| marcoboy a întrebat:

TPU salut. Istoria ce o am pe suflet e urmatoare. Deci voi încerca cât mai detaliat dar scurt. Sunt un tânăr de 19 ani, în curând am bacul. Sunt împreună cu o domnișoară de 17 ani, de fapt nu mai știu dacă mai suntem împreună sau nu pentru că tocmai mi-a spus sa ne desparțim. Desigur ca în orice relație vor fi astfel de discuții dar încep sa cred ca pînă aici a fost. O iubesc și mă iubește și ambii știm asta destul de bine dar motivul desparțirii - părinții. Și din uimire pentru voi, este din cauza parinților mei. Da, mai sunt și băieți cu astfel de probleme în lume. Deci părinții domnișoarei respective nu au nimic înpotriva mea, din păcate ai mei complică lucrurile deoarece nu o plac și vorbesc acum despre mama si matușa mea care m-a crescut mai mult de jumate din viață, deci îmi e ca o mamă. Ele cred ca din cauza domnișoarei eu nu mă pot concentra pe studii ca să dau bacul. Maică-mea i-a scris astăzi și s-a supărat extrem de tare... Atât de tare încât mi-a spus să ne despărțim. Am mai avut probleme din astea și domnișoara respectivă, prietena mea mi-a spus: Fii atent ca din cauza matușii si mamei tale ne vom desparți. Pe maică-mea a facut-o să îi scrie faptul că am fost în alt oraș cu ea și am rămas peste noapte, spunându-i că plec la un prieten de al meu. Din păcate a aflat că am fost cu ea. Doamne atât de mult o iubesc pe fata asta si serios nu mai știu ce să fac. Noaptea trecută pe la orele 4:00 m-a trezit din somn că îi era frică de ploaia, tunetele si fulgerele de afară, nu voi putea niciodata sa uit astfel de momente. Vreau să fie totul bine, vreau sa fim din nou împreună si nu știu ce sa fac. Ajutați-mă vă rog. Cât mai multe sfaturi posibile, păreri...

Răspuns Apreciat de Editori
| qwertpro a răspuns:

Salut,ei bine tu ai deja 19 ani, esti deja un om adult si poti decide singur ce e mai bine pentru tine si ce nu.E evident ca parintii nostri mereu ne vor fi alaturi si ne vor da sfaturi, caci binele nostru pentru ei este primordial, dar e foarte important ca noi sa fim cei care ne decidem soarta, evident tinand cont si de sfaturile lor.Prin sfaturi ma refer la unele observatii, sugestii menite sa ne faca sa gandim ce e mai bine pentru noi, nu sa fie ordine venite din partea lor care sa ne faca sa procedam asa cum vor ei.Doar tu esti cel care poate alege pe cine sa iubeasca si cu cine sa fie impreuna, parintii tai nu pot sa decida asta in locul tau, e viata ta, tu decizi cu cine trebuie sa fii impreuna.La un moment dat cu totii iesim din sfera de influenta a parintilor si ne conducem viata.Toate greselile pe care le facem singuri,suferintele,consecintele pe care le traim sunt cele care ne pregatesc de viata, care ne ofera experienta, si e important ca ele sa fie ale noastre, noi sa le facem si tot noi sa invatam din ele, de altfel daca parintii vor decide ce e mai bine pentru tine si ce nu, atunci nu vei putea invata niciodata singur ce inseamna viata.Trebuie sa iti impui autoritatea.Cel mai probabil iubita ta e obosita din cauza presiunii pe care o pun parintii tai pe ea, si poate prin aceasta propunere de a va desparti ea asteapta ca tu sa nu-i mai implici pe parintii tai in relatia voastra.Intelege-o si pe ea, sunt sigur ca ea sta mereu cu frica ca in orice zi parintii tai ar putea sa te convinga ca sa nu mai fii impreuna cu ea, si daca vor pune presiune pe tine poate vei incepe sa nu o mai iubesti. Poate ea nu simte stablitate in relatia voastra, ci frica ca oricand se poate termina.Intr-o relatie e foarte importanta increderea.Ai tai cred ca din cauza ei nu mai pui accent pe invatatura? Dar oare s-au gandit ei la faptul ca daca te desparti de ea din cauza lor, tu ai putea cadea intr-o depresie profunda care ar putea dura mult timp, si sunt sigur ca e mult mai greu sa inveti cand esti in depresie, ba chiar imposibil.Ca inveti mai putin din cauza ca te intilnesti cu ea e si evident, trebuie doar sa-i acorzi timp si ei, dar atata timp cat esti impacat sufleteste iti va fi mult mai usor sa inveti de cat atunci cand vei suferi.Chiar de te desparti de cineva,e normal sa suferi caci tu stii ca anume greselile tale au dus la aceasta despartire, anume ale tale, nu ale parintilor, daca te desparti din cauza parintilor, nici sa mai suferi nu poti cum trebuie. Daca nu esti impacat sufleteste atunci toate studiile si toti banii nu au nici un folos.Ia-ti in maini viata si pune punct acestei "dictaturi" a parintilor tai. Vorbeste cu ei pe tema asta si spune-le ca tu iti conduci viata, nu ei.

