| acelasieu a întrebat:

TPU, nu stiu cum sa zic. Imi e rusine sa ma uit in ochii oamenilor. Chiar si daca vorbesc cu mine, parca simt ca imi strapung corpul ochii lor atintiti spre mine. Nu mi-e frica...sau poate o fi si asta si nu imi dau seama. Doar ca nu imi place senzatia aia deloc. Vreau sa stiu cum pot sa ma uit la oameni cand vorbesc cu mine...sau macarsa ma prefac ca ma uit, fara sa ma schimonosesc in vreun el?

1 răspuns:
| gemeni6226 a răspuns:

Am avut si eu senzatia asta cand eram tinara.Asta se vindeca prin exercitii si prin adevar.De exemplu am inceput cu cele mai bune prietene sa ma uit in ochii lor si sa le povestesc ceva ce era adevarat sau poate sa le fac si complimente. Daca nu ti-e rusine de ceea ce zici celui caruia ii zici poti sa te uiti liber in ochii sai (nu e de ce sa te temi ca ce vei vedea)si cu timpul te vei obisnui.E drept ca ochii pot povesti multe despre om dar asta vei afla cu timpul prin multe conversatii.Deci incepe asa cum ti-am zis.Succes.