu fetele o sa fie ceva natural si uite asa, nu vei mai fii agitat, vei incepe sa iti dai seama de care fete sunt interesate de tine si care nu, si asa mai departe.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru OldSoul):

E o metodă foarte bună. Și la mine dă rezultate.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Te calmezi te gandesti la faptul ca ea te va asculta si iti dai doua palme, tu in sufletul tau sti ca esti bun si ca vrei sa primesti o sansa sa fi acecptat de catre accea fata.

| Nilsson a răspuns:

Încearcă să petreci mai mult timp in preajma fetelor până încep să îți dispară emoțiile.

| funnnyman32 a răspuns:

Salut! Daca te referi sa vorbesti fata in fata, cu fata respectiva trebuie sa stai linistit ca si cum ai stapanii orice cuvant, si sa stii ce sa vorbesti, daca e fata care iti place sau esti indragostit de ea, e normal sa te simti un pic timid in fata ei asa e la inceput. Nu trebuie sa te gandesti sau sa-ti pui intrebari, sau sa vi cu plan de acasa cand vorbesti cu o fata, trebuie sa fi natural exact cum esti tu, daca acea fata ii place de tine catusi de putin, va aprecia foarte mult sinceritatea ta. Si nu te grabii, pas cu pas vorbeste cu ea, intreab-o ce face cum se simte, cam la toate fetele le place sa fie curtate, si daca nu e sa fie cu fata aia, stai linistit mai sunt destule, si eu am fost in situatia ta, iar cu timpul mi-am revenit. Cand vorbesti cu fata, nu trebuie sa ii dai impresia ca esti un ciudat si vrei numai acel lucru de la ea, fi de gasca, sa se simta bine in prezenta ta. Daca mai ai nelamuriri, sau intrebari astept mesaj privat happy bafta!