29 răspunsuri:
| Amely21 a răspuns:

Și eu sunt într-o situație asemănătoare. doar că părinții mei nu sunt de acord cu el sad nu știu ce să le mai spun.
Totuși, cred că trebuie să luptăm și să ne ascultăm inima.

| Nătărău a răspuns:

Spune-i mamei și mătușii că tu nu ești soțul lor. Vezi-ți de școală în continuare. Învață să te pui pe primul loc întotdeauna dacă nu o faci deja.

| Delcatty a răspuns:

Din postare, pari a fi un iubit dedicat, indragostit si cu cele mai bune intentii. La fel, consider ca este pacat ca parintii sa va desparta si ca nu este treaba lor sa te controleze. Ai 19 ani si esti tanar adult.
Cat despre BAC, sa fim seriosi. Devine mai usor pe an ce trece.
Nu mai e mare piedica de multa vreme. Deja se pune intrebarea de ce nota sa iei, nu daca nu iei peste nota sase.
Mi se pare ca parintii tai nu o plac si punct, profitand de orice pretext pentru a isi justifica antipatia. Asta sau iti ascund motivul.
Solutia? Emanciparea.
Departeaza-te de ei, fii independent. Arata-le ca poti si fara ajutorul lor si ca parerea lor e mai putin importanta decat iubita ta. Daca puteti sa faceti asta, mutati-va temporar, eventual la parintii ei daca crezi ca va accepta.
Prietena ta este extenuata si s-a saturat de faptul ca ai tai ii fac zile fripte. Totusi, nu este vina ta. Aminteste-i ca dragostea adevarata trece peste astfel de punti si sa ia asta ca pe un test. Incercati sa faceti rost de un loc unde sa stati, bazandu-te cat mai putin pe ajutorul parintilor. Asa poate ca o sa inteleaga care este dorinta ta si ca e de nestavilit. Unii ar zice "fii barbat!". Chiar si in fata celor care te-au facut, dat fiind ca nu sunt rezonabili.

| marcoboy explică (pentru Amely21):

Câți ani ai tu? Din motiv că pentru mine nu pot gasi o soluție fermă și încă stau pe gânduri nu te pot ajuta cu multe dar voi încerca. Am încercat sa îți scriu în privat dar nu pot, dă-mi contactele tale, viber sau whats app poate gasim câte o soluție pentru ambii. După ce îmi dai contactele, desigur dacă dorești, le voi șterge din comentarii ca sa nu le vadă alții happy

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Din cate ai spus si cum ai spus, pari un baiat ft bine crescut, educat, politicos, elevat, matur si mult mai profund decat pari.Nu ma mir ca parintii fetii de plac.

Revenind la problema ta, exista 2 motive :
! : Fie parintii tai sunt prea superficiali si nu vad ce ficior capabil si promitator esti, fie
2 : Nu o plac pe fata si cauta nod in papura sa va desparta.

Solutiile, sunt ttot doua :
1 : Fie vorbesti cu ei si le spui ca ea n-are nici o treaba cu scoala, care merge bine (banuiesc), ca o sa inveti in continuare, ca si pana acum si ca prezenta fetei si dragostea ei te ajuta.
Daca fac pe prostii sau tot se invart in jurul cozii, da-le de inteles ca stii ca motivul e altul pentru care tot va fac probleme, si trage-i de limba sa recunoasca si spuna care e si care sunt motivele din spatele lui.

