| a3e6u9 a întrebat:

Trebuie sa aleg intre doua femei, ambele sunt frumoase, inteligente si au sufletul bun. Una e timida, modesta, iubitoare, am incredere deplina in ea, e genul de femeie pe care as lua-o de nevasta. Cealalta e plina de viata, cam nebuna, ma atrage sexual si avem conversatii interesante, dar am senzatia ca o relatie cu ea nu ar dura foarte mult, dar cred ca ar fi mai palpitanta, daca intelegeti ce zic. happy
Ma apropii de 30 de ani de acum si parca ar trebui sa incerc ceva stabil, dar mi-e frica ca o voi rani pe tipa timida, e foarte sensibila. Faptul ca o iubesc ar trebui sa faca lucrurile simple, dar nu prea ma stimuleaza intelectual si asta ma face sa am oarece dubii.
Pe cine ar trebui sa aleg? happy

Răspuns Câştigător
| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Eu zic ca raspunsul la intrebarea ta se afla chiar in interiorul tau, trebuie doar sa fi mai deschis cu tine insuti! Totusi... Daca tot ai intrebat, daca as fi in locul tau, eu as alege.o pe tipa timida. Cred ca ai dubii in privinta ei deoarece persoanele timide nu prea ies in evidenta, dar de dragul cumva si mai ales dupa ce te obisnuiesti cu el, te poti schimba radical, este adevarat ca in bine sau in rau. Dar daca vezi in ea "nevasta ideala", ar trebui sa materializezi cumva acest lucru pentru ca nu ai nimic de pierdut si orice greseala se poate indrepta! Bafta!

| NoName0x0 a răspuns (pentru NoName0x0):

Mersii de fundita! Si am gresit ceva prin prima postare "cuiva" **** era cuvantul corect, dar cred ca ai inteles ideea!

12 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Depinde de standardele pe care le-ai ales sa te ghideze in viata. Standarde contradictorii dau sfaturi contradictorii. In asta consta libertatea de care ne bucuram ca oameni, ca ne putem alege standarele care ne convin. Orice sfat l-ar da cineva va fi subiectiv, adica va fi dat prin prisma standardelor lui personale, care probabil nu sunt la fel cu ale tale. Eu, de exemplu, as alege pe prima.

| T0T a răspuns:

Eu aș alege-o pe cea timidă.

| SkyPilot a răspuns:

Pe prima. E timpul sa ai o familie. Cu a doua te distrezi dar mai pierzi niste ani.

| KamaSutra a răspuns:

Prima

| MskDesign a răspuns:

Eu sincer sa fiu, am ales-o pe prima cu care mi-am facut o famile frumoasa si fericita.Succes!

| Lawliet14 a răspuns:

Pai raspunsul e in intrebare.

| FemeiaPisică a răspuns:

Tu ce vrei? O relaţie stabilă sau o aventură de scurtă durată? Este alegerea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce iti satisface tie mai mult nevoile acum. ala din pataloni fata a 2 sau o familie, prima fata.

| Țoglă a răspuns:

Prima.

| unprietenaproape a răspuns:

Pe cea pe care atunci cand o vezi te simti putin vinovat ca o inseli/., sau nu?

| maria14142 a răspuns:

Pe fata pe care o iubesti, pe cea sensibila, daca zici ca o relatie cu cealalta nu ar dura mult! Gandeste-te la viata ta!