| SickHeart a întrebat:

TPU,las-o dracului de viata! :'( Intrebarea asta tine de cealalta. Tatal meu nu ma lasa nici sa ma indragostesc, daramite sa ma mai si marit.Nu ma lasa sa ma indragostesc de nimeni.Nu as fi putut sa ma indragostesc de cine vrea el! Numa il face pe baiatul pe care il iubesc nebun, satanic si in toate felurile.Eu sufar enorm cand aud asta, mi se rupe sufletul in bucati...Nu suport sa aud asta! Dar daca eu as spune de el ceva cred ca m-ar calca in picioare,la propriu! E foarte periculos! Eu nu sunt de acord cu pocaitii,dar el daca aude asta ma bate.Da vina pe baiat ca el mi-a sucit mintile! Cu ce e de vina el? :'( TPU, eu nu suport viata asta! Innebunesc cu el! Si mama nu se baga, uneori ma cearta si ea daca ma cearta tatal meu! E pe o unda cu el! Si eu? Mi-a mai zis cineva ca nu sunt singura care am tata un dobitoc si ca asa va fi pana moare.Dar pana moare eu sa fiu bataie de joc? Parca as vrea sa ma sinucid...Pentru tot ce mi-a facut mi-a pierdut toata iubirea.Am ajuns in ultimii ani sa nu il mai iubesc.Si odata eu nu a avut chef de glumele lui porcoase si a zis ca eu pentru el sunt un nimeni si nu valorez nici cat un scuipat! Si tot el se plange la ai lui ca e bataia de joc a mamei si a bunicii mele.El zice ca e numai bataie de joc in casa asta.Dar el cand isi bate joc de altii cum e? Si sora lui ma cearta pentru el.Eu cred ca joaca teatru acel taicamiu.????Eu nu mai vorbesc cu el sa se invete minte sa nu isi mai bata joc.Eu il apar pe baiat.Am zis asta odata lui si mi-a zis sa tac si m-a lovit. Ajutati-ma va rog raspunzandu-mi la intrebari.

Ce sa ii raspund cand se mai ia de el?

Ce as putea sa fac sa il calmez?

Cum sa ma comport cu el? Sunt foc de suparata pe el!

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fa ce vrei si nu te lua dupa el

regis
| regis a răspuns:

Nici intr-un caz nu vei scapa de el cand moare. Ci cand vei fi independenta, financiar si moral. Vorbind despre indragostit, evident nu mai ai mult pana acolo, anii vor zbura tot mai repede.
Dar deocamdata esti pe banii lui si pe muzica lui, trebuie sa dansezi cum canta el, cel putin asa, de fatada.

| Freya1 a răspuns:

Crede-ma stiu ce inseamna sa ai un tata dificil.Al tau macar e pocait.
Trebuie sa incerci sa il ignori de inceput.Nu ii mai da curs provocarilor pentru ca cu cat te vei enerva mai tare si ii vei comenta mai mult cu atat mai tare te provoaca.
Nu stiu ce varsta ai dar incearca cumva sa mai rebzi macar pana la 18 ani cand vei incepe o munca, o sa iti mai ocupi timpul, o sa fi incet pe picioarele tale si poate vei gasi si pe cineva o fata un baiat care sa te ajute sa te muti.O sa fie decizia ta cu cine o sa fi si ce religie vei adopta doar ai putina rabdare.
Am inteles ca mama ta nu ia initiativa foarte bine spune-i cand o sa fiti doar voi doua ca in curand vei pleca si sa se descurce singura cu el pentru ca tu ai o viata in fata nu vrei sa iti distrugi psihicul cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai fost crescutã de un tatã retardat care nu a stiut cum sa te manipuleze bine, acum te simti sufocatã de el, ai chiar o urã interioarã pentru el de aceea si alegi parteneri total opusi lui. Dacã ai fi simtit dragoste pentru tatãl tau alegeai parteneri cum este el, ce sa zic esti doar prostitã din toate o sa cazi din rãu in mai rãu si dupã ani de zile o sa-ti dai seama cã ar fi trebuit sa fi facut decizii mai bune.
Ai mare grija ce reprezinta un barbat adevarat pentru tine, nu mai lua exemple din mediul tau inconjurator, seriale, etc ai putea lua o pauza putin timp sã-ti limpezesti mintile deoarece ai doar oameni care doar te duc in jos in viatã.

| Mandreiv a răspuns:

Cand mai zice ceva de el ignora-l incearca sa te comporti dupa o zicala veche:,, zi ca ei si fa ca tine".
Aplica acest principiu la orice zic ei si vezi de viata exact cum crezi tu ca este mai bine dar asta inseamna ca sa iti asumi orice decizie iei si orice se intampla.
Cu privire la prietenul tau, nu il cunosc, nu pot sa ma pronunt dar incearca sa fii sigura ca te iubeste cu adevarat, ca esti singura din viata lui, ca te considera cea mai importanta si ca vrea sa aveti un viitor împreună. Daca toate acestea se adeveresc atunci cand o sa ai varsta legala poti sa iei viata in piept alaturi de el si sa ii lasi pe ai tai cu conceptiile lor invechite.
Daca nu il mai cotrazici cu siguranta o sa fie mai calm, dar pentru asta trebuie sa inveti sa joci si tu putin teatru. Te-am auzit vorbind de sinucidere, nu ar trebui ca acest lucru sa faca parte din ideile tale pentru ca este un mare pacat si nu merita sa renunti la viata pentru nimeni si nimic mai ales ca ai toate sansele sa iti faci o viata cum doresti, frumoasa si plina de momente minunate iar daca cumva te gandeai ca sa scapi sau sa le faci lor rau nu o sa reușești asta.
Sa rezum, incearca sa joci putin teatru cu ei pana in momentul in care le poti spune adio si sa iti vezi de viata ta. Viata poate fi frumoasa si exact cum iti doresti.

| IuliaAna23 a răspuns:

1. Nu ii raspunde. Ignora-l, el nu stie ce persoana este cu adevarat, dor tu stii.
2. Cere-ti iertare (chiar daca nu ai gresit) si fa-l sa creada ca nu esti impotriva lui, asta il va calma putin.
3. Cand e intr-o dispozitie buna, incearca sa-i vorbesti deschis si calm despre ce fel de persoana este prietenul tau, ca il cunosti bine si ca stii ca e un baiat bun.
Daca tot nu intelege, nu iti mai bate capul. Daca te certi il faci sa se comporte mai urat cu tine.
Daca el joaca teatru, joaca si tu. Comporta-te ca si cum tu tii la el si nu cred ca nu se va schimba daca vede ce fata buna esti.
Invata ca sa iti construiesti un viitor si dupa ce scapi de ei te mariti cu cine vrei, pana atunci tine relatia secreta daca il iubesti asa mult pe prietenul tau.
+Moartea nu e solutie, chiar nu merita sa mori pentru un idiot.

| B3ZM3TIK a răspuns:

Daca e îmi place să îți pui cu sos de soia și eu trebuie nu se mai uita la tine mă ajuți pe la cat timp el a fost și i se mai uita la tine mă ajuți pe Lucy Hale industriale și agricole și medicină veterinară și pentru că nu îi mai place asta e lestro ce sa întâmplat în 10 euro pentru o bag pla in el auto corect și complet al lui Dumnezeu pentru noi mergem la tine mă ajuți pe Lucy Hale industriale și agricole și medicină veterinară a in punctul in Cs și la pgl la tuns gazon cu astea nu le am pentru noi este opusul ei au la bază o carte despre și la tine și tii cont atunci