2 : Cum a spus cineva mai jos, te muti de la parintii tai.
Ea insa e MAI mica si cel mai probabil nu o s-o lase sa se mute cu tine (nici nu ati putea sa va intretineti voi singuri, nici daca ati lucra amandoi, dar cum ea miai are liceu si tu faculta, nu o sa fie nici macar 1, care oricum n-ar ajunge), deci singura solutie ramane sa te muti tu la ea acasa, cu parintii ei.
Daca faci facultatea acum sau peste 1 an,si lucrezi cu jumatate de norma acum sau acum si in viitor, in paralel cu faculta, nici nu cred ca o sa-ti ceara vreun ban, o sa tii lase sa te concentrezi si sa ii dedici toti ei si voua (eu cel putin asa as face).

Esti un cavaler, un romantic, care (daca mai esti si barbat dur si/sau sever cand trebuiewinking ) e foarte bine.
Partea mea favorita a fost cand ai spus cum te-a sunat la 4 dimineata pentru ca ii era frica de tunete.
Pacat ca asta nu se intampla la varste mai mari,pentru ca creeaza momente atat de tandre si frumoase,incat nu se uita niciodata.
Eu as fi dat orice sa se intample asta cand ar fi dormit langa mine, asa ca sa am motiv pentru ca, asa cum dorm eu pe spat, ei-o iau si s-o pun sa doarma complet peste mine, asa cu capul pe piept, eu s-o iau in brate si s-o invalesc pe ea (si deci pe mine) cu plapuma.

Ar fi fost un moment absolut de milioane si de neuitat pe vecie.

Cand am citit cum te-a trezit la 4 dimineata, mi-a amintit de un caz pe care l-am patit eu, cand aveam vreo 15 ani jumate-16 si eram dupa masa (vreo 2-3) acasa la fata.Singuri acasa,in camera de zi,cu iesire la balcon,dar roleta coborata,si aproape complet bezna.
Eram impreuna,sau pe jumatate impreuna (mie imi placea si pasa de ea, eu pentru ea era mai mult un fan, un sustinator, in perioada aia cand EA se vedea grasa, ceea ce la 1, 75-78 si 73-75 kg NU era,din contra, era PERFECTA, un pseudo-iubit, cineva care doar sa-i creasca increderea de sine si ft putine si scurte momente de tandreturi) cu fata respectiva, si ea a inceput sa-mi reproseze ca nu stiu ce am facut si ca am facut-o sa planga, si domnisorica a inceput sa planga.Chiar atunci s-a intampla sa ma sune cel mai bun prieten (sau ma rog,asa ii spuneam eu,pentru ca nu tare aveam... multi) dar i-am inchis si cand a sunt din nou,am inchis din nou si am inchis si telefonul.
I-am spus si ei ca l-am inchis (parca si asta mi-a reprosat ca nu-i dau suficienta importanta) si i-am spus ca l-am inchis,cum nu-i dau?
Dupa,i-am spus sa nu mai planga,pentru ca,citez,"mi se rupe inima cand te vad" completand dupa sau inainte,cu,ceva de genul "mi-esti prea draga si te iubesc prea mult".

Sper ca te-am ajutat si îmbărbătat cu mesajele de mai sus si ca macar ti-am provocat ganduri care sa te ajute sa-ti rezolvi problema.

Nu uita,continua sa aspiri sa fii cat mai erudit,romantic dar MASCULIN/ BĂRBĂTESC,canmd trebuie indraynet-prevers dar si tandru,dar in special FI CAVALER.
Daca esti si moral,etic, nationalist, filogin (iubitor de fete, tot ce e feminin si pur si simplu a fi in prezenta lor/langa ele), cult, inteligent si cu spirit de analiza, o sa fii feciorul si barbatul perfectwinking.

P.S. Chiar mai placea sa vorbim mai multe.Trimite-mi un mesaj sau douawinking.

| marcoboy explică (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Nu m-a sunat, eram lângă ea...

| Lizuca1234 a răspuns:

Esti tare dulce! De mult nu am mai vazut chiar si in scris, un asemenea respect fata de fiinta iubita! Pentru asta nu pot decat sa te felicit!
Revenind la ce ai scris.am trecut si eu prin asa ceva. Am avut ora de intrat in casa pana pe la 24 ani..parintii mei chiar au facut tot posibilul sa ne desparta,sunt multe de spus aici.dar nu au reusit! O eventuala despartire voi doi,ca si cuplu, o decideti! In primul rand parintii nu ar trebui sa se amestece in viata ta personala, decat sa incerce sa iti fie prieteni si eventual sa te sfatuiasca.
Pari un tip destept asa ca nu cred ca vei avea probleme la BAC. Daca iubita ta este minora, aici e problema. Inca nu poate face orice. Vedeti-va pe ascuns daca va iubiti si daca esti sigur ca si ea te iubeste mult, comunicati si gasiti solutii. Asteapta sa implineasca 18 ani si atunci puteti lua alte decizii. Repet, nu le permiteti parintilor sa se amestece!

Răspuns utilizator avertizat
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru marcoboy):

Cu atat mai bine.Si tu ce-ai facut tongue? Raspunde-n mesajwinking.

| Antopuff a răspuns:

Mi se pare o atitudine îndreptățită a prietenei tale. Poate că sunt si persoane care accepta o relatie condusă de mama partenerului dar mi se pare stupid.

| marcoboy explică (pentru Neamtu20):

Frate nu e prima dată când mă despart de cineva și crede-mă că știu ce spun când spun că o iubesc. Nu e vorba doar de simpla frază "Te Iubesc" pe care toți îndraznesc sa o arunce la stânga și dreapta...

| Adry05 a răspuns:

Te impaci cu ea dupa bac, mare chestie.

| ywar a răspuns:

Te invit sa-ti pui la modul cel mai serios o intrebare? Ce stii tu despre iubire, viata si familie la 19 ani? Sa fim seriosi! Putin spre nimic, tinzand asimptotic. BAC-ul! Ia examenul cu note mari ca o astfel de iubire adolescentina trece dar viata ta trebuie asezata intr-un fagas normal.
Fa-ti experienta cu femei, f u t e cat poti pentru experienta si va veni si femeia aceea minunata in viata ta careia sa-i oferi tot ce poti tu cu adevarat sa oferi. Nici macar nu poti sa fii numit adult. Esti un copilas.

| marcoboy explică (pentru ywar):

Ai dreptate, dar nici tu nu mă știi pe mine, toți se miră prin câte am trecut eu și cum rezist. Vara trecută un psiholog mi-a spus că am trecut prin atât de multe de parcă am trait o viață. Și cinstit să îți spun, demult mi-a trecut perioada în care vreau sa îmi trăiesc viața la maxim, distracții, droguri, cluburi călătorii si multe altele... Cred că a mai rămas în spațiu să plec și în rest am făcut tot ce se poate pe lumea asta... Eu chiar am trait viața din plin și fii atent, doar 19 ani am. Acum nu mai vreau nimic în afară de familie, o companie personală si casă. Cum nu te știu eu pe tine așa nici tu nu mă cunoști.

| marcoboy explică:

Îți mulțumesc mult, chiar dacă mai aștept ceva păreri s-au sfaturi, al tau e cel mai bun de până acum. happy

| sofisis a răspuns (pentru ywar):

Si tu ai devenit bipolar ca Plato?

| marcoboy explică (pentru sofisis):

big grin

Răspuns utilizator avertizat
| marcoboy explică (pentru Neamtu20):

Desigur mulți sunt care gândesc ca tine, după câte se vede întrebarea mea nu a fost pentru tine, căci dacă erai atent și înțelegeai subiectul cum trebuie, eu m-am adresat ca să îmi clarific întrebarile cu părinții, nu cu domnișoara respectivă, cu ea sunt ok am rezolvat treburile cu ea. Totuși revenind la subiect, merci pentru sfat, sunt persoane care au nevoie de anume acele cuvinte pe care leai spuswinking

| mgtow a răspuns:

Ar fi interesat sa termini cu ea si sa nu treci examenu ala care toti il ling ca un camion blindat plin de aur. Si sa le zici uite aici te-ai bagat in viata mea nu am reusit sa mai invat. Aia in caz ca tine la tine nu te va lasa pentru 2 femei in varsta

| ThePitPew a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii spui de faptul ca trebuie sa luptati amandoi, discuta cu mama ta despre aceasta intamplare si lupta stiind ca o iubesti.Incearca sa rezolvi aceasta problema cu cat mai curand posibil cautanduti de viata. Aratai mamei tale ca nu ea iti decide viata de acum. Mersi anticipat. Nu stiu cat de explicit am fost dar sper ca te-am ajutat, iar morala ce vreau s-o expun este ce-a a faptului ca daca o iubesti, te iubeste trebuie sa lupti.

| sofisis a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu mama si matusa ta si sa le explici ca te culci cu cine vrei tu, nu cu cine li se pare lor acceptabil si pana la proba contrarie tu ti-ai vazut de responsabilitatile tale. A invata pentru BAC nu inseamna a sta lipit de carti si a sta inchis in casa. Eu mergeam prin cluburi la greu intr a 12 a. Conteaza cat esti de dedicat. Si o ora pe zi daca esti 100% dedicat e suficient. Am luat BAC ul cu 9.64 si m-am super distrat intr a 12 a big grin
Sincer, vorbeste serios cu ai tai si pune cartile pe fata si impune limite in care ele se pot baga in viata ta intima.

| Swetlly122 a răspuns:

Serios? ..Ai 19 ani și încă mai scrii cu â din i.Îmi dai impresia că ai 50, 60 de ani

| qwertpro a răspuns (pentru marcoboy):

Ma bucur mult ca am putut sa te ajut.Totul va fi bine, e doar o perioada mai grea care va trece.

| slayer09 a răspuns:

Eu zic in felul urmator: voi sunteti tineri, inca nu sunteti pregatiti pentru o relatie serioasa. Stiu, iubirea este mare, dar ceea ce imi zici tu, este mai mult o iubire sufocanta, ceea ce nu este bine, pentru ca te vei rani la un moment dat, daca nu acum, sigur peste ceva timp vei fi asa de ranit incat poate vei avea ganduri de sinucidere, asta nu este iubirea adevarata, asta este o iubire patimasa. Las-o un pic mai moale, vezi-ti si de tine, intretine-ti iubirea sufletului tau si ea sa fie doar e extensie a trairii tale bune si frumoase, nu te ancora cu tot sufletul in viata ei, pentru ca la un moament dat ea se va departa de tine usor usor, si tu vei ramane cu un gol in inima si va fi mai rau. Fii fericit, iubeste-o dar, iubeste-o ca o floare, fii gingas cu ea, bucura-te cu ea, dar nu fa din ea un univers al tau. Tempereaza-ti un pic gandurile si emotiile, si incearca sa gandesti un pic mai rational. Trebuie sa existe un echilibru intre mintea ta si sufletul tau. Dar alegerea iti apartine...

| Balanica12 a răspuns:

O sa fiu putin rautacios, primul sfat este sa vorbesti cu ele sa nu se bage peste relatiile tale personale si mai ales sexuale, man ai 19 ani ai trecut de pragul majorarii, de cate aprobari mai ai nevoie pentru ati da seama ca trebuie sa te maturizezi. Spunele ca trebuie sa-si vada de viata ca tu o sa iei bacul si sa va lase in pace, spune-i ca o iubesti si esti in stare sa te certi cu ele pentru ea, fii serios cand o spui. Gandeste-te la faptul ca nu o sa-ti conduca ele viata mereu, trebuie sa iei atitudine, demonstreaza ca poti sa iei bacul si ea de fapt te-a ajutat sa treci peste hopul asta, sper sa fie de folos vorbele mele, te salut si bafta!

| Emma30555 a răspuns:

Trebuie sa vorbești cu mama și mătușa, sa înțeleagă ca nu ești din plastilina sa te modeleze ele cum vor, și sa te lase sa decizi singur, căci tu vei ști sa fii e echilibrat și sa ți vezi de școală. Pe de alta parte fata nu trebuia sa renunțe asa ușor, dar de ce mama ta are Facebook ul acestei fete? Sau numărul ei de tel? Ar trebui și tu sa înveți sa fii mai discret și sa nu știe ele chiar toate detaliile despre persoana cu care ai tu relație. Intr un fel poate ele știu ceva de nu sunt de acord, poate au motive sa considere asta, trebuie sa reflectezi și tu sa vezi unde ai greșit, și dacă chiar ți ai neglijat școala

| Violleta2022 a răspuns:

Iti dau un sigur sfat, important la acest moment:
pune-ti prietenia in "asteptare" ca BAC-ul este examenul vietii tale si de nu-l iei, iti ratezi toata viata si cariera.
Fetele vin si pleaca, iar daca asta te iubeste atat de mult pe cat afirma, te va astepta oricat este nevoie.
Cere-i intelegere si rabdare, sa va vedeti dupa BAC-ul tau!

PS Nu mai pierde timpul noaptea cu faptul ca ea nu pate dormii din cauza furtunii, ca are mama si tata care sa-i poarte de grija, daca este atat de mciuta si nici macar nu poate intelege un proecs fizic normal.
Tin sa le dau dreptate parintilor tai fiind impotriva unei relatii cu o fetita atat de razgaiata sau proasta, care te tine noapte treaz, in loc sa-i pese de tine sa te lase sa inveti si sa nu-ti creeze griji cu copilarii si tantrumuri.

| teajutcumpot a răspuns:

Salut, Marco!

Offf... sa fii tanar si sa fii indragostit! Ce senzatii... intr-o secunda esti in a 9-lea cer, in alta esti in ultimele cercuri ale iadului.

Am trecut si eu prin astfel de pasiuni si m-au consumat de nu mai stiam ce este cu mine.

Sentimentele prin care treci sunt perfect normale, se intampla tuturor, fie ca au 19 ani fie ca au 35. A te indragosti este unul dintre cele mai frumoase sentimente.

Reversul medaliei este ca in viata, dragostea nu este de ajuns. Aceasta abordare reprezinta o idealizare, romantizare a unor sentimente care trece in sfera nesanatoasa, sa zic asa.

In acest moment al vietii tale (liceu, facultate), prioritatea NUMARUL 1 trebuie sa fie INVATAMANTUL si NOTELE CAT MAI MARI!

O data ce te-ai asigurat ca ai notele corespunzatoare, ai o baza teoretica bine fundamentata te poti concentra si pe alte aspecte cum ar fi dragostea si relatiile.

Bineinteles, asta nu inseamna sa nu mai iubesti, sa nu mai ai relatii in perioada asta, doamne fereste. Ar fi o mare greseala.

Important este sa iti cunosti prioritatile si sa le tratezi corespunzator.

Daca aceasta fata te iubeste, va intelege ca in perioada urmatoare trebuie sa te concentrezi pe Bacalaureat si pe notele obtinute acolo. Ea va intelege si te va sustine, fie prin a-ti da spatiul necesar fie prin alta metoda. ATENTIE: daca nu intelege mai bine te indepartezi usor pentru ca e clar ca este foarte egoista iar acest lucru se va agrava in viitor.

In viata te vei mai indragosti, stai linistit... te va lovi cand te astepti mai putin. Posibil sa te indragostesti mai tare decat acum. Viata este foarte imprevizibila!

Daca tu crezi ca parintii tai se inseala, si tu te poti concentra asupra examenului, atunci arata-le prin notele mari pe care poti sa le iei! Dar daca simti ca nu poti da 100% atunci cred ca mai bine ar fi sa le asculti pe cele doua doamne.

Pana la urma si ele iti vor binele si crede-ma si ele au trecut prin ce ai trecut tu; deci nu vor sa iti faca rau dimpotriva, vor sa aiba grija de tine sa iti asiguri un viitor cat mai bun!

Si daca se intampla sa va despartiti, stai linistit, nu este un capat de lume. Va fi foarte greu la inceput, minutele vor parea zile, orele saptamani si tot asa. Dar usor, usor, timpul va estompa aceste sentimente si te va ajuta sa treci peste.

Dar crede-ma cand iti zic fara scoala iti va fi mult mai greu si iubirea nu tine de foame!

Deci sa comprim un pic ideea:
1. Daca vrei sa-ti faci business scoala te ajuta dar nu este cruciala - prin urmare ramai cu iubita dar ce faci cu banii?
2. Daca vrei job trebuie scoala - prin urmare bac, facultate etc - adica pauza un pic cu iubita pana dupa examen
3. Daca vrei sa te intretina iubita - zi papa la parinti si muta-te cu ea big grin dar sa vedem cat te va intretine. si iubirea asta. la un momentan nu mai este de ajuns happy

Mai da-mi un mesaj in privat daca vrei sa mai vorbim, sa-ti dau numarul meu sa ma suni ca acum nu am avut timp sa-ti dau mai multe detalii.

Cu drag!